Καλυτερος Ελληνας προπονητης

Γιάννης Κυράστας γιατί ο ΠΑΟ του έπαιζε καταπληκτική μπάλα τότε…(όχι ότι δεν έκανε λάθη κλπ…)
και τις δυο σεζόν

Και παραυτα τον διωξατε το καλοκαιρι του 2000…

Τάκης Λεμονής γτ την πρώτη διετία που έκατσε στον πάγκο του Ολυμπιακού παίξαμε σε πολλά παιχνίδια το καλύτερο ποδόσφαιρο που μεταφράζεται σε επιθετικό στυλ με πολλά γκολ.

Αν και κάναμε πολλές χαζές ήττες τότε πιστεύω ότι δεν ήταν φταίξιμό του αλλά άλλων παραγόντων…τους οποίους δε γνωρίζω, απλά εικάζω.

Ο Ματζουράκης κατ’ εμέ δεν έκανε ούτε για τους εφήβους του Ολυμπιακού, δεν τον κρίνω τόσο ως αξία προπονητή αλλά σε θέμα του τι σημαίνει Ολυμπιακός.
Και για να είσαι εκεί θέλει αρχίδια…που ο Λεμονής ξέρει την ατμόσφαιρα των αποδυτηρίων αφού υπήρξε παίκτης του συλλόγου.

Δεν εκθειάζω Λεμονή, ξέρω τα (ενίοτε τεράστια) λάθη του αλλά τον γουστάρω πραγματικά.

Τώρα διαφωνήστε όλοι! :stuck_out_tongue:

Ένας που ίσως σε 10 χρόνια μιλάμε όλοι γι`αυτόν είναι ο Νίκος Κεχαγιάς. Πέρσι, στα λίγα ματς που κάθησε στον πάγκο της Ξάνθης ως υπηρεσιακός, προς το τέλος του πρωταθλήματος έδειξε πολύ καλά στοιχεία. Μετά από καιρό η ομάδα βλεπόταν και έπαιζε επιθετικά…

εχεις δικιο μωρε…εννοουσα στο να στρωνει ομαδα που να παιζει ετσι καλη μπαλιτσα…αν θυμασαι και στον ΠΑΟΚ που ηταν με κατι βαθιες μπαλιες παιζαμε…βασικα μονο με τον μπαγεβιτσ παιζαμε μπαλαρα…:slight_smile:

Ρε συ, τι παιχτες ειχαμε ομως? Οταν την καλυτερη πασα στην ομαδα σου την εχει ο Βοκολος τι περιμενεις? Λογικο ειναι να τον βαζεις να κανει γιομες. Η μονη χρονια με καλο υλικο ηταν στον τελικο του κυπελλου με Γεωργιαδη σε απιστευτη φορμα, Κιουκελκα κλπ.

εισαι αγγελικος ε??:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

κι εμένα μού άρεσε ο Αναστασιάδης στον ΠΑΟ…:wink:

Ναι ρε, ειδικα για ΠΑΟΚ ο Αγγελος ειναι ο καλυτερος προπονητης. Και στον Παναθηναϊκο πηγε πολυ καλα και στον Ηρακλη.

φοβερή έμπνευση η απομάκρυνσή του τότε και ο Αποστολάκης προπονητής και η τεσσάρα από γαύρο,άντε γεια.
κόντραρε τον Σόουζα κι έφαγε το κεφάλι του στο τέλος ο Άγγελος…να’ναι καλά:wink:

Ο Κυραστας μας ανεστησε και μας ξαναεκανε ομαδα, ειδικα το το 2000 παιζαμε μπαλαρα και ειχαμε 3/4 ντερμπι παιζοντας πολυ καλη μπαλα. Περναγαμε για πλακα απο δυσκολες εδρες αλλα σε καποιες απο αυτες δεν περναγαμε και τους διαιτητες και ετσι ο τιτλος πηγε αλλου.

Μονος του εφυγε απο οτι θυμαμαι.

Ο Αναστασιαδης σωστα απομακρυνθηκε, ειχε κανει μπουρδελο τα αποδυτυρια, υπηρχαν κλικες και αυτος οχι μονο ανεχοταν την κατασταση αλλα και την ενισχυε. Ξεχνας τα ξεσπασματα ΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΑΣ σε συνεντευξεις τυπου, μιλαμε για καραγκιοζιλικια… Βεβαια δεν ξεχναω και τις φοβερες στιγμες στο Ch.L 3-1 με Γιουβε αλλα και την φανταστικη εμφανιση στον Ολντ Τραφορντ.

Aμα πω κανένας,θα είμαι γραφικός?:lol:

Κι ελεγα δεν θα το πει καποιος…

Ναι, αλλα επειδη ζητησε καποια πραγματα (μεταγραφες) απο τον Βαρδινογιαννη τα οποια δεν εγιναν δεκτα…

Και ομως πηρε Σοουζα, Βλαοβιτς, και το χειμωνα τους Σειταριδη και Ολιζαντεμπε, επισης (για την ιστορια) ειχαν αποκτηθει και οι Σαριτς, Κουτσουρες. Εκανε καλες κινησεις η διοικηση τοτε, ηθελε και αλλες ?? Μαλλον δεν τον αδικω αλλα εγω πιστευω οτι εφτεγε η αποχωρηση του Καπετανιου και η ανοδος στην προεδρια του $%^$#^%$#^%$#^#^%$^ Φιλλιπιδη.