Βοήθεια για εύρεση κομματιών

Το δεύτερο ίσως είναι αυτό Εδώ

και το πρώτο φυσικά είναι από Blue October, που αγαπάμε εε
http://www.youtube.com/watch?v=vTChrw7uqkA

βρωμικε μοντ, ηθελα να κανω το κομματι μου με βιντεο που τραβηξα ΓΩ

για το δευτερο θα ερευνησω λιγο, γιατι με την πρωτη δε μουρθε

edit: μαλλον ναι, αυτο που λεει ο εηντζεηλ

εχεις μαθει πολλα γιανγκ πανταγουαν

ΡΕ ΕΙΣΤΕ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ!

Ποοο ειδικά το πρώτο τι κομμάτι είναι ρε πούστη μου. Το θυμάμαι από πέρσι και δεν ήξερα πως να το βρω!

hugs και στους 2

Θα δω και το βιντεάκι σου μρ

Nα τους ψάξω τους blue october??? Προτείνετε τπτ!

εμένα κανείς δε με βοήθησε όμως.[-X
(όσο μπορεί να με βοηθήσει με αυτά που γράφω:p)

αχ ναι, ακου και την αισθαντικη μου φωνη.

Ειμαι ο φαλτσος, θα με καταλαβεις

edit: σωθηκες φιλε.

Από Blue October, άκουσε το album στο οποίο είναι και το τραγούδι, το Approaching Normal. Προσωπικά μου άρεσε πολύ, αν και ποιο επιστήμονας είναι ο κύριος πάνω στο θέμα.

οκεικ!

Πάντως γενικά και τα δύο κατά ένα περίεργο τρόπο κουβαλάνε πολλές αναμνήσεις μου (καλοκαιρινές) :cry: και ας μην ήξερα ποιά κομμάτια ήταν.

μμμ να το ακουσεις ναι, αλλα δεν εχει αλλο τετοιο κομματι μεσα…

βασικα ειναι μιζερο. Βασικα, εξαιρουμενου του ποστ κινηματος, οι Blue Οctober ειναι οι βασιλιαδες της μιζεριας.

βασικα, πάρε και καταλαβε μονος σου

Χμ το άκουσα… Σίγουρα δεν είναι σαν το Say It, αλλά δεν είν’ κακό…

Βασικά δε ξέρω πως το εννοείς, αλλά έμενα δε μου βγάζουν τόσο μιζέρια, όσο κυρίως μια όμορφη μελαγχολία (ειδικά το Say It, αλλά και αυτό σε κανά δυο σημεία)

Θα ψαχτούν πάντως, μιας και δε φαίνονται τόσο One hit band. Για κανά καλοκαιρινό απογευματάκι είναι μια χαρούλα

Το ψάχνω από τη συναυλία του το ορίτζιναλ κομμάτι.
Θεωρητικά είναι John Lee Hooker και κάποιοι στίχοι λένε
lost everything i ever had
next thing I lose definitely be my pride (ή μηπως mind?)

Δεν είναι πάντως το Whiskey and Wimmen…

ενα μπιτακι στυλ που παει καπως

oh aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,i wanna feel it aaall niiiight

εχει σπασει το μυαλο μου/

εντιτ νταξει το βρηκα http://www.youtube.com/watch?v=Zi2OmJAts4M

Ψάχνω μια ζωή να βρω ποιο ειναι το κομματι που ανοιγε την θρυλική εκπομπή μουσικόραμα στην ΕΡΤ (την δεκαετια του 80)…οποιος/α μπορεί ας βοηθήσει…

:smiley:

Ευχαριστώ Παναγιώτη…:slight_smile: (και σκεφτομουν οτι μονο εσυ θα μπορουσες να το βρεις)

Eγω ψαχνω το κομματι που επαιζε στο τρεηλερ του Headbanger’s Ball(του παλιου,του κλασικου με την Βανεσσα),εποχη 91-94 περιπου,που ειχε κατι ψιλο"αργα"πλανα απο διαφορες μπαντες…

Αλλες λεπτομερειες δε θυμαμαι,ουτε βρηκα κατι σχετικο στο τιουμπ…:-k

Πρέπει να ηταν το march of the s.o.d από S.O.D…:-k

Oυφ μετα απο και-γω-δεν-ξερω-ποση-ωρα-λιωσιμο-στο-γιουτιουμπ τελικα το βρηκα σε ενα κομμεντ ενος τυπου…:stuck_out_tongue:

To"trailer"ειναι αυτο…

Kαι η κομματαρα ειναι αυτη…
Mother Love Bone-Crown Of Thorns

mother love bone??? πω πω τι θυμόσαστε ρε σκατόγεροι (μιλάω κ έγώ το πιπίνι χαχα). :stuck_out_tongue:

ειναι ενα κομμάτι δεν θυμάμια τη μπάντα νομίζω απο the… αρχιζε και επαιζαν οι κιθαρες ενα ριφ χωρις σολο στην αρχη,πήγαινε να [SIZE=“3”]να[/SIZE] να ,νανανανανανα(γρήγορο αυτο),μλκ αλλα δεν μπορω να το πώ αλλίως και το ψάχνω…

ειναι ενα κομματι του omar rodriguez lopez που τραγουδαει ο cedric