Πωλουνται βινυλια

οπως metallica sad but true picture disc
cathedral carnival bizzare
candlemass nightfall
wasp headless children
death symbolic
και αλλα
κοντακτ για ινφο

well

1 jethro tull aqualung 30 eyro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
2 wasp the headless children 30 euro ( στο e bay tο βρηκα 20 )
3 death symbolic 50 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
4 heir apparent gracefull inheritance 70 euro ( στο e bay to βρηκα 50 )
5 a tribute to judas priest vol2 30 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
6 carcass swansong 30 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
7 cathεdral statik majik ( στο e bay το βρηκα 10 )
8 judas priest point of entry 20 euro greek lp ( στο e bay το ιδιο εχει 12 )
9 τhe cult coming down single 20 euro ( e bay 12 )
10 the cult wild hearted son 30 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
11 asia asia 20 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
12 my dying bride like gods of the sun 30 euro ( e bay 20 )
13 skyclad jonahs ark 30 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
14 type o negative october rust 40 euro ( sto e bay 23 )
15 metallica sad but true picture disc 70 euro ( e bay 50 το ιδιο )
16 candlemass nightfall 70 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο )
17 cathedral carnival bizarre 60 euro ( στο e bay δεν το βρηκα σε βυνιλιο ) ειναι διπλο 12 αρι

επιτιδες εψαξα e bay για μην ειμαι παραλογος σε τιμες
μικρο παζαρι γινετε αλλα οχι σε σημειο ξεφτιλας
ειναι σε πολυ καλη κατασταση ολα ακριβως επειδη τα περισσοτερα τα ειχα γραψει σε κασσετες και τα ακουγα
τωρα πικ απ δεν εχω οποτε??
αν τα παρει καποιος ολα μαζι καλυτερη τιμη

ακριβο σε βρισκω, προτιμω να τα περιμενω να τα βρω στο ebay

οπως ειπα και πριν δεχομαι προσφορες και προτασεις
θα προτιμουσα να τα παρει καποιος ΟΛΑ μαζι.ακουω προτασεις για ολα μαζι αν καποιος θελει.

Στην Αγγλία μερικά είναι 2 λίρες στα καφάσια.
Επίσης, και σε μαγαζιά κάτω πιό κατω βρίσκεις μερικά άλλα.
Τέλος, αν κάνει 20 στο ebay, γιατί να το πάρει κάποιος 30… ?
Ακόμα και με τα μεταφορικά παίζει να βγεί το ίδιο ?

Μόνο τπτ υπερσπάνιο θα χτύπαγα πλέον σε wax… ή τπτ signed.

Τέσπα…?!

1 εχω παραγγιλει απο ε μπει και τα μεταφορικα ΔΕΝ ειναι φτηνα.
2 απο Αγγλια δεν ξερω δεν εχω ιδεα αλλα οποιος θελει ας παει απο εκει να τα παρει.
3 οπως ειπα και πριν δεχομαι προσφορες και προτασεις

τωρα αν αρχισουμε επειδηξη γνωσεων απο που και το και πως καληνυχτα.

Geoff me sygxwreis alla afto pou kaneis legetai stygnh egkmetalevsh filaraki. Profanws kai oi times pou dineis einai ypervolika akrives kai prospa8eis na epwfelh8eis apo atoma pou den exoun pistwtikes/xrewstikes. Me sygxwreis alla vinylia opws to nightfall kai to symbolic ta exw vrei sthn agora ths polhs mou(thessalonikh) me safestata fthnotero kostos. Ayta pros symorfosh

1 φιλαρακι σου ΔΕΝ ειμαι γιατι δεν με ξερεις.
2 οπως εχω πει και πριν ακουω προσφορες και προτασεις
3 αν νομιζετε οτι κατι θα το βρειτε αλλου νο προμπλεμ δεν πιεσα κανενα να παρει κατι
4 κανεις μεχρι τωρα δεν εχει κανει ΟΥΤΕ ΜΙΑ αντιπροταση αλλα αντιθετα συμβουλες και διαφορες για να δειξετε ΠΟΣΟ τεραστιο ψαγμενα ατομα εισαστε
ειναι απλα τα πραγματα παιδια.

οποιος εχει μαι προταση η προσφορα την ακουω

τα αλλα ολα ειναι ανουσια

υ.γ.
ουτε θελω να πιασω τον κωλο κανενος αλλα ουτε και να τα δωσω ξεφτιλα
ελπιζω να εγινα κατανοητος

μια αγγελια εβαλα ο ανθρωπος δεν ψαχνω ουτε για γνωμες ουτε για εξυπναδες
αν θελει κανεις να τα παρει οκ

όμορφα, αφού δε θέλεις να σου τα λένε φιλικά, ας τα πούμε λίγο πιο ξεκάθαρα. όχι απλά θέλεις να πιάσεις κώλους, αλλά είσαι και κουτοπόνηρος βρε αδερφάκι μου (ουπς, σόρρι, δεν είμαστε αδέρφια!).

για παράδειγμα, το “aqualung” βρίσκεται εύκολα στο ebay σε τιμή κοντά στο πεντάευρο. χμ, εσύ το δίνεις 30, ναι, σωσά, δε θέλεις να πιάσεις τον κώλο κανενός.

στην ίδια πάνω κάτω τιμή βρίσκεται και το “headless children” που εσύ πουλάς πάλι 30 ευρώ. ναι, είναι φανερό ότι δε θέλεις να πιάσεις τον κώλο κανενός.

το “gracefull inheritance” υπάρχει και υπάρχει με 50 δολάρια (πιθανόν και αρκετά πιο φθηνά). δολάρια, ε! όχι ευρώ. δεν ξέρω αν το έχεις πάρει χαμπάρι, αλλά άλλη αξία έχει το ένα κι άλλη το άλλο.

και, γενικά, αυτά που λες ότι δε βρίσκονται στο ebay, δεν τα κάνει αυτομάτως σπάνια άρα και ακριβά. αλλά και σπάνια να είναι, υπάρχουν άπειρα σπάνια που βρίσκονται σε φυσιολογικότατες τιμές γιατί δεν υπάρχει ζήτηση (βλ. το tribute στους πριστ π.χ).

τώρα όσον αφορά το θέμα των μεταφορικών του ebay. η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αξία των δίσκων είναι ΧΩΡΙΣ τα μεταφορικά και σ’ αυτή πρέπει να πωλούνται. θα πληρώσεις μεταφορικά εσύ και τα βάζεις επιπλέον στην τιμή και μάλιστα προσαυξημένα; μήπως απλά εκμεταλλεύεσαι το γεγονός για να τσεπώσεις όσα μπορείς παραπάνω;

αφού παρέθεσα μερικά δεδομένα (και όχι εξυπνάδες), ας κάνω και την πρότασή μου. προτείνω λοιπόν ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ. πρόκειται για καθαρό κλέψιμο.

Αυτά. Φιλικά κι ας μην είμαστε φίλοι.

τα ειπαμε και ποιο πανω αυτα.
το τι θα κανουν οι αλλοι ειναι δικο τους θεμα
οχι δικο σου.

εγω παραθεσα τιμες ενδεικτικα

και περιμενω ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ προσφορα

και θα την ακουσω και θα την συζητησω

δεν ξερω αν εχετε ακουσει για αντιπροτασεις

ωραια σου φαινοντε ακριβα?
μην παρεις
η αντιπροτεινε λογικες κατα την γνωμη σου τιμες

αλλα αντιλογος για τον αντιλογο ειναι ανουσιο

ειναι σαν να κανεις επανασταση για την επανασταση και μονο
χωρις εναλακτικη λυση

δεν ξρω αν προσεξες εχω πει 3 φορες οτι ακουω προτασεις προσφορες

κανεις δεν εχει πει

αντιδραση για την αντιδραση ειναι απλα παιδικο

αν θελεις κανεις να τα παρει ας κανει επιτελους μια λογικη κατα την γνωμη του προταση

τα υπολοιπα ειναι ξαναλεω ανουσια

οσοι δεν γουσταρετε απλα μην συμετασχετε

απλα τα πραγματα

όπως είδες -και επειδικτηκά αγνόησες- έκανα κάποιες προτάσεις. το jethro δηλαδή ένα 5ευρω, το wasp επίσης, το heir όχι πάνω από 35, το priest γύρω στο δεκάρι κ.λπ. προτάσεις είναι αυτά. επίσης, ο αντίλογος δε γίνεται χάρην αντίλογου. γίνεται για να δουν πώς έχουν τα πράγματα κάποιοι που πιθανότατα τα αγνοούν και να μην πιαστούν κορόιδα. όπως εσύ μπορείς να τα βγάλεις σε δημοπρασία, έτσι κι εγώ μπορώ να πω στον οποιονδήποτε να μην τα αγοράσει γιατί προσπαθείς να τον εξαπατήσεις. και μη μου πεις πάλι για προτάσεις… έκανα παραπάνω. εκτός αν θες να σου βγάλω κοστολόγια για όλα.

ειπα και πιο επανω οτι ειναι ολα σε πολυ καλη κατασταση γιατι τα ειχα γραψει σε κασσετες και τα ακουγα

προτιμω ΟΛΑ μαζι να τα δωσω

αν καποιος κανει μια επιτελους προταση οκ

ακουω τιμες
ειτε εδω ειτε πριβε

τα υπολοιπα δεν τα υπολογιζω καθολου

εγω ενδεικτικα εγραψα ποσο τα βρηκα αλλου

απλα ενδεικτικα αν ξερετε τι σημαινει η λεξη

εγω να τα δωσω θελω

απο εκει και περα οποιος θελει ας τα παρει αρκει να κανει μια λογικη κατα την γνωμη του προταση

οι μεταλλοπατεροσυνες ας εκλειψουν επιτελους

2007 ειμαστε

υ.γ.

στη γενεια μου ο μεταλας δεν εκανε ιστορια ολοκληρη
αν γουσταρε και αγαπουσε κατι το επερνε

σημερα με τα μπ3 και ολα αυτα μαλλον εχει ξεφτισει το πραμα

ωραια ειμαι παραλογος??
πειτε εσεις μερικοι λογικοι και φωστηρες προτασεις

ακουω

σου ειπα

ΟΛΑ τα δινω

ΟΛΑ μαζι

οχι χωριστα

βγαλε ποσο και πες

τα υπολοιπα ειναι φλυαριες

.υ.γ.

μενω εκτος αθηνων

με αντικαταβολη θα σταλουν οπου πανε

ειναι ο ποιο ασφαλη τροπος και για μενα και για οποιον τα παρει

χαχαχαχα, είσαι ανεκδιήγητος. και να είσαι σίγουρος πως ότι αγαπώ το παίρνω. απλά δε συνηθίζω να αφήνω τον καθένα να με κλέβει.

λοιπόν, δίνω 10 ευρώ για wasp και jethro tull μαζί.

έντιτ: οκ, όλα μαζί κράτησε τα εσύ

1
δεν σε εβρισα
2
μαλλο εισαι εσυ αυτο που μου λες
3
καλυτερα να τα καψω παρα να τα παρει καποιος σαν σενα
4
εσυ θα τα πουλαγες μετα στους φιλους σου 20 φορες ποιο ακριβα
5
δεν αξιζεις να ασχοληθω αλλο μαζι σου
6
παρακαλω το αντμιν να διαγραψει το προφιλ μου
αντε και καλα μυαλα

1
Ούτε 'γω σε έβρισα!
2
Χμ, πιθανόν. Για αλλουνού το ποιόν υπάρχουν αποδείξεις όμως σε αυτό το θρέντ
3
burn 'em baby, είναι της μόδας οι φωτιές =)
4
Πιθανότατα. Αν και μέχρι στιγμής το μόνο που έχω πουλήσει είναι ένα game boy πριν από περίπου 13 χρόνια 8O
5
Ε, μην το κάνεις τότε ντε!
6
Χαχα! Χα!

candlemass nightfall 70 :lol: :lol: :lol: :lol:

Νταξ . Το λοιπό… για το βινύλιο του Deliver us ζητώ πέντε στρέμματα με ελαιόδεντρα (φιλική τιμή).

Για το Somewhere In time Ελληνικής Εκτύπωσης ( Σαμγουερ ιν ταϊμ) ζητώ τη μισή Πελοπόννησο.

Θα τρελαθούμε τελείως.:lol: :lol:

Τώρα και συ βαλτός είσαι? Που να βρείς ρε φίλε πλεον 5 στρέμματα με ελαιόδεντρα??? Ποια μισή πελλοπόνησο? Την καμμένη η αυτή που ακόμη την παλεύει?

@ geoff: Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι, εγώ σου έχω στείλει κανα 2 pm, μήπως δεν τα είδες? Εαν όχι τότε το mail μου είναι kpap@usa.com, με ενδιαφέρει το Death - Symbolic, έαν θές στείλε μου mail.

Thanks

Παιδιά μην αναφέρετε ότι τα πουλάει ακριβά, μην είστε μεταλοπατέρες!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ανοιξε κι εσύ ενα rock/metal forum, μπορείς ! Περαν της πλάκας είναι ακριβά για βινύλια, που έχουν βγεί σε πολλές κόπιες. Επίσης, το οτι δεν το είδε στο ε-μπει δε σημένει οτι την αμέσως επόμενη μέρα καποιος μπορεί να μην έβαλς μια κόπια…

τεσπα… η τιμή ενος προιόντος εκτος απο το κοστος παραγωγής διαμορφώνεται και απο την προσφορά/ ζήτηση (που συμπεριλαμβάνει το πόσες κόπιες έχουν κυκλοφορήσει πχ… κτλ κτλ κτλ…) δηλαδή την σπανιότητα του.
Βέβαια η λογίκη κλέψε/κατέβασε κι εσύ, μπορείς, καταλύει κάθε μορφή νομιμότητας, συλλεκτικής διάθεσης και καλλιτεχνικής απο εικαστικο/φετιστικό/αντικειμενικής αξίας, πλευρά υπόσταση του κάθε ηχογραφήμτος/αντικειμένου, επομένως, αντε στο τορεντάδικο … [-X :wink: :wink: 8O :-s :!: :? :smiley: