Τι μάρκα μπύρας προτιμάτε;

εντάξει. δεν είμαι καλά:|

μαλάκες σας αγαπώ όλους. αγόρια και κορίτσια. τι χάσιμο ειναι αυτό. τι ψυχεδέλεια. τι μπύρες και μαλακίες. rocking forum :lol:

μπηκα και εγω να πω τι τραγικές ειναι οι amstel και κοντεύετε να γράψετε κανα έπος ξερω γω

Ε, είπα και γω, γι αυτό κάτι δε μου κολλούσε!:lol: Θα ήσουν ο πρώτος άνθρωπος στην ιστορία της ανθρωπότητας που αγόρασε μπύρα χωρίς μπύρα! :stuck_out_tongue:

τετοιες ατακες επρεπε να λεγονται απο κοντα
Πατωμα!!!

Εμ μου ηθελες amstel.παρε Heineken να ερθεις στα ισια σου ρε!!!

Κάψιμο…;

Λοιπον, φτιάξτε εικόνες με το νου σας:

Εκδρομή Εύβοια.
-Παρέα 5 φίλων.
-Μεθύσι τη 1η μέρα αργά βράδυ.
-Στόχος συνέχεια μπυροκατάνυξης επόμενη (2η΄)μέρα.
-2 άτομα πιάσαν βιαστικά 2 μπουκάλια χεινεκεν παράμερα. Τα ταπάκια μισάνοιχτα -δεν παραξενεύτηκαν.
-Ήπιαν. Και το’φτυσαν μεμιάς.
-Πετάχτηκε έτερος παρέας: “Είναι κάτουρο βρε παιδιά! ο -Γ- κατούρησε μέσα εχθές…”

:frowning:

======================================================
ΟΝ ΤΟΠΙΚ: Κρίση-ξεκρίση, αυτή η χώρα θα μας τρελάνει!
Μπύρα…Σαντορίνης; Με τ’ όνομα “Ηφαίστειο”;;;;; :-ο


…και Τήνου;

http://www.goodnews.gr/Articles/I-mikrozythopoiia-ton-Kykladon_1904.html
http://www.nissosbeer.com/

Εγώ 8 χρόνια έκαναν Ρόδο, απολαμβάνοντας την καλή Magnus Magister:


http://www.all4beer.com/a4b/index.php?option=com_content&task=view&id=239&Itemid=100

but…δεν περίμενα να ακολουθήσουν τα υπόλοιπα νησιά…!

σταθηκα λιγο να κοιταω:|

Έλα, καλή φάση. Δεν την ήξερα τη Volkan. Πρέπει να τη βρω και να τη δοκιμάσω !

Την προηγούμενη φορά που ήμουν Αθήνα δοκίμασα την επίσης Σαντορινιά [B]Crazy Donkey[/B].

[U]Από τις καλύτερες μπύρες που έχω πιει ποτέ.[/U] Ειλικρινά. Όπου την πετύχετε, αρπάξτε την χωρίς δεύτερη σκέψη !
Έχουν κι άλλες δύο ετικέτες. Δείτε εδώ λεπτομέρειες για τη μικροζυθοποιία: [I]http://www.beer.gr/brewery/582-donkey[/I]

Είχα ακούσει γι’αυτή την καινούργια Τηνιακή που λες, αλλά δε νομίζω να έχει κυκλοφορήσει ακόμη. Ανυπομονώ να τη δοκιμάσω κι αυτή.

Ντάξει τώρα, η Ροδίτικη Magnus Magister είναι μια απλά καλή, “περιπτεριακή” μπύρα. Τίποτα σπουδαίο αλλά όπως και να έχει προτιμάμε να στηρίξουμε το ντόπιο προιόν από τα ξένα αντίστοιχης κατηγορίας.

Για καποια απο τις Donkey μου ελεγε χθες ενας κολλητος,ο οποιος δουλεψε το καλοκαιρι στο αεροδρομιο της Σαντορινης και τη δοκιμασε(οχι στο αεροδρομιο προφανως).Μονο τα καλυτερα ειχε να πει,αλλα με γειωσε οταν μου ανεφερε τιμη.[B]17-18 ευρω το μπουκαλι[/B] λεει.750ml και κρατουσες και το μπουκαλι,το οποιο ηταν και διαφορετικο απο τα συνηθισμενα.Επισης μου ειπε οτι η μονο καλοκαιρι διατιθεται προς κυκλοφορια και σχεδον αποκλειστικα στη Σαντορινη.

Ειναι οντως ετσι οπως μου τα ειπε ή τα εχει μπερδεψει;

Βασικά τα μπέρδεψα λίγο τώρα που το ξανατσέκαρα (κάνω και edit για μην παραπλανώ τον κοσμάκη ;p)
Δεν είχα δοκιμάσει την Yellow Donkey αλλά την αφιλτράριστη India Pale Ale [B]“Crazy Donkey”[/B] (που έχει πιο περιορισμένη παραγωγή) από βαρέλι παρακαλώ, σε μόρτικη, γαμάτη pub στο Χαλάντρι που φέρνει περίεργες ετικέτες από όλο τον κόσμο. Ήταν άψογη, πάταγε εύκολα κάτω αντίστοιχες εγγλέζικες.
Από τιμή ήταν γύρω στο τάληρο αν θυμάμαι καλά (τέλεια δηλαδή), οπότε δεν ξέρω αν ισχύουν οι τιμές που ανέφερες. Με ένα πρόχειρο ψάξιμο βρήκα [U]αυτό[/U] κι [U]αυτό[/U] πάντως…
Πάντως η διανομή είναι όντως περιορισμένη (όπως και με τις περισσότερες ελληνικές μικροζυθοποιίες) και είναι σίγουρα δύσκολο να την πετύχεις στα τυφλά.

νεο ammo στη local pub

[SPOILER][/SPOILER]

Δοκιμασα μια Organic Wheat Lager χθες παρα πολυ καλη! Και μια Chocolate Ale, φουλ πιχτη.
yumm

και κατα προτίμηση βαρελίσια
το καλοκαίρι είναι κοντά.

Είσαι αλάνι ! Σε αυτή την pub αναφερόμουν πιο πριν…

Ναι, έχει φέρει λέει βαρέλι από την καινούργια Septem “A.C.E.” ( Amarillo - Centenial - El Dorado Hops) η οποία είναι περιορισμένης παραγωγής και δεν θα κυκλοφορήσει ξανά.
Είναι India Pale Ale και Imperial παρακαλώ (για καλό κεφάλι δηλαδή με 8,2%).

Γαμώ, να μην είμαι Αθήνα να γουστάρω ναπουμε…

[SPOILER]Επίσης, υπάρχει και μια μπυραρία στο Γκάζι λέει με ψαγμένες ετικέτες και χαμηλές τιμές…[/SPOILER]

οταν ερθεις η πρωτη κερασμενη, ειναι το στεκι εκει:D

<3 <3 We have a deal ! Το Πάσχα ;p

Aγαπάμε Λοκαλ. Απλά.

Περικαλώ, όπως γραφτεί παραυτα η Δ-Ι-Ε-Υ-Θ-Υ-Ν-Σ-Η της εν λόγω…local pub
8)

Χαϊμαντά 25 ψηλε

Δοκιμασα χθες τη Blue Moon

Eυκολοπιοτη,με εντονα αρωματα εσπεριδοειδων.