Π.α.ο.κ

βασικα δεν παιζει κανενα ρολο η σειρα ψηφοφοριας που λες γιατι να εισαι σιγουρος οτι απο πριν βλεπουν και ξερουν αν τους βγαινουν τα κουκια…οπως την προηγουμενη φορα που δεν εβγαιναν και αναβληθηκε…μου ειναι αδιαφορο αν μεινει η οχι ο βαζελος 1η κατηγορια…αλλα καποτε θα πρεπει να ισχυουν τα παντα για ολους…δηλαδη μπορω να καταλαβω τον ηρακλη αν αισθανεται ριγμενος σημερα… (μου ειναι και παλι αδιαφορο αν παρεμενε η οχι)

Αλήθεια? Αυτοαναιρείσαι εδώ ή είναι η ιδέα μου?

να αυτοαναιρουμαι γιατι; ειναι δικαιο πχ καποια ομαδα να πληρωνει τα χρεη της και καποια αλλη να αλλαζει αφμ και ολα καλα και ολα ωραια;

Οσο δικαιο ειναι να ζητας προνομιακη μεταχειριση μεσω αποφυγης τιμωριας οταν ο προεδρος σου εχει μπουκαρει οπλισμενος στο γηπεδο. Δεν ειναι και πολυ, ε;

το εχουμε εξαντλησει το θεμα με το οπλο δεν νομιζεις;

Αυτοαναιρείσαι γιατί ενώ θες να τιμωρούνται οι άλλοι, δε δέχεσαι να τιμωρούν εσένα. Για διαφορετικούς λόγους μεν, τιμωρία δε. Το θέμα με το όπλο πραγματικά έχει εξαντληθεί και έχει κουράσει, αλλά δεν παύει να είναι μια πραγματικότητα, την οποία γλιτώσατε πάρα πολύ ανώδυνα. Τεσπα, βαρέθηκα να λέμε τα ίδια, καλή συνέχεια.

ανωδυνα;σοβαρα; :stuck_out_tongue:

@Storm Δηλαδή πραγματικά τωρα αν το σκηνικό με το Σαββίδη γινόταν σε αγώνα Τσ. Λιγκ θα μιλούσαμε αν φοβηθηκαν οι παίχτες της άλλης ομάδας? Ποια πιστευεις θα ήταν η τιμωρία του ΠΑΟΚ? Πιστευεις οτι ο αγώνας θα είχε διακοπεί? Αν ναι μετα απο πόση ώρα?

ποια η τιμωρια ε; κανονικα θα επρεπε να κατεδαφιστει το γηπεδο με εκρηκτικα, να πεσουμε στα ερασιτεχνικα και να απαγχονιστει ο Σαββιδης.Αλλα και παλι δεν θα εισασταν ευχαριστημενοι :slight_smile:

στο τσουλου θα εβλεπες να ακυρωνεται γκολ μετα απο 5 λεπτα; και δεν μιλαω σε περιπτωση που γινεται χρηση VAR.

1 Like

Οχι δεν έχω δει μετά απο 1 λεπτό πόσο μάλλον μετά απο 5 λεπτά. Εχω δει όμως άλλες αποφάσεις προφανέστατα άδικες αλλα επίσης δεν έχω δει πρόεδρο καμμιάς ομάδας να μπουκάρει. Ειτε οι άλλοι πρόεδροι είναι φλώροι είτε δεν αγαπουν τις ομάδες τους είτε δεν θέλουν να προστατεψουν τις επενδύσεις τους ή απλα ξερουν οτι θα κάνουν να ξαναδούν σεντόνι πολλά χρόνια απο την τιμωρία.

οποτε οταν μπαινει ενα γκολ στο 90 και αλλαζει η αποφαση μετα απο 5 λεπτα αυτος που εχει βαλει 100 μυρια τα τελευταια χρονια (και εχει προηγηθει το σκηνικο με τον γαβρο) τι περιμενεις να κανει; αν δεν εμπαινε ο Σαββιδης θα εμπαινε ο κοσμος και τα αποτελεσματα θα ηταν πολυ ασχημα πιστεψε με…

Με τον Ολυμπιακό προηγήθηκε ενα σκηνικό τελείως ψευτικο αλλα εκμεταλευτηκε την μαλακία ενός οπαδού. Ολοι θα το έκαναν. Αυτα περι δημόσιου νοσοκομείου που πήγε πέρσι ο Ιβιτς τα ακούω βερεσέ εκτός αν είσαι απο αυτούς που πιστευουν οτι οι γιατροι στα δημόσια νοσοκομεία είναι αδιάφθοροι. Ισως κάποια στιγμη πρέπει να ξεκαθαρίσει ο κόσμος που πραγματικά αγαπάει τον ΠΑΟΚ απο αυτούς που αγαπανε τον ΠΑΟΚ γιατι τους κάνει πιο αντρες.

αν ειναι να πιασουμε παλι την υποθεση ιβιτς σωθηκαμε…αλλα πως συγκρινεις μια περιπτωση που ο ΠΑΟΚ επαιζε κανονικα. ο γελοιος κομινης δινει 2 καρτες στον ουαρντα που ζητημα να ειναι φαουλ και οι παικτες του βαζελου αρχισαν να χτυπανε τον κρεσπο χωρις λογο;και το κερασακι στην τουρτα ο αλλος εφαγε μισολιτρο μπουκαλι στο κεφαλι…και μην πει κανεις παλι την εξυπναδα οτι ηταν αδειο γιατι αν ηταν αδειο δεν θα εφτανε ποτε στον στοχο του…
νομιζω το εχουμε εξαντλησει με ολα αυτα τα θεματα που γινεται βαρετο.

Ισως ετσι σκεφτηκε να ισοφαρισει την αλλη γελοια αποβολη που ειχε δωσει στο ματς.

δεν θυμαμαι καθολου πως ειχε γινει η αρχικη αποβολη για να ειμαι ειλικρινης.πολυ πιθανως να ισχυει αυτο που λες αλλα δεν διορθωνεις μια μαλακια με μια μεγαλυτερη.Τετοιοι διαιτητες δεν θα επρεπε να σφυριζουν γενικα.Αλλα τους βαζουν σε τελικους και σε σημαντικους αγωνες.Απο εκει να καταλαβεις την σοβαροτητα του πρωταθληματος…

Νίκη 3-0 για τον ΠΑΟΚ στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος της σαιζόν

Βαθμολογία(εντός αγωνιστικών χώρων) πρώτης τετράδας
ΠΑΟΚ 70 (29 αγώνες) 60-13 γκολ
αεκ 67 (30 αγώνες) 47-13 γκολ
οσφπ 57 (28 αγώνες) 60-25 γκολ
Ατρόμητος 56 (30 αγώνες) 43-21 γκολ

Συγχαρητήρια στον πανάξιο πρωτοπόρο ΠΑΟΚ για την εύκολη κατάκτηση του τίτλου και πάμε στην έδρα των κιτρινόγαυρων κλεφτοκοτάδων για το νταμπλ.

1 Like

28 αγωνες εχει ο ΠΑΟΚ, το ματς στην Τριπολη δεν εχει τελειωσει ακομα, θα τελειωσει καπου Ιουνιο που θα προηγηθειτε.

3 Likes

Να δώσουμε επίσης συγχαρητήρια στον Πάοκ για την πρόκριση του στον τελικό του Europa League. Για όσους δεν θυμούνται, ο Πάοκ απέκλεισε την Έστερσουντ στα προκριματικά, μπήκε στους ομίλους και έφτασε μέχρι τον τελικό.

Με νίκη στον τελικό κυπέλλου στο ΟΑΚΑ και επίσης νίκη 4 μέρες μετά στον τελικό του Europa League στη Λυών της Γαλλίας ο Πάοκ κάνει το τρεμπλ φέτος !!!

5 Likes

ΠΑΟΚ Πρωταθλητής 2018
λυσσάξτε

2 Likes