Ροκ Εκπομπές

Εχει κανεις να πρωτεινει τιποτα καλες ροκ εκπομπες για τις ατελειοτες ωρες μοναξιας στη μακρινη Αγγλια? :stuck_out_tongue: (ακουω μεσω e-radio)

Ευχαριστω,
Παυλος

καλα ψάχνεις για ροκ εκμπομπες στο ελληνικό ραδιόφωνο ενώ έχεις πολύ καλούς νετ σταθμους εκεί? totalrock.com αγγλικό ον-λαην ραδιο 24/ 7 που τα σπαει σχετικά άσχημα. 8)

βασικα to www.metalzone.gr θα ξαναρχισει λογικα εκπομπες σε καποιο σταθμο…checkare το site και κρατα το !

παιζει κυριως classiko heavy metal 80’s checkare tis playlists παλιων εκπομπων του

Ευχαρστω παιδες, μα θελω να ακουω και λιγα ελληνικα αναμεσα στα τραγουδια, και επισης λιγη ελλινηκη ροκ… Λοιπων καμια αλλη προταση?

http://www.atlantisfm.gr/

κοιτα,το metalzone ελληνικο ειναι αλλα απο ελληνικη ροκ δεν βαζει τιποτα (βαζει ελληνικα metal groups με αγγλικο στοιχο καμια φορα), αλλιως checkare τον atlantis που σου ειπε πιο πανω κ’ ο manos.

Α, Ευχαριστω…Δεν ηξερα οτι ο Atlandis παιζει και on-line. Δεν τον εχει στο e-radio… Φχαριστω ξανα

Ουσιαστικά ο μόνος σταθμός που παίζει ροκ και μεταλ είναι ο Ατlantis …οι υπόλοιποι έχουν μόνο το όνομα !

Βασικα ο ατλαντις ειναι λιγο χαλιας…ολο τα ιδια βαζει. μονο μεσω νετ ακους κανα σοβαρο σταθμο…ξενους κυριως.

Να συμπληρωσω μεσα στα αλλα για τον ατλαντις οτι οι εκφωνητες μιλανε ολοι την ωρα και δεν ακους τα κομματια…

Υπάρχουν ακόμα ροκ εκπομπές?:-s Και μάλιστα καλές?:?

Τουλάχιστον στο ραδιόφωνο δεν νομίζω, καλύτερα να κανω τον DJ στον εαυτό μου:lol:

Και τι να λέει ο Atladis?

Ποιος ξεχνάει ότι μέχρι το 1996 έπαιζε μόνο σκυλάδικα, και άλλαξε μόνο για την κονόμα…δεν μιλάω άλλο, θα γίνω πολύ κακός!

Δεν κατάλαβα το point σου εδώ… Που είναι το κακό?

Ξέρω κάποια πράγματα και με χαλάνε:roll:

Εγώ δεν θα πάρω![-X

Άμα εσένα σου αρέσει,καλώς! Άσε που ούτε σαν πρόγραμμα μου λέει κάτι από το 2000 και μετά:dunno:

Να 'μαι κι εγώ…
Γεια χαρά σε όλους. Βρήκα το forum ψάχνοντας στο google για εκπομπές με ελληνικό ροκ.
Λοιπόν, εδώ και δέκα χρόνια (μεσολάβησαν βέβαια και νεκρά διαστήματα) διατηρώ μια εκπομπή “ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΖΩΝΗ” με ελληνικό rock-punk-hiphop κ.α. Η εκπομπή φιλοξενείτε σε έναν ερασσιτεχνικό rock σταθμό “RockJukeBox” κάθε Παρασκευή 6 με 8 το απόγευμα. Μπορείτε να ακούσετε live και μέσω του site του σταθμού: www.rockjukebox.gr

Αν θέλετε να επικοινωνήσετε υπάρχουν οι εξής τρόποι: 6934942421

Τα λέμε…

Παντως αφου εισαι στην Αγγλια παροτι προτιμας ελληνικες οπως ειπες εκπομπες δοκιμασε να ακουσεις και την εκπομπη του θεου BRUCE DICKINSON:D

Παιδιά, οσοι γουστάρετε ελληνική ανεξάρτητη σκηνη, αν 8ελετε ακούστε σημερα 6 με 8 το απόγευμα, την εκπομπή. Περιμένω εντυπώσεις, επιλογές κτλ.

Μπορείτε να ακούσετε live και μέσω ιντερνετ εδώ: www.rockjukebox.gr

Επικοινωνία: 6934942421 -

Τα λέμε λοιπόν…

επειδή είδα μπάντες όπως μαύρους κύκλους, έρεβος, μωρά στη φωτιά στο myspace soυ, οκ ψήθηκα ήδη να ακούσω την εκπομπή.

Αμά δέχεσαι κ παραγγελιές πες να ξέρουμε. χαχαχα!

ε??? 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
μονό εγώ θυμάμαι κάτι ωραίες εποχές από το 93 και δώθε να παίζει πραγματικά τις καλύτερες μουσικές από την καλύτερη εποχή της ανεξάρτητης ελληνικής σκηνής??? Μπάντες όπως Γενιά του Χάους, Μetro Decay, The Stress, Αδιέξοδο, Γκούλαγκ, Γ. Τσίγκο κ Μαύρους Κύκλους, Λευκή Συμφωνία, Χαοτικό Τέλος κλπ κλπ κλπ που τις μάθαμε τότε κ μας συνοδεύουν για πάντα. Οκ τώρα δεν με συγκινεί η πλειοψηφία των γκρουπς που βγάζει η Atlantis records, αλλά αν μη τι άλλο ήταν ένας σταθμός που στις αρχές του 90 έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην διάδοση στην (τότε) νέα γενιά της καλύτερης περιόδου του ελληνικού ροκ.

Και φυσικά δέχομαι επιλογές.

6934942421 -

[QUOTE=panagiotis;331314ε??? 8O 8O
μονό εγώ θυμάμαι κάτι ωραίες εποχές από το 93 και δώθε να παίζει πραγματικά τις καλύτερες μουσικές από την καλύτερη εποχή της ανεξάρτητης ελληνικής σκηνής??? Μπάντες όπως Γενιά του Χάους, Μetro Decay, The Stress, Αδιέξοδο, Γκούλαγκ, Γ. Τσίγκο κ Μαύρους Κύκλους, Λευκή Συμφωνία, Χαοτικό Τέλος κλπ κλπ κλπ που τις μάθαμε τότε κ μας συνοδεύουν για πάντα. Οκ τώρα δεν με συγκινεί η πλειοψηφία των γκρουπς που βγάζει η Atlantis records, αλλά αν μη τι άλλο ήταν ένας σταθμός που στις αρχές του 90 έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην διάδοση στην (τότε) νέα γενιά της καλύτερης περιόδου του ελληνικού ροκ.[/QUOTE]

8O 8O

ΠΟΤΕ? Το 93? Μάλλον με κάποιο άλλο σταθμό τον μπερδεύεις:lol: Το 95 με 96 πρώτος ο Ζαχαρόπουλος

(τυγχάνει να είναι και φίλος) έπαιζε Σάββατο/Κυριακή νύχτα ελληνικό/ξένο ροκ. Πιο πριν έπαιζε ελληνικά :slight_smile:

τουλάχιστον έτσι θυμάμαι εγώ:-k

ωραία!! ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια είναι το “Κειμήλια” των Metro Decay. Αν βρεις χρόνο κ το παίξεις θα είναι καλή φάση.

:slight_smile: