ΔΕΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕ...

We will man! :wink:

Aν τα καταφερω θα ρθω κι εγω…μακαρι να μπορεσω{οικογενειακοι λογοι}:-s

Οπότε αυριο εχουμε ανεπίσημο meeting στο live…

Θα είμαι κι εγώ εκεί. Θα δω κάποιον από το forum;

πάντως εγώ θα είμαι εκεί απο νωρίς… :yahoo:

Μολις γυρισα απο τη συναυλια.

Ε κλασσικα γι ακομη μια φορα υπηρξε καθυστερηση, αφου οι πορτες ανοιξαν σχεδον μια ωρα μετα απο την προκαθορισμενη. Ευτυχως ομως οι Convixion δεν αργησαν να βγουν στη σκηνη. Η εμφανηση τους ηταν σαν παρτυ, πολυ τσαμπουκαλιδικη και χαβαλετζιδικη! Ο κοσμος απο κατω φανηκε να γουσταρει αρκετα. Επισης η δισκευη σε χεβυ μπαντα απο την Ιαπωνια γαμησε, οπως και η κομματαρα “Heavy Metal re Mounia” Κλασσικα Drink Metal στο τελος, ετσι για να γουσταρουμε.

Μετα βγηκαν οι Need τους οποιους δεν ειχα ξανακουσει. Πολυ δεμενη μπαντα σε φαση Groovy/Progressive/Nu(λιγο). Ο ηχος δεν ηταν τοσο καλος ομως γιατι η κιθαρα δεν πολυακουγοταν. Δεν πειραζει, επαιξαν πολυ καλα.

Στους WEB πηγαμε για σουβλακια. :lol:

Μετα βγηκαν οι Innactive Messiah. Σουιδιλα, ποζα και πολλα λαθη. Ειχαν βεβαια πολυ καλη σκηνικη παρουσια, η μουσικη τους δεν μου εκανε “κλικ”. Στα συν η καλη φωνη του τραγουδιστη. Ο κοσμος εδειξε να γουσταρει παντως.

Καθως οι υπολοιπες μπαντες δεν ειχαν κατι να μου προσφερουν εφυγα. Συγχαρητηρια στους διοργανωτες για την πολυ καλη κινηση που εκαναν και σε ολα τα συγκροτηματα που επαιξαν! Ευχομαι τετοιες κινησεις να γινουν και στο μελλον. :smiley:

Τελικα τι ωρα αρχισε ρε παιδια? Γιατι τοση καθυστερηση? Εγω ημουνα εκει νωρις-νωρις, απο τις 7 ακριβως, για να μπορεσω να συμμετασχω και γω σε αυτο που γινοταν. Δυστυχως μεχρι τις 8:25 που εφυγα για να προλαβω τη συναυλια της Patti Smith στο Λυκαβηττο οι πορτες δεν ειχαν ανοιξει…
Στεναχωρηθηκα που δεν προλαβα να μπω καθολου αλλα δεν πειραζει. Ελπιζω οσοι τα καταφερατε να περασατε καλα και να μαζευτηκε καποιο ικανοποιητικο ποσο. Next time!

Θα δημοσιευτεί το ποσό με την απόδειξη στο επόμενο Rock Hard.

Δε θα πω πολλά για τη συναυλία, απλά ότι μετά τους Convixion δεν είχε και πολύ νόημα να καθήσουμε καθώς τα άτομα σπείρανε κυριολεκτικά!

Ο σκοπός όμως ήταν πάνω απ’ όλα και συγχαρητήρια σε όλους όσους παρευρέθησαν.

Rock on!

Συγχαρητήρια στους κ.κ Σειρηνάκη και Φράγκο και στις μπάντες που επαιξαν για τον ιερό σκοπό της υπόθεσης…Τo Hard rock/Heavy metal απέδειξε ότι έχει ανθρωπιά και ότι στις δυσκολες στιγμές δίνει δυναμικά το παρών…Για την συναυλία δυστυχώς ήμουν τελείως εκτός κλίματος παραδόξως για μενα…:lol: Την αρχή έκαναν οι Convixion οι οποίοι μας ισοπέδωσαν με old school thrash και με τα 2 μεγάλα hit τους Heavy metal re mounia και Drink Metal…Πραγματικά πολύ καλή και αυθεντική μπάντα που παίζει από ότι φαινεται πανω από ολα για τον χαβαλέ της αλλά διασκεδάζει και τον κόσμο ταυτόχρονα…Ευγε…Οι Need ήταν ενα χωνευτήρι πολλών επιρροών και ιδεών…Κατι σαν progressive thrash θα έλεγα…Διέκρινα πολλές επιρροές απο Theater,Nevermore,Pantera και Machine Head…Πολύ καλη (και πιο thrash θα έλεγα) η διασκευή τους στο Jesus Saves των Savatage…Μετά ακολούθησαν οι W.E.B oι οποίοι είχαν εξαιρετικά δυνατό και ογκώδη και προκάλεσαν τον πανικό με το ατμοσφαιρικό Black Metal τους το οποίο πάντως δεν διεκδικεί και δάφνες πρωτοτυπίας…Πολύ καλές οι διασκευές τους στα Mourning Palace και Opium…Από Innactive Messiah δεν άκουσα πολύ γιατί την έκανα αλλά είχαν καλή σκηνική παρουσία,μερικά πολύ καλά riffs+επίσης την πολύ πορωτική φωνή του τραγουδιστή…Αυτά…Και πάλι συγχαρητήρια και μακάρι και άλλοι να ακολουθούσαν το παράδειγμα του Rock Hard…

και φυσικά ήταν μια πολύ ωραία βραδια… ευχαριστούμε πάρα πολύ τις μπάντες που συμμετείχαν και φυσικά τον κόσμο που ήρθε.

Για ακόμα μια φορά καθυστερήσαμε, γαιτί ένα κακό ματάκι το έχουμε πάνω από τις εκδηλώσεις μας… :-k

κάηκε ο ένας ενισχυτής λίγο πριν το τελευταίο soundcheck και έγινε ένας πανικός! Να είναι καλά τα παιδιά από τους INNACTIVE MESSIAH που δέχτηκαν να γίνει όλο το Live χρηισμοποιόντας οι υπόλοιπες μπάντες τους δικούς τους ενισχυτές!! God bless you all… !