Αγαπημενες τριλογιες

Για παμε για παμε :smiley: :smiley: :smiley:

Λεπον εχουμε και λεμε:

Back to the future

Indiana Jones (περιμενουμε και το 4ο μερος)

Lord of the rings

Beverly Hills Cop

ε νταξ τώρα ότι και να βάλουμε μετά από αυτό, θα είναι λίγο.

Ας κάνω μία προσπάθεια.

Η γνωστή τριλογίa horror / sci-fi… Το πρώτο είναι απλώς υπέρτατη ταινιάρα, το δεύτερο ψιλο-μούφα, και το τρίτο ( το οποίο λέγεται Cube Zero και αφηγείται τα σκηνικά πριν την πρώτη ταινία ) είναι πολύ ωραίο επίσης.

Kαι τώρα μία κλεψιά, διότι δεν είναι τριλογία αλλά αξίζει μία αναφορά


(εχει βγει μονο το πρωτο μερος)


(δεν εχει βγει το τριτο και αν δεν κανω λαθος και τα Οι ηλιθιοι-Δαμαζωντας τα κυματα-Χορευοντας στο σκοταδι θεωρουνται τριλογια)

edit: θα πεσει φωτια να μας καψει

Lord Of The Rings
Godfather(αν και το ομολογω οτι δεν τα εχω δει και τα 3…ή δεν τα θυμαμαι εστω…)
Back To The Future
Pirates Of The Caribbean
Die Hard(οκ ειναι 4, big deal :p)
Batman(οκ κι αυτα 4 ειναι…αλλα το 4ο ηταν ψιλοαθλιο οποτε δεν το μετραμε…)

και θα επανελθω…Κατι ξεχναω σιγουρα…

Αν παμε για πανω απο 3 βαζουμε και

Lethal weapon :stuck_out_tongue:

Τα Back to the Future και Indiana Jones για μένα, και ΜΟΝΟ το πρώτο απο τα τρία Matrix! :smiley:

To Επιστροφή στο Μέλλον είναι ταινία-σταθμός, ο Ιντιάνα Τζόουνς ό,τι καλύτερο έχει να επιδείξει ο χολλυγουντιανός κινηματογράφος απο άποψη ηρώων και περιπέτειας (τα υπόλοιπα ακόμα τρέχουν και δε φτάνουν), και το Μάτριξ ήταν τέλειο σαν ιδέα και σύλληψη (η οποία ήταν του κόμικ, βέβαια, αλλά έστω…), αλλά η συνέχεια τα χάλασε.

Από αυτές που αναφέρθηκαν:

Indiana Jones: H αγαπημένη μου στην παιδική ηλικία! :bow2:

Τhe Lord of the Rings: Η αγαπημένη ενήλικη! :respect:

Και φυσικά η αγαπημένη εφηβική: Τerminator!

Ειδικά το 2 επηρέασε σημαντικά τη ζωή μου! :bow:

ρε γμτ δεν βρίσκω εξώφυλλα από την καλύτερη τριλογία εβερ…

Ρόδα τσάντα και κοπάνα.

Ρε στο 3 η κατασταση είναι πολύ σουρεαλ αν θυμάστε. Παίζει ο Ηλιόπουλος και μεταμορφώνεται σε σκύλο. :lol: :lol:

Η τριλογία του Kieslowski νομίζω είναι κλασσική (αν και δεν την έχω δει χαχαχαχαχα)


ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Ξεχασα τον Τερμινατορα και το Star Wars:!:
Θα καω στην κολαση!!!:frowning:

@Guardian of the Blind, το σκέφτηκα και γω για τα Star Wars, αλλά την πρώτη και τη δεύτερη τριλογία τις χωρίζει πραγματικά μια άβυσσος…

:lol3: :lol3: αχαχαχαχαχααα, όχι ρε γμτ! Και μόνο γι’ αυτό πρέπει να το δω!!!

Νταξει ο Αρχοντας είναι η καλύτερη τριλογία ever και δεν μπορώ να το συγκρίνω με τίποτα άλλο. Απο κει και πέρα Ιντιάνα Τζοουνς, Πειρατές της Καραιβικής, η τριλογία του Bourne (υποθέτω, γιατί δεν έχω δει το 3) και φυσικά ο Νονός. Επίσης πολυ καλές ήταν και οι ταινίες Χαιλάντερ, Κοναν και άλλα τέτοια αλλα δεν είμαι σίγουρος για το πόσα ήταν…

Να βάλουμε και τριλογίες μούφες - παλτά ή να ανοίξουμε άλλο τόπικ?

Ενδεικτικά ένα top 3:

Lord of the Rings

Indiana Jones

Cube (φίλε Παναγιώτη δεν το περίμενα ότι θα βρω κι άλλον fan εδώ μέσα :smiley: )

Κορυφαία Τριλογία απ όλες κατ εμέ είναι: RAMBO TRILOGY

Μετά πάμε σε Terminator, Indiana Jones, Lord Of The Rings, Godfather, Pirates Of bThe Caribbean

Και απο 4λογίες ανυπέρβλητα είναι τα Lethal Weapons

Πολλες ειναι οι κορυφαιες και εχουν ηδη αναφερθει

αλλα αγαπημενη ειναι μονο μια

GROOOOOVYYY!!!

Lord of the rings
The Godfather
Terminator
Pirates of the Caribbean

Matrix φυισικα…Απτις καλυτερες ταινιες εβερ,ακουλουθοντας πολυ κοντα το lord of the rings.Απιστευτες παραγωγες.

Επισης,terminator και πειρατες της καραιβικης,πολυ καλα.

EDIT:και Resident evil φυσικα…

Το Matrix το θεωρώ 4λογία (αν προστεθεί και το Animatrix που δεν είναι απλά ένα “compilation”…) αλλιώς θα το’χα βάλει κι αυτό και μάλιστα 1ο 1ο. :stuck_out_tongue:

Lord of The Rings
The Godfather
Ringu
Cube (αν και εχω δει μονο το πρωτο και το Zero)