Π.α.ο.κ

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα στις δυο φασεις δεν μπορω να κανω κατι για αυτο.

Και για να μην εχουμε παρεξηγησεις δεν γκρινιαζω και λεω οτι φταει ο Γκαρσια που δεν πηραμε κατι καλυτερο απο το παιχνιδι απλα μια παρατηρηση ειναι.

Και η λογικη του οτι “κοιτα εκει εισαι λαθος ναι αλλα εσυ ησουν λαθος εκει και εκει οποτε το δικο μου λαθος δεν ειναι τοσο λαθος” δεν μας οδηγει πουθενα γενικοτερα.

Για τον Παναθηναικο δεν εχω κατι να πω (το λογια ειναι περιττα) και ειδικα στο thread του ΠΑΟΚ.

υποθετικα παντα, αν σας διναμε μητρογλου με ελευθερη και 3-4 εκ ευρω, μας δινατε τον βιερινια??

Εσύ πιστεύεις ότι μπορείς να πουλήσεις τον Μήτρογλου 1 εκ. ευρώ;

την καρατια του γκαρσια την ειδαμε πολυ καλα και ξερουμε ολοι οτι πηγε σαν γιδι στην φαση,ξερουμε ολοι οτι ο νινης εκανε θεατρο και ξερουμε ολοι οτι ο ετο εφυγε με αιματα στο φορειο…

το θεμα ειναι οτι μπηκες να μας πεις για την κλωτσια του γκαρσια(ποιος ο λογος για να αναφερθεις μονο εσυ τον ξες) και περιμενα τουλαχιστον να αναφερεις και αυτο που εκανε ο χριστοδουλοπουλος στον Ετο εστω για το θεαθηναι,δηλαδη να πεις εγινε και αυτο αλλα εγινε και εκεινο.Το γεγονος ομως οτι το αγνοησες, χανει οποιαδηποτε ουσια(αν υπηρχε ποτε) στο ποστ σου

ναι δεν ειναι τοσο τραγικο. τον προτιμω βεβαια, αλλα βαλβερδε δεν ειμαι. τεσπα πιστευω οπωςε και να εχει θα πουληθει ο βιερινια το καλοκαιρι νομιζω και σιγουρα οχι στην τιμη της ρητρας.

Το πιθανότερο σενάριο είναι να φύγει ο βιερίνια… Μόνο αν οι προσφορές είναι τραγικά μικρές ή από πρωτάθλημα ανατολικού μπλοκ παίζει να μείνει του χρόνου…
Σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουμε 15 χαρτιά αλλά πιστεύω κάτω από 5 στην ομάδα (γιατί υπάρχει και ένα 30% στην πόρτο…μην το ξεχνάμε) είναι λίγα… Ειδικά αν είναι ομάδα από ελλάδα το ποσό ανεβαίνει αρκετά γιατί μιλάμε για άμεσο αντίπαλο…

Πάντως ότι και να γίνει δε ελληνική ομάδα δεν πάει…το έχει πει και ο ίδιος…

Ο Vierinha αν θέλει να φύγει για να φτιάξει μια καριέρα στο εξωτερικό (που όλοι το θεωρούμε λογικό) θα φύγει. Δεν είναι στο χέρι του ΠΑΟΚ να τον κρατήσει, ούτε τον θέλει δυσαρεστημένο. Σε έξι εκατομμύρια πρόταση ο Ζαγόρ θα πει ναι κι ας πάει το 1/3 στην Πόρτο.

Ερώτηση:

Τον Βιεϊρίνια ποιος τον πρότεινε στον ΠΑΟΚ?
Ο Σάντος?

Ναι, αυτος τον εφερε απο την Πορτο

Τότε ο ΠΑΟΚ, αν θέλει να πράξει με βάση τη λογική πρέπει να πουλήσει τον Βιεϊρινια, προφανώς όσο πιο ακριβά μπορεί, και να χρησιμοποιήσει τις άκρες του Σάντος για να βρει νέους Βιεϊρίνια. Ακόμα όμως κι αν δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τις άκρες του Σάντος, αυτή είναι η λογική στην οποία πρέπει να κινηθεί. Όπως και όλες ανεξαιρέτως οι ελληνικές ομάδες.

Βασικά θα πρέπει να ευχαριστήσουμε τον Βιτόλο, που στην θητεία του στον αρη τραυμάτισε τον βιερίνια και δεν έπαιξε σχεδόν καθόλου, με αποτέλεσμα να τον πάρουμε για 300 χιλιάρικα… win win…

Πάντως κακά τα ψέματα από την στιγμή που στον ΠΑΟΚ δεν υπάρχει κάποιος να σπρώχνει χρήμα αυτή η λύση είναι μονόδρομος…
Μακάρι να μπορέσουμε να γίνουμε μικρογραφία τις Πόρτο… Για μένα αποτελεί πρότυπο ομάδας στην Ευρώπη… κάθε χρόνο πουλάει για ένα σκασμό λεφτά παίχτες και παρόλα αυτά είναι πάντα ψηλά και κάθε 3-4 χρόνια έχει και ευρωπαϊκή πορεία πρωταθλητισμού…
Βέβαια αυτό προϋποθέτει χρόνο και υπομονή αλλά και διαφορετικές συνθήκες από την Ελλάδα αλλά πάντα μπορεί να ελπίζει κανείς…

Ωωωωωω συγνωμη που μπηκα στην σελιδα του ΠΑΟΚ χωρις να χτυπησω πρωτα το κουδουνι!! Θα στο πως δευτερη φορα. Οσο και να μην σου αρεσει ο Χριστοδουλοπουλος πηγε καταλαθος πανω στον Ετο (επειδη το παιδι εφυγε με αιματα δεν σημαινει αναγκαστικα οτι ο αντιπαλος πηγε με δολο.) Ο φιλος σου ο Γκαρσια στη φαση με τον Νινη εχει ξανακανει τετοιες ενεργειες. Και στο πρωτο ποστ εγραψα οτι ειμασταν για να φαμε περισσοτερα. Αλλα αποφασισες οτι αξιζε να διαμαρτυρηθεις για την αεροκλωτσια. Δεν πειραζει. Δεν υπαρχει λογος να συνεχισουμε κατι.

