Πιστεύετε ότι οι Έλληνες είναι

Sharuman αν ξαναδιαβάσεις το post μου θα δείς πως δεν αμφισβητώ πως κάποιοι γνωστοί βουλευτές του Καρατζαφέρη είναι Λεπενικοί και αντισημίτες κλπ.
Αμφισβητώ πως το σύνολο των ψηφοφόρων που συγκέντρωσαν το ποσοστό του ΛΑΟΣ είναι συνειδητοποιημένοι ρατσιστές με ξεκάθαρη ιδεολογία.
Σίγουρα ένα ποσοστό των ψηφοφόρων τους είναι Χρυσαυγίτες και αυτοί που ψήφιζαν το κόμμα του Βορίδη. Αλλά οι πρόσθετες ψήφοι που έκαναν την διαφορά για να μπεί ο ΛΑΟΣ στην βουλή πιστεύω πως προέρχονται από φοβισμένες θειάδες που διπλοκλειδώνουν γιατί είδαν την διάρρηξη στο διπλανό διαμέρισμα, Μακεδόνες που δεν γουστάρουν την εξέλιξη με το όνομα των Σκοπίων, γενικά κόσμο που θα ήθελε μία μεγαλύτερη ευαισθησία σε αυτά τα θέματα από τα κομματα εξουσίας και δεν την είδε. Για να εξασφαλίσει μάλιστα τις ψήφους αυτών των ανθρώπων ο Καρατζαφέρης, συγκράτησε την ρατσιστική ρητορεία των στελεχών του προεκλογικά, γεγονός που δείχνει πως φοβόταν μήπως οι ρατσιστικές κορώνες απωθήσουν αυτούς τους ψηφοφόρους. Χθες βράδυ είχε και σχετικό θέμα στην εκπομπή του στο ΣΚΑΊ ο Παπαχελάς αν έτυχε να το δείς.
Άσχετα από το πως κρίνουμε το κόμμα που ψήφισαν αυτοί οι πολίτες, το γεγονός πως το ψήφισαν δεν αρκεί για να τους κρεμάσουμε την ταμπέλα του ρατσιστή.

[quote=“dark_of_the_sun,post:539,topic:3949”]

Το θέμα είναι ότι τα άτομα για τα οποία μιλάτε εσείς οι δύο είναι είτε ασφαλίτες που θέλουν να συκοφαντήσουν όποιον κατεβαίνει σε πορεία (π.χ. είχε γλιστρήσει το μαντίλι κουκουλοφόρου και αποκαλύφθηκε το πρόσωπο ασφαλίτη, ένα μόνο από δεκάδες τέτοια περιστατικά) είτε άτομα που αυτοπροβοκάρονται και θέλουν να ξεκαυλώσουν και να εκτονωθούν. Προσωπικά, αυτοπροσδιορίζομαι ως αριστερός και πιστεύω ότι η αριστερά εκφράζει τις σωστές αξίες. Και κάποιος που έχει ιδέα από αυτά δεν θα λειτουργούσε ποτέ έτσι. Εγώ όταν βλέπω φασίστα δεν σκέφτομαι πως να του επιτεθώ (το αντίθετο, με έχουν κυνηγήσει τέτοιοι, καθώς ζώ σε μια πόλη με ισχυρή ακροδεξιά, ενώ ξέρω μέχρι και περιστατικό που φασίστες πήγαν και έσπασαν στέκι της Α.Κ. Ξάνθης επειδή… καλούσε σε συγκέντρωση ενάντια στις μαθητικές παρελάσεις και τραμπούκισαν όποιον παρευρέθηκε στη συγκέντρωση, επίσης κατά τη διάρκεια μοιράσματος φυλλαδίων για το Ιράκ απέδειξαν την ελληνική ανωτερότητα… σπρώχνοντας κοπέλες κλπ.)Μόνο αν μου την πέσει αυτός θα υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Κατά τα άλλα, ε όπως και να το κάνουμε αηδιάζω με τις φάτσες τους και ντρέπομαι για λογαριασμό τους, αλλάζοντας δρόμο για να μην τους βλέπω. ¶λλο αντιπάθεια και απέχθεια όμως και άλλο επίθεση. Στο κάτω κάτω κάποιος πρέπει να είναι ψυχικά άρρωστος για να πιστεύει τέτοιες αηδίες.

εγω προσωπικα δεν υπερασπιστηκα καμια παραταξη.και κυριως οχι τους φασιστες!!!
ειπα απλως οτι και οι ΜΗ ακροδεξιοι,φασιστες,εθνικιστες κλπ κλπ δεν ειναι αγιοι.

οσοι ακουτε nevermore,λογικα θα χετε ψαξει το κομματι tiananmen man και το γεγονος στο οποιο αναφερεται.
θα μπορουσε να ταν ενα αντιστοιχο δικο μας “πολυτεχνιο”.και ομως το καθεστως ηταν αριστερο.

Αν και βγαίνουμε πολύ off topic, το καθεστώς της Κίνας έιναι αριστερό μόνο στο όνομα…

Mιά εικόνα αξίζει όσο χίλιες λέξεις. Αυτό πιστεύω ότι είναι οι έλληνες

λεβαδειακός? :stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
κορυφαίο

Ο μέσος έλληνας είναι εδεσσαικός

«Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο.»

πως γινετε να ειναι εδεσσαικος οταν η εδεσσα ειναι στο χαρτη μπλε???:stuck_out_tongue:

οι μπλε περιοχες ειναι ηρακλαρα και οι πρασινες βαζελαρα!!!:lol:

ΩΧ!!! στο αγιον ορος δεν ψηφιζουν!!! ΑΝΑΡΧΙΑ!!!

…γραικύλοι. Κάποιος να τραβήξει το καζανάκι :!:

…απλά ένας λαός σαν όλους τους άλλους. Με αρετές και ελαττώματα. Που έχει το δικαίωμα στην προκοπή. Και γι’ αυτό αξίζει να μη χάνεις την εμπιστοσύνη σου σ’ αυτόν.

Και εδώ κάνεις λάθος. Όταν κανένας δεν έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του (καλά καλά δεν έχω εγώ σε εμένα), πως να μην χάσεις εσύ την εμπιστοσύνη απέναντι στον άλλον?

Ti όμορφα που είχαμε σφαχτεί σ’ αυτό το θρεντ πριν δύο χρόνια σχέδον (πέρασε τόσος καιρός!).

Αντιπροσωπευτικό, όχι μόνο του λαού μας, των λαών γενικά πιστεύω. (αν και στα αδελφοκτόνα καλοί ημασταν πάντα).

Η απόδειξη ότι ο Γράκχος ακόμα κι όταν δεν χώνει αμαξοστοιχίες, ΞΕΡΕΙ! :thumbup:

8)8)8)8)

:stuck_out_tongue:

για καποιο λογο ο βλιδιν σε γλειφει…μηπως ξευρεις τιποτα τσεχες ωρε??


Listening to: The Knife - Pass This On
via FoxyTunes

γκουχ γκουχ

Όχι ρε δεν ξέρω τί μου λες.

πσςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς:tomato: