Παλι μ'αυτον ξεκινας ρε?

Ποιος απο τους παικτες της ομαδας σας (και οχι μονο) θεωρειται οτι επρεπε να αγωνιζεται στα χαλικια της Δ’ εθνικης? Δε μιλαμε για παιχτες τυπου Μπορχα κλπ που ηταν κατα κυριο λογο αναπληρωματικοι. Μιλαμε για βασικα στελεχη της ομαδας επι 1-2 ισως και παραπανω χρονια. Παλτα στα οποια οι εκαστοτε προπονητες εδειχναν εκνευριστικη εμπιστοσυνη.

Απο ΠΑΟΚ, ΦΥΣΙΚΑ ο Κουτσης. Παιχτης ο οποιος ηταν ικανος να καταστρεψει το παιχνιδι της ομαδας και να γυρισει την μπαλα στον τερματοφυλακα σε αντεπιθεση. Η απαραμιλλη τεχνικη του, του επετρεπε να παταει την μπαλα και να πεφτει κατω, ενω τα σουτ του ειχαν εξαγριωσει τους οπαδους της Θυρας 4, αφου πολλα απο αυτα τους ειχαν πετυχει. Κατα εναν περιεργο λογο μαγευε καθε προπονητη που ειχε και επαιζε βασικος με την φανελα του ΠΑΟΚ αν και ορισμενοι ισχυριζονται οτι τον εβαζε ο προπονητης της αντιπαλης ομαδας.
Θα επανελθω και με τους υπολοιπους.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3275

Τασος Παντος. Το παλικαρι εχει ισως το πιο πολυ φιλοτιμο απο ολους τους υπολοιπους παικτες μας αλλα ΔΕΝ κανει για τον Ολυμπιακο. Μπορει να τα δινει ολα αλλα ποιος ξεχναει τις αποβολες του σε κρισιμα ματς (βλ. Λιβερπουλ), τα χαζα πεναλτι που κανει η οτι οταν εχει την μπαλα βαζει κεφαλι κατω και οπου κουτουλησει?

Χμ, ειπα να λεγαμε οχι γενικα για τα παλτα που περασαν και δεν ακουμπησαν, αλλα κυριως γι’αυτους που επαιζαν βασικοι και δεν τους αντεχαμε. Αλλαζω τον τιτλο του τοπικ.

Ε, είναι χαζό να ανοίγουμε 800 θέματα με σχεδόν ίδιο περιεχόμενο.


Με την αλλαγή του τίτλου είναι καλύτερα.

O Ζουέλα σαν μέσος. Αλλά ήταν λάθος των προπονητών που τον έβαζαν να παίξει εκεί, αφού δεν διέθετε την απαραίτητη τεχνική. Πάντως σαν κεντρικός αμυντικός είναι πολύ καλός.

Παμε εξωτερικο…

Ο Μοτα στη Μπαρτσα. Εβγαζα αφρους οποτε τον εβλεπα να παιζει και για μια περιοδο επαιζε πολυ. Ευτυχως εφυγε. Απο κοντα και ο Ολεγερ…

Ζεντεν οπου κι αν επαιξε. Ειδικα κι αυτος οταν ηταν στην Μπαρτσελονα κοντευα να σπασω το σπιτι…

Ελλαδα παλι…

Ποτε δεν καταλαβα τι στο διαλο βρισκουν οι προπονητες στον Βυντρα (ακομα περισσοτερο δεν καταλαβα γιατι δινει τοσα λεφτα η Χερτα - το γιατι δεν τον εδωσε ο βαζελο μαλλον δεν εξηγειται απο κανεναν)…

Παντως το “Μ’ αυτον ξεκινας παλι ρε?” νομιζω συνοψιζεται στο εξης:

Χαριστεας - Εθνικη Ελλαδος

Μιλάμε ο Ζέντεν πέρσι στη Λίβερπουλ μου είχε σπάσει τα νεύρα. Εκνευριζόμουν μόνο που σκεφτόμουν ότι ο πιο ανούσιος, άχρηστος, άμπαλος, ανύπαρκτος Ολλανδός ήταν και έπαιζε στη Λίβερπουλ και έπρεπε να τον ανέχομαι. Είναι μιλάμε η Ολλανδική εκδοχή του Λουμπούτη. Κοντός και ανούσιος…

Στον Ολυμπιακό δεν έχω κάποιον που να στεναχωριέμαι όταν παίζει. Παλιά εκνευριζόμουν με τους τερματοφύλακες μας (Γιάννου, Γεωργίου, Κατεργιαννάκης, κλπ), αλλά πλέον δεν έχω κάποιον.

Ούτε στην Εθνική έχω κάποιον…:frowning:

Να κράξω παίκτες άλλων ομάδων? :stuck_out_tongue:

Ω ναι παιδια, Χαριστεας. Χαριστεας πανω ακομα κι απο τον Κουτση. Και Παπαδοπουλος στο μπασκετ.
Καρβου κραξε απο αλλες ομαδες, κι εγω ετοιμαζομαι σιγα σιγα να το κανω.

Ζούλιο Σέζαρ της ΑΕΚ!

Ειλικρινά, δε ξέρω πόσα κενά έχει η ομάδα τους, αλλά αυτός θα έπρεπε να είναι στο πάγκο εδώ και πολύ καιρό. Όχι να είναι βασικός και αναντικατάστατος! Ειλικρινά κάθε φορά εκνευρίζομαι που τον βλέπω. Έχει πολύ στάνταρ κινήσεις, δεν κάνει πάσες, δεν μαρκάρει, υποτίθεται εκτελεί τα στημένα, αλλά κάθε φορά τα στήνει στο τοίχο και τα… εκτελεί. Μου αρέσει ότι σκοράρει κι όλας! Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πώς!!! :lol:

Αυτά… :stuck_out_tongue:

Κουλουχέρης

Αυτα ακριβως πιστευω για τον Τζορτζεβιτς.
Η απαντηση και στους δυο μας ειναι οτι ΔΕΝ υπαρχουν δεξια μπακ στην Ελλαδα εδω και πολλα χρονια.

Τζιζους! Τι ειπε το ατομο?

Οτι εχει 3 ντριμπλες μετρημενες, κακα εως πολυ κακα στημενα και αμυντικα ειναι μετριος. Που ειναι το περιεργο? Για την Ελλαδα ηταν πολυ καλος αλλα ως εκει. Αποκλειεται να πηγαινε σε καλυτερη ομαδα απο τον Γιαννακοπουλο ας πουμε που επαιζε στην απεναντι πλευρα.

Χωρις πολλα πολλα…

Ο Τζορτζεβιτς της περιοδου 1999 - 2003 ηταν μεσα στα 10 καλυτερα αριστερα χαφ της Ευρωπης…

Σωστα. Γι’αυτο πηρε μεταγγραφη σε μεγαλη ομαδα. Ε? Χμ…

Μεταγραφη δεν πηρε γιατι ο Κοκκαλης τοτε δεν πουλαγε. Ακομα και τον Γεωργατο με βαρια καρδια τον εδωσε. Επισης πληρωσε τις κακες χρονιες σε τσου λου και οτι δεν αγωνιστηκε σε καποια μεγαλη διεθνη διοργανωση (νομιζω σε καποιο Ευρω ηταν τραυματιας και στο Μουντιαλ του 2002 δεν προκριθηκε η Σερβια)…

Eπειδή με τρώει το χέρι μου

Ο τρυφερός Βόρειος έχει δίκιο. Ο Τζόλε είναι ο δεύτερος καλύτερος ξένος που πέρασε από τα χώματά μας, μετά το Βαζέχα. είναι ότι καλύτερο έχουμε δει στην θέση του, αλλά αυτά τα περί καλύτερου στην Ευρώπη κτλ τα έφτιαξαν οι εφημερίδες της εποχής. Γι’αυτό ποτέ δεν έφυγε κ γιαυτό δεν τον ζήτησε ποτέ σοβαρά καμία ξένη ομάδα. Ούτε στην εθνική του δεν έπαιζε μέχρι πρότεινος, μην λέμε ότι να ναι.

ΟΝ ΤΟΠΙΚ

Αρχίζω με τα καμάρια μας

Κυριακίδης : δεν είχε ντρίμπλα, δεν είχε προσωπικότητα, δεν είχε θέση κ δεν είχε αυτοπεποίθηση. Ο Σάντος τον πίστευε πολύ κ αυτός τι έκανε ? έπεφτε με τα μούτρα πάνω στους αντιπάλους, μπας κ ιδρώσει την φανέλα κ τον εκτιμήσουμε. καλή τύχη όπου κ αν πας…

Μόρας : ο θεός να φυλάει. Δεν στρίβει ούτε με τιμόνι, δεν έχει κεφαλιά, είναι αργός, δεν διαβάζει φάσεις. έπαιζε μόνο όταν δεν γινόταν διαφορετικά. από αυτόν πρέπει να αρχίζει η εντεκάδα του ΠΑΟΚ

Τσίριτς : ήρθε για να σώσει την ΑΕΚ, δεν μπόρεσε να σηκώσει την φανέλα ούτε με βοήθεια του κοινού κ έφυγε βράδυ.

Καπετάνος : ποιος? Δεν σκοράρει ούτε με αίτηση. κ θεωρούταν κ υπερταλεντάρα…

αλλά αλλά αλλά. ο μεγαλύτερος θεός είναι …

[SPOILER]
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΑΤΟΛΑΚΗΣ

ότι πιο άχρηστο σε έλληνα ποδοσφαιριστή. παράδειγμα ανθρώπου που έκανε καριέρα λόγω ολυμπιακοφροσύνης κ ασυλίας των διατητών. σε άλλες εποχές-ομάδες, δεν θα μάζευε ούτε τις πετσέτες. εκνευριστικός κ άσχετος, έπαιζε με τσαμπουκά επειδή ήξερε ότι δεν θα πάθει τπτ. αμπαλοάμπαλος γιαυτο κ ποτέ δεν έπαιξε σοβαρά στην εθνική[/SPOILER]

έχω κ άλλους κ θα επιστρέψω

Μοντε εισαι λιγο αντι-ολυμπιακουλης, αλλα μην γινεσαι εμπαθης…

:lol: :lol: :lol: :lol:

“Tα παίρνεις όλα πολύ στα σοβαρά, είπε ο παλιάτσος στον ληστή…”