Π.α.ο.κ

Tεράστιο μέταλλο η ομάδα. Απίστευτη εμφάνιση κόντρα σε πολυ μεγάλο αντίπαλο. Η χρονιά τέλειωσε με τον καλύτερο τρόπο.

πάθος,μπαλάρα,γκαντεμιά,στεναχώρια

ο κλασικός ο μεγάλος ο Π.Α.Ο.Κ.

ποιο πολυ μεγαλο αντιπαλο γαμω μην ακουμε μαλακιες…για το πεο και στη τουμπα για το πεο και μεστην εδρα τους…τρελα αλανια οι τσεσεκτσηδες…οι γριες σε εκτος ειναι περισσοτερες…και αυτος ο ζινταν πως τον λενε που παιζε επιθεση να του πηδησουν τη γυναικα τα παοκια πριν φυγουν που πουλουσε και τρελα στον κρεσιτσ

Kρίμα γαμώ μπορούσαμε…τουλάχιστον αποκλειστήκαμε με το κεφάλι ψηλά!
Καταπληκτική εμφάνιση αλλά αν δε σε θέλει η πουτάνα η μπάλα…
Δεν πειράζει…πάμε γι’άλλα
[COLOR=“black”][SIZE=“4”][B]
ΠΑΟΚ στα εύκολα ΠΑΟΚΑΡΑ στα δύσκολα![/B][/SIZE][/COLOR]

Η χρονιά θα τελειώσει με το κύπελο!:wink:

Για μένα τέλειωσε σήμερα. Το κύπελλο που λες προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Ας το βάλουν εκεί που ξέρουν. Ο ΠΑΟΚ πρέπει στην Ελλάδα απλά να βγαίνει στην Ευρώπη και να ευχαριστιόμαστε εκεί.

+1926

…άρα η χρονιά θα τελειώσει με το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα για να κάνει του χρόνου πάλι ανάλογη πορεία στην Ευρώπη:):!:

καλά, ας πάρουμε φέτος το κύπελλο να το βάλουν εκεί που ξέρουν και το europa league το παίρνουμε του χρόνου

Όχι φίλε ειλικρινά δεν το θέλω το κύπελλο. Θέλω να βλέπω αγώνες όπως ο σημερινός ή της περασμένης Πέμπτης. Να χάνω είτε από αμπαλοσύνη είτε από γκαντεμιά. Όχι γιατί τα έχει πάρει ένας πούστης κόρακας. Όλοι ξέρουμε ότι αν θέλουν κάποιοι άλλοι θα πάρουμε το κύπελλο. Χωρίς την δικιά τους άδεια δεν γίνεται τίποτα. Ε λοιπόν προσωπικά δεν γουστάρω. Ας το βάλουν από τώρα το κύπελλο και το πρωτάθλημα εκεί που ξέρουν. Εγώ θέλω απλά να βγαίνω στην Ευρώπη για να ξεχνάω την Ελληνική μιζέρια…

Το θέλεις το κύπελλο γιατί είναι τίτλος, και το μέγεθος μιας ομάδας καθορίζεται από τους τίτλους - τους οπαδούς - τις πορείες στην Ευρώπη…
Συν του ότι εξασφαλίζεις για αρχή μια θέση στην ευρώπη…δίνει λεφτά και εσύ χρειάζεσαι το κάθε ευρώ που πέφτει στο χέρι σου…και είναι ένας τίτλος που θα ζεστάνει και θα αυξήσει τους οπαδούς=διαρκείας+προβολή=χορηγίες…

Η τύχη σου χρωστάει έναν τίτλο 3 χρόνια τώρα… Ας είναι το κύπελλο. Αν μπορέσουν να διατηρηθούν στον ΠΑΟΚ παίχτες διοίκηση και βελτιωθούμε στην διαχείριση των εσόδων, τότε πορείες σαν τις φετινές θα έρθουν σύντομα και θα πάμε πολύ καλύτερα…

ένα μεγάλο μπράβο για την εμφάνιση στον παοκ…
έπαιξε σοβαρά σε ολο το ματς, και για ατομικά λάθη(ή αδυναμίες) δεν πέρασε…
δεν πειράζει…ήταν ένα ματς που έδειξε ότι μπορούσε να παει και πιο κατω ο παοκ…Next time.

*μια χαρά το θέλετε το κύπελλο.

Σεβαστή η γνώμη σου. Εμένα με αηδιάζουν οι Ελληνικοί θεσμοί. Ο κόσμος του ΠΑΟΚ δεν έχει ανάγκη να πάρει το κύπελλο για τα διαρκείας. Εσύ προφανώς θα πανηγυρίσεις αν πάρουμε το κύπελλο εγώ όμως όχι. Δεν γουστάρω να γλείψω τον Πιλάβιο και τον Κάκο για να πάρω κύπελλο. Να το κάνω τί;

Αν η φετινή σεζόν ολοκληρωθεί φυσιολογικά για τον ΠΑΟΚ, αν δηλαδή κερδίσει το δικαίωμα να αγωνίζεται και του χρόνου στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, τότε θα πρόκειται για μια επιτυχημένη σεζόν. Η΄, πιο σωστά, για μια ωραία σεζόν. Ακόμα κι αν δεν πάρει το κύπελλο, ακόμα κι αν μείνει ?158 βαθμούς πίσω από την κορυφή.