ΟΣο για τον Βιερινια ο Φερειρα ειχε δουλεψει μαζι του? Θεωρητικα δεν θα μπορουσε να βρει αντιστοιχους παιχτες ακομα και εδω? Αν ανολογιστουμε με ποιους παιχτες δουλεψε στην Πορτογαλια θα μπορουσε ναγεμισει τα ελληνικα γηπεδα με πολλους ελπιδοφορους και καλους παιχτες.

Αν δεις λίγο τι συζητάμε στο θρεντ για τα οικονομικά των ομάδων, αυτό που λέει η ΟΥΕΦΑ έτσι κι αλλιώς είναι ότι τέρμα ο πρόεδρος/ιδιοκτήτης που σπρώχνει φράγκα αβέρτα. Άρα οι πωλήσεις παικτών και η ανακάλυψη νέων είναι μονόδρομος. Ο ΠΑΟΚ με τα πιθανά 5 εκ. από Βιεϊρίνια μπορεί και πρέπει να βρει άλλους τρεις Βιεϊρίνια (μαζί με τις όποιες τρύπες είναι να καλύψει).

Στην Ελλάδα θα έπρεπε να έχουμε γίνει εδώ και χρόνια το πρώτο σκαλοπάτι για παίκτες από τα υπόλοιπα Βαλκάνια. Δεδομένου ότι οι δικές μας ομάδες πολύ πιο συχνά προχωρούν (όσο προχωρούν) στην Ευρώπη, είναι καλό κίνητρο για έναν πιτσιρικά Βούλγαρο ή Σλοβένο ή Αλβανό παίκτη. Πέρα από τις ακαδημίες βέβαια που κάποια στιγμή ακόμα και ετσιθελικά (του τύπου 5 παίκτες από την ακαδημία υποχρεωτικά στη 18άδα) πρέπει να αξιοποιηθούν.

Βέβαια για όλα αυτά οι μαγικές λέξεις είναι “τεχνικός διευθυντής”, οι οποίες φέρνουν μια κάποια αλλεργία στους προεδράρες που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Ο Ολυμπιακός εγώ ξέρω ότι για ένα καλοκαίρι που είχε τεχνικό διευθυντή, πούλησε 15 εκ τον Καστίγιο και έφερε 4-5 παίκτες που τον πήγαν στους 8 της Ευρώπης 2 φορές μέσα σε 3 χρόνια, πράγμα που του εξασφάλισε πολύτιμα έσοδα όταν έκλεισε η κάνουλα του Σωκράτη.

δεν θυμάμαι ποιον είχατε…
αυτόν?
http://www.sportdog.gr/article/28934/kaphedaki-pou-anoigei-ten-orexe

3 χρόνια τα λέμε ρε χαζοπροεδρε

Άρα έβγαλες συμπέρασμα με το σκεπτικό ότι συνήθως ο παίκτης αυτός έχει δόλο σε αυτά που κάνει, και όχι από αυτό που είδες ας πούμε. Ωραία…
Οπότε αμα σου πω ότι πολλοί πιστεύουν ότι ο Χριστοδουλόπουλος είναι κωλοπαίδι ταυτόχρονα αναγάγεται η ενέργεια του σε αντιαθλητική; Τι άλλο θα ακούσουμε [-X

Nτα?? Οκ δεν εχω διαθεση για τσακωμους. Ειπα απο την αρχη οτι ο ΠΑΟΚ ηταν πολυ καλυτερος και οτι δεν χρειαζεται τετοιες ενεργειες απο τον Γκαρσια ειδικα σε τετοιο αγωνα. Που ειναι το προβλημα να δεχτεις αυτο που λεω?

Και το θεμα δεν ειναι τι θα μου πεις ειναι τι βλεπεις μεσα στο γηπεδο. Και ο Γκαρσια δεν ειναι και το καλυτερο παιδι.

Δεν χρειαζεται να το κανουμε μεγαλυτερο θεμα.

Aν έχει κάποιος τη φάση του Garcia με τον Νίνη ας την κάνει post παρακαλώ.

http://www.sport.gr/default.asp?pid=69&vid=37473

Στο 1 λεπτο περιπου. Εχει και ωραια μουσικη υποκρουση. Δεν εχει την φαση του Χριστοδουλοπουλου.

Ούτε εγώ θέλω να τσακωθώ, απλά σου λέω ότι δεν μπορεις να ξες αν το έκανε με πρόθεση να χτυπήσει τον αντίπαλο παίκτη…

Σε αυτο συμφωνω. Δεν μπορω να το ξερω. Απλα παρα ηταν ατσαλο και θα μπορουσε να εχει τιμωρηθει. Οχι οτι εγινε και κατι που δεν τιμωρηθηκε. Δεν μου φταιει ο ΠΑΟΚ για τα χαλια μας. Ουτε οτι οπωσδηποτε εχει δολο ο Γκαρσια. Απλα αρκετες φορες δεν τον απασχολει να ειναι ατσαλος και οποιον παρει ο χαρος. Τουλαχιστον εμενα αυτη την αισθηση μου δινει.
Οπως και οτι ειναι ολο και καλυτερος στα στημενα.