Π.α.ο.κ

ρε κραμπσοντυ θες να μας τρελανεις? πως δεν εχουν πεσει αντικειμενα σε κεφαλια στον αγωνιστικο χωρο στην τουμπα???
και περα απο αυτο, δηλαδη πραγματικα πιστευετε πως αδικα τιμωρειται ο παοκ με μια αγωνιστικη μετα απο τα επεισοδια στο πανθεσσαλικο? και οχι δεν ξερει κανεις τι εγινε, ο παοκ τιμωρειται για ο,τι ακριβως εδειξε η τιβι. τωρα τα ‘η αστυνομια φταιει’, τζαμπα τα ακουω, μια ζωη η αστυνομια φταιει. λες και η αστυνομια τους αναγκασε να κανουν γης μαδιαμ ολο το γηπεδο, λες και δεν ψαχνουν την παραμικρη αφορμη. και βεβαια εχουμε φτασει σε σημειο να θεωρουμε φυσιολογικο να μπαινουν χωρις εισιτηρια οπαδοι στον αγωνιστικο χωρο.
και σας ικετευω, μην αρχισετε τα ’ ΜΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣΔΟΞΑΚΡΑΝΟΥΛΑΣ αν κανει τα ιδια δεν θα τιμωρηθει’ γιατι ειναι απλα λαθος συλλογισμος (και στο κατω κατω και ο παο τιμωρηθηκε για το ντου στο οακα και ο οσφπ τιμωρηθηκε για το ντου περσυ στα πλευοφ με τον παοκ. αντε δεν σας πολεμαει ολος ο κοσμος πια, εκτος και αν θεωρειται πολεμος οταν δεν εισαι υπερανω του νομου, γιατι απλα παοκ εισαι)
ας αρχισουμε να βλεπουμε ποσο σκατα ειναι ο καθενας πια μπας και κανουμε κανα βημα μπροστα.

crimson idol, δε θα το συνεχίσω, δεν έχει νόημα, απλά έτσι σαν food for thought, ψάξου λίγο για τις φωτιές, ίσως εκπλαγείς.

η ισονομία πρέπει να γίνει προς τα κάτω,να τιμωρουνται ολοι…και οχι επειδη δεν τιμωρουνται άλλοι το ιδιο και εμεις…

edit…bastard αν θες στείλε τις σκέψεις σε pm…γιατι εχω δει εικόνες που δείχνουν οπαδούς του παοκ να καίνε καθίσματα…και μετά όλοι μαζί να τραγουδάνε…δεν ξέρω πόσο διαφορετική μπορεί να ειναι η αλήθεια

  1. Πότε έπεσε αντικείμενο στο κεφάλι διαιτητή στην Τούμπα;
  2. Δεν είδα τί έδειξε η tv για τον Βόλο. Αν θες δώσε ένα link
  3. Για την αστυνομία δεν έγραψα τίποτα εγώ. Υπάρχουν πολλές καταγγελίες εκτός του ΠΑΟΚ για αλόγιστη χρήση χημικών πριν γίνει το οτιδήποτε
  4. Καθόλου λάθος συλλογισμός δεν είναι το παιχνίδι να παίζεται με ίσους όρους. Εσύ αν θες να σε γαμάνε και να λες ευχαριστώ.
  5. Για ποιο ντου στο ΟΑΚΑ τιμωρήθηκε ο Παναθηναικός;
  6. Mην ξεχνάμε ότι ο ΠΑΟΚ έχει φάει ήδη μία αγωνιστική επειδή οι οπαδοί του διαμαρτυρήθηκαν στους παίκτες για την ήττα από τον Άρη ενώ δεν έγινε το παραμικρό επεισόδιο. Και εκεί σίγουρα η tv δεν έδειξε τίποτα

Έλεος! Πόσα παιχνίδια θα έπρεπε από τα μεταξύ μας να είχαν διακοπεί σε βάρος σας και συνεχίστηκαν με παρέμβαση των τοπικών πολιτικών;
Το τούβλο στο κεφάλι του Γιαννακόπουλου στο ματς κυπέλλου το 2003 το θυμάσαι; Eίναι και καραφλός και φαινόταν καθαρά το αίμα και από τα μακρυνά πλάνα…
Πάμε πιό πίσω: 1998. To παιχνίδι “του Τάκολα” το θυμάσαι; Ποιοί το διέκοψαν;
Πάμε ακόμα πιό πίσω: Eίστε ή δεν είστε η μόνη Ελληνική ομάδα που έχει τιμωρηθεί από την UEFA με αποκλεισμό (όχι απλή τιμωρία έδρας) από τις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις για το ντου με την Παρί Σεν Ζερμέν;

μαλακες γαμωτο εχετε καταντησει πιο κομπλεξικοι απο ποτε…και ναι για τους “δικους” μας λεω…οκ ΠΑΟΚ ΕΙΣΤΕ αλλα ρε πουστη μου ελεος γαμω…μη τα βλεπουμε ολα ασπρομαυρα…καλα εκαναν και μας τιμωρισαν για τα επεισοδια στο Βολο…και ειναι και μικρη η τιμωρια θαρρω…και στο πουτσο μου που το ματσ που τιμωρουμαστε ειναι με τον γαυρο…πρεπει επιτελους να σταματησουν οι εξωαγωνιστικες παπαριες…ειναι που ειναι γτπ η super league την θαβουμε με τετοια γεγονοτα…και ΟΧΙ δεν εχουμε καλυτερη ομαδα απτον γαυρο φετος…και για το αντικειμενο στο κεφαλι του εποπτη στο Καραισκακη…εισαι σοβαρος μωρε crabsody τωρα???στη τουμπα εχουν καρφωθει ρετσινες στο κορνερ,εχουν πεταχτει παπουτσια,ΠΑΤΕΡΙΤΣΑ,κροτιδες…και οχι δε σκασαν σε κεφαλι διαιτητη.αλλα σκασαν σε κεφαλι ποδοσφαιριστη…λιγοτερο ανθρωπος ειναι?μην λεμε και οτι θελουμε…μπορει ο ολυμπιακος να μη τιμωρειται για τον χ,y γκουχ γκουχ λογο…αλλα ας διορθωσουμε πρωτα τα χαλια μας και μετα να μας πειραξει αυτο…εχεις ακουσει ποτε για προστιμο επειδη μπαινουμε χωρις εισητηρια???οχι…και απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου μικρο να ακουει για γηπεδο…θυμαμαι τις λεξεις κουτρα και ντου

δεν ξερω αν πετυχε κατι τον εποπτη αλλα δες εδω πχ τι γινεται http://www.youtube.com/watch?v=8d3u0fqWsgw
τωρα και να μην τον πετυχε κατι, προφανως απο τυχη, καταλαβαινεις τι θελω να πω

και ο παο τιμωρηθηκε για το ντου με ολ. βολου φετος

ο Παπαπέτρου;

Το τούβλο στο Γιαννακόπουλο όχι δεν το θυμάμαι. Μάλλον ούτε και εσύ. Το παιχνίδι του Τάκολα μια χαρά το θυμάμαι γιατί ήμουν μέσα. Το διέκοψε ο Παπαπέτρου γιατί έτσι γούσταρε μετά τη σφαγή που είχε ρίξει. Το ότι αναφέρεις την Ευρωπαική τιμωρία φανερώνει το πόσο άσχετος είσαι. Ναι τιμωρηθήκαμε και μάλιστα δίκαια. Ε και; Εδώ συζητάμε για περιπτώσεις που δεν τιμωρήθηκαν κάποιοι άλλοι.

#-o#-o#-o

Δεν έχει νόημα να συνεχίζεται μία κουβέντα που δεν έχει καμία λογική: “Iσχύει αυτό που λες, άρα αποδεικνύει πως είσαι άσχετος” #-o
Αυτό έγραψες…:?

λινκ δεν υπάρχει…οχι γιατι το έβγαλα απο το μυαλό μου αλλά γιατί είναι από το tv θεσσαλια…είχε κανονική κάλυψη στο ματς…αυτά που είδα είναι καθαρά έργο οπαδών του παοκ…έδειχνε τα πάντα πριν από τον αγώνα τι έγινε…

ούτε είναι ψέμματα…δεν είμαι ούτε 15, ούτε θέλω να το παίξω μάγκας απέναντι σας…
το θέμα είναι να λέμε τα αυτονόητα…(φαντάσου που φτάσαμε)
με κατι τέτοιες ιστορίες μόνο να χάσει ο παοκ υπάρχει περίπτωση…

Ναι σωστά τιμωρηθήκαμε πριν από 18 χρόνια από την Uefa για επεισόδια. Αυτό τί σχέση με το εάν υπάρχει ισονομία στις τιμωρίες στο Ελληνικό ποδόσφαιρο;;;;;:lol::lol::lol:#-o#-o#-o#-o

Φίλε είμαστε σε ένα δικτυακό forum. Δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις. Εγώ εμπιστεύομαι ότι βλέπω. Επεισόδια στον Βόλο δεν έτυχε να δω με τα μάτια μου και γι’αυτό δεν έχω άποψη. Έχω άποψη όμως για την τιμωρία του ΠΑΟΚ στο ματς με τον Άρη που δεν έγινε τίποτα.

papardela παντως να ξερεις οτι εγω [B]ΔΕΝ[/B] σε εχω στην ignore list μου !

Διαβασα τι εγραψες ! Οι υπολοιποι συνεχιστε να τετραγωνιζετε τον κυκλο.ειστε κοντα :wink:

Κράπσοντυ ναι, είμαι αντικειμενικά ηλίθιος!
Δεν μπορώ καν να προσεγγίσω το iq των ψηφοφόρων του Ψωμιάδη!

[B]crabsody[/B] αρα λες δεν πιστεύω αυτό που λες…

όταν με ρωτήσατε για τις μαλακίες των λαρισαιων πέρυσι είπα οτι έγινε…και φέτος τα ίδια…
και με τις επιθέσεις στο πούλμαν του παοκ…
και γενικά εχω πάρει το μέρος σας…
τώρα δεν γίνεται να θέλω να “πλήξω” τον παοκ ξαφνικά…

δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα να πεις ναι έτσι έγινε, μαλακία κάποιων…(και γενικά για τους οπαδούς το λέω)

οι κακοι ΠΑΟΚτσηδες φταινε που τα σπανε και χαλανε το πανεμορφο θεαμα της σουπερλιγδας…ημαρτον…

Δεν πειράζει έχεις όμως ταιριαστό nick.
Εγώ δεν ψηφίζω στην περιφέρερεια του Ζορό. Το να εκλέγεις “Σελήνη”, Ανατολάκη, Γεωργιάδη είναι σοφό;

Δεν είπα ότι θέλεις να πλήξεις τον ΠΑΟΚ. Δεν έχω πρόβλημα να πω ότι έτσι έγινε κάτι. Αλλά πως να το πω αφού δεν το ξέρω; Έχω πιο πολλές μαρτυρίες (φίλων μου) για το αντίθετο από αυτό που λες. Τέλος πάντων μην το κουράζουμε. Η άποψή μου είναι ότι όσοι αποδεδειγμένα κάνουν επεισόδια πρέπει να πηγαίνουν φυλακή. Ούτε τιμωρίες ομάδων ούτε τίποτα. Αν τιμωρούνται ομάδες πρέπει να τιμωρούνται όλες με τα ίδια σταθμά.

Δυστυχώς, παπαρδέλα τίποτα από όλα αυτά δε θα αλλάξει. Καταρχάς, ακόμη και το κεκλεισμένων δεν είναι σοβαρή τιμωρία για την ΠΑΕ. Οι ομάδες αποφασίζουν τις ποινές κάθε καλοκαίρι και ΚΑΜΙΑ ομάδα δεν έχει επιλέξει ΠΟΤΕ σοβαρή ποινή για ΑΥΤΗΝ. Με το κεκλεισμένων απλά τιμωρείς τους οπαδούς που έκαναν το σφάλμα να εμπιστευτούν τη διοργάνωση και να τη στηρίξουν πληρώνοντας μπροστά. Θέλουμε σοβαρή τιμωρία για τις ομάδες; Η λύση είναι απλή. Όποια ομάδα κάνει επεισόδια δε θα προβάλλονται τηλεοπτικά τα επόμενα της ματς. Εκεί να δεις κλάμα που θα ρίξουν μερικές ομάδες. Χάνουν λεφτά από τηλεοπτικά, από διαφημίσεις, από φανέλες, από όλους τους σπόνσορες, από τα πάντα! Και αναγκάζονται να λειτουργήσουν κι ένα γήπεδο που δε θα τους φέρει έσοδα, γιατί στις μεγάλες ομάδες οι περισσότεροι έχουν διαρκείας.

Και εκεί θέλω εγώ τον Ολυμπιακό να πάει σε μια γεμάτη Τούμπα και να νικήσει ακόμη κι ας μη μπορώ εγώ να το δω το ματς και να τρώω τα νύχια μου από αγωνία. Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα. Έως τότε, οι ΠΑΕ δε θα ενδιαφέρονται για ό,τι κάνουν οι οπαδοί, θα λένε ένα “αυτούς έχουμε, τι να κάνουμε;” και οι υπόλοιποι θα νομίζουμε πως πρέπει να στηρίξουμε το δικό μας “στρατόπεδο”.

Να μαζέψουν τα μαλακισμένα που κάνουν τα επεισόδια… Τι νόημα να τιμωρείται η ΠΑΕ? Δηλαδή αν ένας υπάλληλος σε ένα κατάστημα μαλώσει με έναν πελάτη, θα φάει τιμωρία μια βδομάδα κλειστό το μαγαζί? Δηλαδή πως μπορεί μια ΠΑΕ (και δεν μιλάω μόνο για τον ΠΑΟΚ) να ελέγξει την μάζα που είναι εκτός γηπέδων? Αν εγώ πάω και βάλω φωτιά σε μια στάση ή σπάσω μια τζαμαρία θα με μαζέψουν αμέσως… Αλλά αν φοράω μια φανέλα ομάδας αμέσως είμαι “λευτεριά στους οπαδούς”…
Όσο για ισονομία που λέτε, είναι ανούσια κουβέντα. Δεν υπήρξε, δεν υπάρχει, και δεν θα υπάρξει ποτέ… Εδώ ρε σεις στο μπάσκετ φάγαμε 4 αγωνιστικές στο κεφάλι για ένα αντικείμενο και ο βάζελος για φωτοβολίδα στον Παπαλουκά και καμιά ντουζίνα ακόμα μέσα στο γήπεδο και έφαγε αρχικά 2 και μετά έγινε 1 αγωνιστική… Και συ μαλάκα ψάξε να βρεις ισονομία… Ούτε τα προσχήματα δεν κρατάνε αυτοί…