Προσεχως


Πλακα μοιαζει να εχει το Shazam


Για καποιο λογο μου φανηκε πανε να θυμισουν λιγο το Arrival εδω

Με αφορμη το τρεηλερ ειδα επιτελους το Σπλιτ, ρε πολυ καλο! Και ειχα χασει καθε ελπιδα στον Σαμαλαν (το Visit ηταν καλο αλλα οχι κατι συγκλονιστικο) και ημουν μεγαλος φαν του μεχρι και το Village. Το Glass το περιμενω πως και πως, ειτε παμε για επος ειτε θα το σκατωσει τελειως και θα ειναι ταφοπλακα. Fingers crossed.

τωρα ειδα τα δυο dc που τα εβαλες εδω, τα εβαλα και στο superhero thread, κακα μου φαινονται ειδικα το aquaman, το shazam εστω πες οτι ετσι καπως ειναι και το story του billy batson, ειναι παιδι, οποτε το feeling ισως εχει νοημα, αλλα η στολη δεν ειναι ολιγον τραγικη? το aquaman, δεν ξερω εαν ειναι ταινια ή video game…

godzilla αν πάρει καλύτερα reviews από το πρώτο + έχει ΞΥΛΟ, το βλέπω για πλάκα σινεμά

τα άλλα, aquaman για ναρκωτικά (σε ρίχνει ), shazam ευχάριστο aka κατεβασμένο κυριακή πρωί με τον καφέ μια χαρά και Glass μου φαίνεται μαλακία αλλά είδωμεν

Υπάρχει και αυτό εδώ από τα comic con

To trailer Glass το έχω δει 5-6 φορές σερί, μου φάνηκε απλά τέλειο και έχει ανεβάσει κατά πολύ τις ήδη υψηλές προσδοκίες μου. Από τα υπόλοιπα το Fantastic Beasts μου άρεσε (γενικά αυτό το fantasy μου αρέσει όταν το κάνουν σωστά και εδώ έχουν καλό track record). Τα υπόλοιπα αδιάφορα (άντε εκείνο το Shazam φάνηκε λιγάκι συμπαθές).

Κάπου εκεί έξω βρίσκεται και ένα trailer για σειρά Titans από D.C. από τις ελάχιστες φορές που έκλεισα trailer στο youtube στην μέση. Κακό σε φάση να πιστεύεις ότι σε τρολάρουν.

Μονο που θα εχει backstory Grindelwald με ψηνει ασχημα. Το πρωτο καλο ηταν, οχι κατι συγκλονιστικο αλλα καλο.

1 Like

O Godzilla ήταν από παλιά μεγάλη αδυναμία αλλά δυστυχώς η πρώτη ταινία που τον απεικόνισε όπως του αξίζει ήταν αυτή του 2014. Στην οποία οκ, το δέχομαι ότι οι μάχες ενώ ήταν προσεγμένες, ήταν λίγες.

Όσο για το σκοτάδι και τη σκόνη που πολλοί παραπονέθηκαν ότι σε πολλές σκηνές δεν έβλεπαν καλά τι γινόταν… ναι μεν έχουν δίκιο από την πλευρά του θεατή που θέλει να το ευχαριστηθεί, αλλά από την άλλη είναι τέρμα ρεαλιστικό. Εδώ μια πυρκαγία στην Κινέτα τόσα χιλιόμετρα μακριά από την Αθήνα σήμερα, σκοτείνιασε τον ουρανό από το μεσημέρι. Φανταστείτε πως θα ήταν να παίζουν ξύλο τέρατα σε ύψος ουρανοξύστη μέσα στην πόλη και να μην μένει τπτ όρθιο… Λιακάδα και παντού καλός φωτισμός σε στυλ Pacific Rim, μπορεί να είναι ωραίο στο μάτι αλλά είναι εντελώς ψεύτικο (λιγότερο ψεύτικο από τα γραφικά του Aquaman πάντως)

Το τρέιλερ ήταν καλό πάντως… ελπίζω η ταινία να είναι ανάλογη της ατμόσφαιρας που έβγαλε.

Το ROAR του Godzilla μάλλον είναι το επικότερο στην ιστορία της 7ης τέχνης…

Lovecraftian vibes.

2 Likes

Metallica

Παραγωγή και ιστορία-σενάριο από Cameron/Kalogredis, δλδ το τυπικό James Cameron team, σκηνοθεσία από Rodriguez… προφανώς -αν και το διάβασα και κάπου-, ο Cameron παρέδωσε σκηνοθεσία ελέω Avatars και έλλειψης χρόνου, μιας και για Alita το διαβάζω 10 χρόνια κοντά ότι ήταν το επόμενο project του -αλλά τον πρόλαβε η μπλε Ποκαχόντας-…

ο Rodriguez δεν μου αρέσει σαν σκηνοθέτης, παρόλο το sin city ή το desperado/mariach (13 χρόνια το ένα πριν, 23 τα άλλα, ότινάναι δλδ :stuck_out_tongue: )… σαν ερασιτέχνης είναι στις μισές του ταινίες, με κάποιες καλές στιγμές εδώ και εκεί και μετά το Sin City ειδικά έχει πάει άπατος με την μια παπαριά μετά την άλλη… οπότε και εδώ είμαι πολύ επιφυλακτικός, μιας και προφανώς είναι ο τελευταίος που θα σκεφτόμουν για να κάνει back up σκηνοθεσία στον Cameron…το μόνο που τον σώζει, είναι ότι μιας και η ταινία είναι ουσιαστικά παιδί του Cameron, θα κρατάει τα λουριά του και θα τον κουμαντάρει αναλόγως, όπως και θα έχει τον τελικό λόγο στο μοντάζ…

ο οποίος Cameron από την άλλη :stuck_out_tongue: …πιο πολύ videogame designer μου θυμίζει πλέον παρά σκηνοθέτη…

Το manga πάντως γαμάει, από τα καλύτερα εκεί έξω, παλιό αρκετά (1990 νομίζω) αλλά καταπληκτική δουλειά συνολικά και πολύ ωραίο στορυ…

το trailer γενικά δε με πείθει πάντως, πολύ videogame φαίνεται, είδομεν όμως…

1 Like
2 Likes

Ανάμεικτα συναισθήματα για το τρέιλερ. Ενώ φαίνεται γαμάτο, ψιλοξενερώνω που (όπως φαίνεται) έχουν γαμήσει το origin story και του Venom και του Carnage(?).

εμένα μου φαίνεται λίγο μαλακία να πω την πικρή μου αλήθεια :stuck_out_tongue:

Μου αρέσει και ο Venom σχεδιαστικά και ο Hardy γενικότερα, αλλά το trailer μου θυμίζει άλλη μια random κλισέ whatever κομιξοταινία, με σαχλό χιούμορ, δράση δράση δράση, εφέ, μπαμ μπουμ και τα κλασσικά κλισέ, evil corporate experiments vs καλός/κακός αντιήρωας… περίμενα κάτι σκοτεινό, διαφορετικό και r-rated όπως ανέφεραν δηλώσεις κτλ και αυτό είναι δεν είναι τίποτα από αυτά…

Γράφουν πολλοί έξω ότι το fallout είναι το καλύτερο mission impossible, το έχει δει τυχόν κανένας από σας τους κριτικούς? :stuck_out_tongue_winking_eye: αντε να το δούμε κι εδώ επιτέλους, 30/8 λέει.

Υπάρχει λόγος όπως φαίνεται

Ωραία, καααααααααλή φάση δηλαδή πάλι…πφ

1 Like

what kind of music do you retards play?

Διχασμός, μεγάλος διχασμός. Αντιδράσεις τύπου Mother! στο πιο ήπιο ίσως.

1 Like

δεν υπήρξε από ότι κατάλαβα το μίσος ή η απαξίωση που υπήρξε για το Mother! αλλά μια σχετική απογοήτευση γιατί το έργο πρέπει να έχει αρκετές αρετές και δεν αξιοποιήθηκαν όσο έπρεπε… διάβαζα πχ ότι η Tilda μένει αναξιοποίητη -που οκ αυτό δεν γίνεται :stuck_out_tongue: -… γενικά για αρκετά predentious έργο μιλάνε οι περισσότεροι που κάνει ένα πιο art house take του παλιού αλλά χωρίς να είναι τρομακτικό πια… οψόμεθα λοιπόν, ψήθηκα λίγο λιγότερο να το δω αλλά θα το δω όπως και να έχει