Οι σαγιονάρες προκαλούν?ανικανότητα

Οι σαγιονάρες μπορούν να προκαλέσουν ανικανότητα στους άνδρες, καθώς και ανεπανόρθωτες βλάβες σε ζωτικά όργανα, αποκαλύπτουν στοιχεία επιστημονικής έρευνας.

Ωστόσο, και τα πολύ ακριβά υποδήματα θαλάσσης ή παραλίας δεν απέδωσαν καλύτερα αποτελέσματα από ότι τα φτηνά.

Οι ερευνητές ανακάλυψαν ότι τα συγκεκριμένα υποδήματα περιέχουν τοξικές φθαλάτες, χημικά στοιχεία που προκαλούν ανικανότητα στους άνδρες.

Οι φθαλάτες επίσης εγείρουν υποψίες ότι λειτουργούν ως ορμόνες και προκαλούν βλάβες στο συκώτι, τα νεφρά καθώς και στα αναπαραγωγικά όργανα.

Η Γερμανική Ένωση για την Προστασία του Περιβάλλοντος ανακάλυψε επίσης στις σαγιονάρες μεγάλες ποσότητες μολύβδου και δηλητηριώδους ψευδαργύρου και φωσφοργανικά στοιχεία.

Οι ποσότητες αυτών των χημικών ήταν πολύ υψηλότερες από αυτές που δείχνουν ότι μπορούν να επηρεάσουν το ανοσοποιητικό και ορμονικό σύστημα στις κλινικές δοκιμές σε πειραματόζωα.

Μετα απο τοσα χρονια που κυκλοφορουν οι σαγιοναρες, τωρα το διαπιστωσαν αυτο;;;;
Ρε δεν ειμαστε καλα…μαλλον καποιου στο εργοστασιο θα του επεσε ολος ο κουβας στο μιγμα.

άραγε για αυτό να είναι έτσι οι κινέζοι??..αλλά και πάλι αυτοί είναι “πολλοί” !!,μηπως κανουν κάποιο λάθος? [λέω εγώ τώρα]

Φαντάζομαι ότι φορώντας σαγιονάρες,δεν μπορείς να ιππεύσεις καλά μια 750 φτιαγμένη GSXR.

Μπα… Μόνο με παντόφλα…

Αμα θες και με παντοφλα και με βατραχοπεδιλο και με οτι να’ναι καβαλας το θηριο…

Ηθικό Δίδαγμα:

Όταν λέμε “και τα παπούτσια μέσα” σίγουρα δεν εννοούμε τις σαγιονάρες.

(είσαι υπέροχιααα)
(εισαι καταπληχτικιάαα)

Η ταπεινή μπλα μπλα μπλα…

οπότε περπατάτε ξυπόλιτες…

ήταν που ήταν οι πατούσες μετά από μία ώρα περπάτημα με σαγιονάρες ή όπως αλλιώς τις λέτε τώρα νομίζω ότι θα πρέπει να μην ασχολούμαστε με τα πόδια σας…

Και μετά μου λέει ότι εγώ έχω βρώμικα πόδια που αλλάζω κάθε μέρα κάλτσες στα αθλητικά με τα οποία κυκλοφορώ παντού και πάντα(οκ οκ έχω 2-3 ζευγάρια) ενώ αυτή με τις ανθυγιεινές σαγιονάρες δεν έχει πρόβλημα…τς τς τς

ολη η γνωση βρικσκεται στο παρελθον τελικα,καλα κρυμμενη στα εγκατα των topics του rocking…

Ti ξέθαψες ρε θέουλα!!! :lol::lol::lol::lol:

Συμφωνώκαι επαυξάνω! Πρέπει να απαγορευτούν, γιατί

α) Δεν υπάρχει εκτρωματικότερο θέαμα από άντρα με σαγιονάρες (τουλάχιστον έτσι νόμιζα μέχρι να ποστάρει η στρέη κατ στο “πιο όμορφος…”:p)

β) Στις γυναίκες είναι μεν ανεκτές, αλλά δεν συγκρίνονται με ψηλοτάκουνα! 8)

Για το α) συμφωνώ.

Για το β) πάλι όχι. Το πεδιλάκι στη κοπέλα είναι must το καλοκαίρι!

τώρα με προκαλείς να σου κάνω πάλι κανα fixed αλλά έχε χάρη… :p:p:p:p

ΑΝΤΡΑΣ ΜΕ ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ/ΠΑΝΤΟΦΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΥΨΙΣΤΗ ΞΕΝΕΡΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

Με την κολλητη μου καθε καλοκαιρι φοβομαστε την ‘‘καταρα της παντοφλας’’ οπως την αποκαλει η ιδια. Μολις δουμε γκομενο με παντοφλα, δεν παει να ειναι και σωσιας μπραντ πιτ με στοιχεια τζονι ντεπ, μακρια.

εδιτ
Ρημαηντερ απο δεχτερ, σε παραλια ειναι οκ με βαρια καρδια.
Αλλα να σου πω ‘‘παμε μια βολτα’’ και να ρθεις με παντοφλα, ε αι ψοφα.

ΑΚΟΥΣ ΚΙΡΑΤΖΟ?
Ακουω να λες.

Και αυτα με τις πισσες δεν τα πιστευω ετσι ευκολα. [-X

Εμένα η σαγιονάρα στον άντρα με ανατριχιάζει όταν φοριέται για βόλτα, ψώνια και τέτοια. Στην παραλία είναι μια χαρά. Από κάτι άλλους που σκάνε με αθλητικό και κάλτσα γιατί έιναι μέτσαλ, χίλιες φορές.

Στην κοπέλα πάλι, η σαγιονάρα με αρέζει κάθε ώρα! Δίνει μια γλύκα. Άσε που το καλοκαίρι βαριέμαι ακόμα περισσότερο να διαλέγω τι θα βάλω, οπότε ξέρω γω σορτσάκι μπλούζα σαγιονάρα κινητό κλειδιά λεφτά στις τσέπες. Γαμάει

+1000!
καλα τα λες ρανια:)
ειναι ο ορισμος του καγγουρα…:?

συμφwνw…

δυστυχως ολο κ αυξανονται οι σαγιοναντρες στις μερες μας:p :wink:

χαχαχαχα…δυστυχwς…
παιρνw μεγαλη ξενερα οταν βλεπw αντρα με σαγιοναρα…

ναι ρε, θα πηγαίνουμε ξυπόλητοι για μπάνιο επειδή δε γουστάρετε εσείς… [-X

oι μαιταλς πάνε και στο μπάνιο με άρβυλα φίλτατε… :lol: