Δημοσθενης Λιακοπουλος

Υ.Γ.: Λέγεται ότι ακόμα και τα βιβλία που υποτίθεται γράφει ο ίδιος, στην πραγματικότητα τα γράφουν φοιτητές με 300-400 ευρώ και αυτός απλά βάζει το όνομά του. Όποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας ενημερώσει.
Επίσης, οι αφοί Γεωργιάδη βγάζουν πολύ πιο σοβαρά βιβλία (και ας διαφωνώ με την γενικότερη ιδεολογία τους κλπ). Βιβλία για την ιστορία (έστω και αν ελέγχεται η πιστότητα και η ακρίβεια) και έργα αρχαίων συγγραφέων δεν είναι κακό να βγαίνουν (και είναι άθλιο το φαινόμενο να του καίνε το βιβλιοπωλείο κάθε λίγο διάφοροι εγκληματίες, όσο και να διαφωνώ/διαφωνούν με την πολιτική του ιδεολογία).

Δεν ξέρω. Πάντως εγώ δεν μίλησα για ποιότητα αλλα για πειστικότητα!

Θα προλάβει όμως να έρθει ο Αντίχριστος?? Το 2012 θα καταστραφεί η γη από τον ΠΛΑΝΗΤΗ ΝΙΜΠΙΡΟΥ!!!

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι στα 10 άτομα που αγοράζουν τα βιβλία του, οι 8 τα παίρνουν για πλάκα. Δε νομίζω να υπάρχει πολύς κόσμος που να πιστεύει σε… Νεφελίμ!!!

νομιζω οτι αληθειες υπαρχουν περισσοτερα οταν μιλαει για πολιτικα
στυλ
αγωγος μπουργκας

παρα για οταν μιλαει για νεφιλιμ και εξωγηινους

παντως πρεπει να τα γουσταρει πολυ
σε φαση μολντερ

Eδώ είμαστε! Λιακόπουλος. Μάλιστα.
Πριν καιρό είχα διαβάσει Έρικ Φον Νταίνικεν. Παρόμοιος τύπος με Λιακόπουλο. Τον ξέρει κανεις? Γενικά γουστάρω να διαβάζω “τρελή” γνώση. Αυτό με οδήγησε να διαβάσω και τις δυο τριλογίες του Λιακόπουλου… Από περιέργεια. Ο τύπος γράφει με φοβερές ενδείξεις. Δυστυχώς δεν έχει και τις απαραίτητες αποδείξεις.Όποιος έχει ακολουθήσει μια σχολή ξέρει την έννοια της βιβλιογραφίας σε ένα σύγγραμμα ή μια μελέτη. Σε αυτό ο Λιακό πιστεύω ότι υστερεί. ΄Ισως για κάποιους λόγους.
Για μένα καλό είναι όποιος διαβασει Λιακό να συνδυάσει/διασταυρώσει τις πληροφορίες που λέει. Δεν υιοθετώ σώνει και καλά αυτά που λέει.Θα αναφέρω όμως δυο παραδείγματα:

Στο ευαγγέλιο του Ιούδα, σε μελέτη που δημοσιεύτηκε στο National Geographic, o Ιούδας ήταν από τους αγαπημένους μαθητές του Κυρίου. Το ξέρατε? Σιγά μην το μάθετε από τα θρησκευτικά που μας πλασάρουν στο σχολείο…καλά λέει ο Λιακό ώρες-ώρες μας πλασάρουν ότι να ναι.
Σε συζήτηση Ιούδα-Χριστού ο πρώτος τον ρωτάει για κάποιους που κατοικούν σε νεφελώματα. Ο Χριστός του λέει ότι με αυτούς γελάει, γιατί στο τέλος το Καλό θα νικήσει. Πάμε στο Λιακό. Αναφέρει ότι στα νεφελώματα (στο σύμπαν) βρίσκονται οι Δαίμονες μετά το προπατορικό αμάρτημα, κατ’ εντολή του θεού. Ο αριθμός των νεφελωμάτων… 666. (Cool!!!)

H πρώτη γυναίκα που πλάστηκε ήταν η Λίλιθ. Από Λιακό το έμαθα. Όταν οι Τhou Art Lord έλεγαν το “For the Lust of Lilith” κατάλαβα τι εννοούσαν. Στα “θρησκευτικά” η πρώτη γυναίκα ήταν η Ευα.

Πάμε και στα Νεφελίμ…Oi MORBID ANGEL ξέρετε με τι ασχολούνται στο “Fatal Formulas to the flesh”. Bαβυλωνιακή μυθολογία/Necronomikon κτλ.Τι στίχοι /απαγγελίες είναι αυτά…Άλλη κατάσταση, άλλο επίπεδο στίχων.Έψαξα για το Necronomicon. Το βιβλίο δεν το βρίσκεις, βέβαια. Βρήκα μια μελέτη στο Internet. Tα σύμβολα των θεών αυτών…είναι παρόμοια/ίδια με τα σύμβολα των Νεφελίμ του Λιακόπουλου.Ενδιαφέρον.

Τελειώνοντας, όσοι δεν έχουν διαβάσει Λιακό μην τον κρίνουν από τις εκπομπές. Ο τύπος εκεί είναι πωλητής. Έχει τεχνικές πώλησης, φοβερές. Είναι τρελοπαλίκαρο ο τύπος.

το τραγουδι απ’το Monotheist “Ain Elohim” εχει καμια σχεση με ολ’αυτα?? :-s

Ω θεοί, θέες, Ελ και μπεσαμΕλ!
Υπάρχουν άνθρωποι που τον παίρνουν στα σοβαρά! :vibrate:

Φίλε εσύ πρέπει να κάτσεις αναλύσεις τους στίχους των Therion. Θα καεις

Για να μην παρεξηγούμαι, εγώ δεν το έχω κάνει :-s

Ρε συνονόματε, πόσο άλλο κάψιμο?:wacko: Πάντως εκτιμώ την ειλικρίνειά σου!

Έβλεπα χτες μια εκπομπή του Λιακό. Ο τύπος είναι ένας έξυπνος έμπορος που έχει την ικανότητα του να δίνει show. Απολαυστικός.

MπεσαμΕΛ. Ωραίος!!!:slight_smile:

Eχει δει κανεις σας κανα νεφελιμ??? Ολο ζουν αναμεσα μας λεει ο λαικο…αλλα ποτε δεν ειδαμε νεφελιμ…η εστω ελοχιμ…#-o #-o :lol:

ξερατε οτι ο λιακοπουλος ειναι ο πρωτος ανθρωπος(γιαυτο αμφιβαλω) που πατησε στον αρη?!

Αυτό που θυμάμαι και γελάω με αυτόν τον τυπά (δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί) είναι πώς δικαιολογούσε την εισβολή των Η.Π.Α. στο Ιράκ. Δεν έγινε για το πετρέλαιο, λέει. Στο Ιράκ, όπως και στα Σκόπια (γι’ αυτό και οι Αμερικάνοι αναμιγνύονται και εκεί), υπάρχουν αστροπύλες. Από εκεί θα έρθουν οι Ελ. Επειδή όμως οι Αμερικάνοι είναι εχθροί των Ελ, θέλουν να έχουν πρόσβαση στις αστροπύλες ώστε να τους εξοντώσουν.

Δεν καταλαβαίνω γιατί γελάς. Εσυ πιστέυεις πως όλα αυτα γίνονται για το πετρέλαιο;!:stuck_out_tongue: