Ξενερωτικά Σημεία

Παραδείγματα !!!

  1. Η αγαπημένη σου μπάντα βγάζει νέο δίσκο . Και εσύ σαν fun τρέχεις αμέσως και το αγοράζεις .Όμως από την πρώτη στηγμή καταλαβαίνεις οτι δεν εχει καμία σχέση με αυτό που περίμενες ή στη χειρότερη των περιπτώσεων δεν έχει σχέση με την μούσικη γενικότερα .

  2. Έχεις βγεί με την παρέα σου σε κάποιο bar . και εκεί που είναι όλα ωραία και καλά ο dj βάζει ένα κομμάτη που οχι απλά δεν σου αρέσει αλλά σε κάνει να θές να χώσεις του δάχτιλό στο μάτι , βαθιά ως τον εγκέφαλο και να το στριφογυρίσεις με όλη σου τη δύναμη .

  3. Ακούς ένα κομμάτη … Και ενώ τα 2 πρώτα λεπτά σε πορώνει , ξαφνικά ο ρυθμός αλλάζει και απογοητεύεσε απο αυτο σε σημείο που λες απο μέσα σου . (μη μου μαμάς το όνειρο ρε φίλε .

Αυτά ! Θάψτε άφοβα .

Metallica… δεν έχω τίποτε άλλο να πω. Μετά από κάπιω σημείο πιάνουν και τους 3 λόγους που είπες.

Metallica… δεν έχω τίποτε άλλο να πω. Μετά από κάπιω σημείο πιάνουν και τους 3 λόγους που είπες.

αυτό δεν σημένει οτι δεν είναι τέλειοι στα παλία τους

Ξενέρωσα με το τελευταίο δίσκο των Metallica,το St.Anger.

Το σολο του A light in the black. Οταν δεν το αλλαζω γελαω.

Για μένα στο st anger . Αλλα εσυ μάλλον βαζεις μέσα και το τα load reload …

Θυμάμε τοτε που κυκλοφόρισε . Παντού άκουγες το frantic .

Ναι η αλήθια είναι οτι κάτι λιγο τα βάζω και αυτα τα δύο…Απλός άλλο περίμενες να ακούσεις.

Δεν έχω ακούσει μια φορά τους Rotting Christ (live)να παίζουν το after dark I feel, ή το among too storms

[-X :? :frowning:

Θα τα παίξουν αυτή τη φορά Ψάθα (21 december) .

Υ.Γ(δεν ξέρω κάποιον που να τους έχει δει 2 φορές , εκτός απο σένα)

Ολάκεροι οι τελευταίοι δίσκοι των Metallica (πριν το πάρω περίμενα πολύ καλύτερα πράγματα) και Manowar (πριν το πάρω περίμενα επιστροφή στις παλιές καλές εποχές…). (¶ντε, το Manowar έχει 2-3 καλά κομμάτια μέσα, αλλά αυτά δεν σώζουν την κατάσταση…)

Πονάει που το λέω αλλα Metallica…Το St.Anger ήταν έλεος…σνιφφφ:(

Ε?Πως εγινε αυτο?Το After dark ειναι χρονια στο σετλιστ τους.Και το among το εχω ακουσει 1-2 φορες.
Να ελεγες κανα wolfera the chakal να συμφωνησω μαζι σου.

Εγω τους εχω δει 3-4 φορες.Με τον αριθμο των συναυλιων στην Πατρα να μην ξεπερναει
τα δαχτυλα του ενος χεριου βλεπεις οτι ερθει.

ολες τις φορες τα σπασανε.

Στο Sanctus Diavollos όταν μπαίνουν τα οπερατικά φωνιτικά.Εκεί που το κομμάτι είναι αργό και ακούγεται αρκετά σκοτεινό,μπαίνουν αυτά τα φωνιτικά και χαλάνε την όλη φάση.Εκεί χάνετε όλη η γοητεία αυτού του κομματιού.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αυτό κάνει καλύτερο το κομμάτι, αλλά αυτά διαφέρουν από ακροατή σε ακροατή…

Συμφωνώ…

μου τη σπάει ο χάλια ήχος black metal συγροτημάτων .

Εκει ειναι η μαγεια ρε.Σαπιλα σηψη και μουργα

Στις 15/01/05 και στις 08/07/07 (Αθήνα) που χα πάει δε τα παίξανε… τι στο καλό??:cry:

15/1/05 στο ΑN Club?

Στο GAGARIN