Αχ μωρε, χιλια συγγνωμη

Ποια απο τις παραπανω φρασεις που συνοδευουν μια χυλοπιτα σας ΕΞΑΓΡΙΩΝΕΙ περισσοτερο? Στο ακουσμα ποιας νιωθετε το αιμα να χτυπαει σαν σφυρι το κεφαλι σας? Πως σας στελνουν πιο συχνα οι γκομενες κανοντας σας να νοσταλγειτε την προ-πεντηκονταετιας εποχη?

Επισης εδω μπορειτε να μοιραστειτε μαζι μας τις πιο ομορφες χυλοπιτες που εχετε φαει. Ατακες που σας γειωσαν, πιστολια που φαγατε απο μπαζα, αποτυχημενα πεσιματα και διαφορα αλλα προστυχα.

:lol: :lol:
τα σπαει το θεμα!
αλλα επειδη πρεπει να φυγω θα απαντησω το βραδυ!
εχω πολλα να πω!:lol:

Πάντως οι επιλογές σου Λεντ είναι μια-μια. Δεν αφήνεις πολλά περιθώρια στις γυναίκες! 8)

Από αμερικάνικες ταινίες τις πήρε! #-o

Πολλά τέτοια τόπικς ανοίγουν τελευταία:roll:

Εμένα πάντως,αν ενδιαφέρομαι πραγματικά για κάποια,τσαντίζομαι με την απόρριψη γενικώς(δείγμα ανασφάλειας,μου είπε κάποτε ψυχολόγος:lol: ) οπότε δεν μπορώ να διαλέξω.Αν μου έλεγε πάντως το ‘μου αρέσει ο Μπράντ Πίτ’,τότε αντί για τσαντίλα θα πέθαινα απ’ τα γέλια:lol:

σε βλέπω σαν φίλο…ναι,κι εγώ,θες να φτιάξουμε τυρόπιτα?

Εννοειται το"σε βλεπω σα φιλο".1000 φορες να με πει χλιμιντζουρα.

Λεντ ευγε για το θεμα.

Πειτε ομως και καμια ελεεινη χυλοπιτα που εχετε φαει.
Επισης εδω επιτρεπεται να ποσταρουν και οι γυναικες του φορουμ αρκει για καθε 3 λεξεις η μια να ειναι “συγγνωμη”.

δε νομίζω.
μάλλον το έβαλες για να τα πείτε μεταξύ σας.

Ελεινή χυλόπιτα?

Μάλλον το χαστούκι που είχα φάει από μια κοπέλα στη πρώτη Λυκείου επειδή της είπα στο αφτί σε αγαπώ.Φεύγει σαν Σουμάχερ αυτή,και εγώ έχω μείνει μλκς να προσπαθώ να καταλάβω τι γίνετε.Αργότερα μια φίλη της μου είπε ότι αυτό που εκείνη άκουσε ήτανε ‘είσαι και γαμώ’,ή κάτι τέτοιο.#-o #-o #-o :lol: Άκυρη κατάσταση.:lol:

Θα το πάω λίγο αλλού. Επειδή αν δε γουστάρεις τον άλλο χρειάζεται ΚΑΤΙ πια να πεις, ποιός πιστεύετε πως είναι ο καλύτερος τρόπος απόρριψης? (πέραν του “κανένα” φυσικα)

Σαν σκηνη απο ταινια του Φωσκολου ακουγεται.:stuck_out_tongue:
Πυραμιδας ρισπεκτ.Γουτσουγουτσιαρης απο κουνια.Κοριτσια ορματε.:lol:

“Δεν μου αρεσεις γι’αυτον τον λογο”

δεν μπορείς απλά να πεις “δεν θέλω”;
πρέπει να δώσεις και επιστημονική εξήγηση;

Εγώ τουλάχιστον,τις λίγες φορές που έχω δώσει χυλόπιτα,προσπαθώ να το φέρω έμμεσα,και όταν πώ πως είναι η κατάσταση λέω:'υπάρχουν πολλοί καλύτεροι άντρες για ‘σένα’,‘δεν είμαι έτοιμος αυτό το καριό’.Όχι ότι είναι ψέμματα αυτά,αλλά δεν μπορώ να τα πώ με τη μία επιδή ντρε΄πεομαι εκείνη την ώρα,νιώθω και ένοχος ότι θα πληγώσω την κοπελιά που απορίπτω.

Για να με πάντως ειλικρινής,λίγες φορές έχει γίνει αυτό,πιο πολλές χυλόπιτες τρώω παρά δίνω.

Έντιτ:hokam,thx για τη διαφήμιση:)

Δεν είναι τόσο απλό,μιλάμε για ανθρώπινα συναισθήματα.Δεν μπορείς να παίζεις έτσι με την καρδιά του άλλου,θέλει προσοχή.

Βασικα νομιζω πως ο κανονας ειναι του στυλ:Δε λες ποτε οτι δε θες να σου πουν.

H απάντηση του Red Pyramid πιστεύω λέει πολλά. Και οι άντρες δυσκολευόμαστε να πούμε στα ίσια “δε σε θέλω γιατί δε μου αρέσεις” απλά και σκέτο. Και λέμε ανάλογα πράγματα μερικές φορές με εκείνα που υπάρχουν ως επιλογές εδώ. Ίσως όχι πάντα βέβαια… βασικά θα ήταν καλό ό,τι δε θέλουμε να ακούμε απο τις γυναίκες, να μη το κάνουμε και εμείς σε αυτές με τη σειρά μας. Απο την άλλη όμως…

Πάντως, είτε λες στον άλλο “δε θέλω” είτε “δε θέλω γιατι…” (φίλος, δε ψάχνω σχέση κλπ), ο πόνος είναι ο ίδιος. Απλά στη δεύτερη περίπτωση είναι λες και η άλλη σε περνάει για χαζό.

Ίσως το “δε μου κάνεις κλικ”, ή “δε με ελκύεις ερωτικά” να είναι τα πιο ειλικρινή.

.
.

.

καλά ε το θέμα έχει πολύ ψωμί!εύγε Led!
κλασσικά κ εγώ το σε βλέπω σαν φίλο…
λοιπόν είμαι 2α λυκείυ κόλλημα με μία που κάναμε παρέα και μου λέει το κλασσικό σε βλέπω σαν φίλο και το προχωράει κίολας και λέει σαν αδερφό σε βλέπω τέτοια αγάπη σου έχω μετά απο τρεις μήνες χαθήκαμε…
την είδα τώρα μετά από τόσα χρόνια και είναι ένα μπάζο και μισό…έτσι λέω απο μέσα μου καλύτερα που με έβλεπε σαν φίλο…:lol: :lol: :lol: :lol: