Συλλήψεις παιδοφίλων στη Γαλλία!

  • 1000

Κάποιος που κάνει τέτοιες ενέργειες είναι ψυχασθενής. Με το να τον φυλακίσεις δεν εξουδετερώνεις τα αίτια ύπαρξης του φαινομένου. Πιό ταιριαστό είναι να βρεθεί υπό την παρακολούθηση ειδικών, οι οποίοι θα βρούν τα αίτια που τον οδήγησαν σε τέτοια συμπεριφορά και στη συνέχεια να γίνει μία σοβαρή προσπάθεια καταπολέμησης αυτών των αιτίων.

O καθε εγκληματιας ψυχασθενης ειναι… Ολους στα ψυχειατρεια λοιπον…

Όχι. Και ο ιδιοκτήτης της Χ πολυεθνικής που καταστρέφει το περιβάλλον εγκληματίας είναι.
Και ο μπάτσος που κακοποιεί μετανάστες.
Και ο μεγαλέμπορος ναρκωτικών.
Και ο φασίστας που την πέφτει σε Πακιστανούς.

Όμως αυτούς δεν μπορείς να τους πείς ψυχασθενείς γιατί έχουν πλήρη συναίσθηση του τι κάνουν.

Ο παιδεραστης δεν εχει επιγνωση του τι κανει?

Ο παιδεραστής δεν το θεωρεί κακό, αλλά στην πλειοψηφία τους, μάλλον το θεωρούν ως φυσιολογικό, λόγω παρόμοιας εμπειρίας.
Ο μεγαλέμπορος ναρκωτικών π.χ. γνωρίζει πολύ καλά τι κάνει.

μπολικο ταμπασκο κ μπουκοβο στην ακρη κ ολο μεσα στο κ…
συνεχεις επαναλυψεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα!

Δηλαδη να βαλουμε hansaplast σε σπασμενο ποδι…Δεν βαριεσαι, ποιος καθεται να βρει τα αιτια, να ασχοληθει με τον καθε ανωμαλο, ας τον σκοτωσουμε εκει περα, προς το παρον…Βεβαια οπως ξερεις η “προσωρινη” λυση καθιερωνεται εν τελει…

Επισης μιας και τα διαβασα ολα και συμφωνω 100% με 1-2 πραγματακια που ειπωθηκαν τα κανω quote:

[B][SIZE=“3”]ΟΧΙ ΘΑΝΑΤΟ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗ

ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΥΝΟΥΧΙΣΜΟ ΣΤΟΥΣ Κ@ΡΙ0ΛΗΔΕΣ[/SIZE][/B]

Εσάς τους δυτικοευρωπαίους με τις “προοδευτικές” απόψεις θα ήθελα να σας έβλεπα τι θα λέγατε αν ήταν το δικό σας παιδί. (όχι πως το εύχομαι δηλαδή, αλλά με τρώει η περιέργεια)

ΟΥΓΚ. Ας παρουμε ολοι απο μια δικανη και ας καταργησουμε νομους και λοιπες αηδιες.

Προσωπικα θα ημουν πολυ οργισμενος και θα ηθελα να τον σκοτωσω τον καριολη! Αλλα η κριση μου δεν θα ηταν ορθη…

Καλή φάση η καραμπίνα, αλλά όχι και να πεθάνει ο ΣΚΥΛΟΣ

@ ChrisP: Δεν νομιζω οτι αν πεσεις θυμα παιδεραστειας θα σε ωθισει να κανεις κι εσυ το ιδιο… Και στο κατω κατω δεν ειναι και τοσο ψυχικη ασθενεια, θεμα επιλογης ειναι… Αν θα πας με 20αρα η με 12χρονο…

Παντως είναι πολύ συνηθυσμένο ο θύτης να είναι πρωην θύμα…

και, γενικά, αφού κατέχετε τόσο καλά τη ψυχολογία βρε παιδιά, τι κάνετε στο φόρουμ; μελετήστε καμιά υπόθεση…

Ανάλογη κουβέντα έχει γίνει και σε πιο ‘καλιτεχνικούς χώρους’,όπως αυτός του σκίτσου.Διαβάστε εδώ,όποις ενδιαφέρεται.

επίσης,ένα άλλο ζήτημα

από ποια ηλικία και μετά θεωρίται συνεναιτικό σέξ,και από ποια και πρίν παιδεραστία.

[SIZE=2]http://www.hamogelo.gr/default.asp?pid=50&newid=11[/SIZE]

Περάστε μια βόλτα από εδώ και βάλτε μια υπογραφή, δεν κοστίζει τπτ , αλλά μπορεί να σώσει ζωές!

Βασικα εγω δεν διαφωνω με το ολλανδικο δικαστηριο αλλα θα το αναπτυξω αυριο γιατι τωρα εχω πιει και κατι κρασακια.

Και εγώ δεν διαφωνώ με το δικαστήριο.Αλλά τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά έχω την εντύπωση…

Ω δεν θυμαμαι. Δεν αποκλειεται παντως.

Εγώ νομίζω ότι με το να απαγορέψεις κάτι δεν κερδίζεις τίποτα. Πρέπει να μάθει ο καθένας ότι αυτό το κόμμα πρέπει να μαυριστεί γιατί προπαγανδίζει άρρωστα πράγματα αλλά όχι να απαγορευτεί, που στο κάτω κάτω αν απαγορευτεί τα μέλη του θα βρούν πάτημα να κλέγονται σαν κυνηγημένοι…

(Γιαυτό είμαι ενάντιος και στη μύνηση που υποβλήθηκε κατά του νεοναζι Κώστα Πλεύρη για το βιβλίο του "Εβραίοι: Όλη η Αλήθεια", όπου λίγο πολύ έλεγε τον Χίτλερ εγκληματία κατά της ανθρωπότητας, γιατί λέει... δεν ξέκανε όλους τους εβραίους, ενώ είχε τη δυνατότητα να το κάνει! Αυτός ο κύριος λοιπόν, μετά τη μύνηση που του υποβλήθηκε για παρακίνηση σε βία άρχισε να κλαίγεται για το σιωνιστικό λόμπι που θέλει να τον φιμώσει. Δεν θαταν πολύ καλύτερο να τον αφήσουν να γράφει ότι αηδίες θέλει και συγχρόνως να δώσουν στον κόσμο να καταλάβει ότι λέει αρλούμπες με επιχειρήματα?? Με αυτό το σκεπτικό και εγώ είμαι κατά της απαγόρευσης του εν λόγω κόμματος).