Θα είναι μια ωραία σεζόν διότι έδωσε την ευκαιρία στον «Δικέφαλο» και τον κόσμο του να θυμηθεί πόσο ωραίο είναι το κανονικό ποδόσφαιρο. Πόσο ωραίες είναι οι ευρωπαϊκές βραδιές ακόμα κι αν τελειώνουν με μπινελίκια και κατάρες για την ?νυχτερινή δουλειά της μπάλας.

Ο χθεσινός αποκλεισμός στην Μόσχα είναι από εκείνους που γεννάνε οπαδούς και συμπάθειες. Σε μια εβδομάδα μάλιστα που όσοι αγαπάνε το άθλημα ψάχνουν αποκούμπι, ένα επιχείρημα για να πιστέψουν ότι δεν είναι όλα γύρω τους για κλωτσιές και ροχάλες, ο ΠΑΟΚ τους το προσέφερε απλόχερα.

Ναι, λοιπόν, υπάρχουν στην Ελλάδα και ομάδες χωρίς λεφτάδες μεγαλομετόχους, που μπορούν μόνο με την τρέλα του προέδρου, του κόσμου και φυσικά των παικτών τους να φτάσουν Φεβρουάριο στην Ευρώπη και να νοιώθουν και αδικημένες που έμειναν εκτός.

Προφανώς όλα θα ήταν καλύτερα αν ο Σαλπιγγίδης πετύχαινε το 0-2 και ο «Δικέφαλος» γυρνούσε απ? τα κρύα με την πρόκριση. Ακόμα και χωρίς αυτήν ωστόσο, ο εξαιρετικός χθεσινός ΠΑΟΚ, αλλά και ο ΠΑΟΚ του Αμστερνταμ, της Κωνσταντινούπολης, του Ζάγκρεμπ, της Τούμπας στο ματς με τη Βιγιαρεάλ, δικαιούται να νοιώθει υπερήφανος και γεμάτος. Και ο ρεαλιστικός του στόχος πρέπει να είναι αυτός. Να συνεχίσει να ζει και να αναπνέει ευρωπαϊκά κάθε χρόνο. Μόνο έτσι θα αποκτήσει τα απαραίτητα αντισώματα για να αντέξει την εγχώρια μιζέρια. Και του δικού του μικρόκοσμου (δεν έχουμε καμία αμφιβολία ότι στα ραδιόφωνα της Θεσσαλονίκης ήδη θα γκρινιάζουν κάποιοι για τον «χασογκόλη τον Σαλπιγγίδη», τον «Χάβο που έβαλε τον Βιτόλο στο πρώτο ματς και μας κατέστρεψε" και φυσικά για τον Ζαγοράκη που φταίει για όλα) και του ευρύτερου, παντελώς ανθυγιεινού περιβάλλοντος του ελληνικού ποδοσφαίρου?

Σαν να συμφωνούμε… Στα αρ…δια μας το πρωτάθλημα, το κύπελλο, οι μπάτσοι και οι κάμερές τους…

crabsody, εγώ θέλω να δω τον Γκαρσία να σηκώνει το κύπελλο έχοντας αποκλείσει τα ελικόπτερα του ολυμπιακού, την αεκ και τον μπέο στον τελικό. τώρα το “θα το σηκώσουμε το κύπελλο επειδή το θέλουν κάποιοι” είναι κουβέντες για καφενείο, αν βγούμε ποτέ για τσίπουρα θύμισέ μου να το συζητήσουμε. αυτοί οι παίκτες αξίζουν έναν τίτλο .-

Ναι βρε δεν σε λέω ότι έχεις άδικο, απλά καλό θα ήταν στο κείμενο αυτό να λέει και ότι αν και αυτή η χρονιά βγάλει άνοιγμα κάνα 2 μύρια τότε πως θα συντηρήσεις και πως θα διατηρήσεις μια τέτοια ομάδα?
Γι αυτό σε λέω, ό,τι προσφέρει χρήμα πρέπει να το κυνηγάς…
Και επιμένω ότι χρειάζεσαι τίτλους… Είναι αυτό που επιβεβαιώνει το μέγεθος και τις πορείες των ομάδων…

Καφενείο είναι και εδώ.

Δε νομίζω η κατάκτηση του κυπέλου να καλύψει άνοιγμα 2 μύριων. Αν ξέρει κανείς να υπολογίσει πόσα είναι τα έσοδα ας γράψει. Πάντως δεν είναι πολλά. Και bonus να παίρνει ο κυπελλούχος αν θέλουν μας τα παίρνουν. Εδώ τα πήραν πέρσυ για επεισόδια σε αγώνα χάντμπωλ. :stuck_out_tongue:

καλα αν παρουμε κυπελλο μη το πανυγηρισεις

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=40327&catid=25

Tι αγχωθηκες μωρε παπαρα που ειχες ολη την παταρα του κοσμου;;;

Αγχωθηκα λεει …αντι να πει, μας περασε ολους ενα χερι ο Βαγκνερ Λοβ χτες για καλο και για κακο. :lol:

Μπραβο στον παοκ παντως. :wink:

ΥΓ.: Ο ΑΡΗΣ ειναι η μοναδικη ομαδα που συνεχιζει στην Ευρωπη. :smiley:
(Πλακα ε, μη δω απαντησεις για ντεμεκ κομπλεξ και λοιπα.)

κανενα κομπλεξ…απλα γραψτο μετα την πεμπτη για να γουσταρουμε ολοι:thumbup:

9 στα 10 ποστς που κανεις θελω να σε μπινελικωσω (αλλα βαριεμαι) γι αυτο παρε τωρα μια τιμια αποθεωση :bow2: