Γάμος

Ολες οι Κατερινες ειναι ζουζουνακια!:roll::roll::roll:

Δυστυχώς ναι…:stuck_out_tongue:

Συγνωμη που θα προσπαθησω να σε προσγειωσω…:stuck_out_tongue: Αλλα ο γαμος ειναι ο ορισμος του μικροαστισμου, του καλου νοικοκυρη…:lol:

Όμορφα είναι…

Αν τα έχεις βρεί απο πριν με τη γυναίκα και ταιριάζει ο τρόπος σκέψης σας τότε είναι ωραία. Και φυσικά με τους συγγενεις σε κάποια σχετική απόσταση ασφαλείας…

Σοβαρα σοβαρα.

Αυτο ειναι αληθεια, για σενα. Και συμφωνω οτι αν το βλεπεις ετσι ειναι η πραγματικοτητα. Αλλα οι αποψεις διαφερουν και ο καθενας πιστευει αυτο που εχει μεσα του. Ακομα και αν ειναι αληθεια ή ψέμματα. Γιατι δεν υπαρχει η εννοια της αληθειας .Η αληθεια μου ειναι αλλη απο την δικη σου. Αλλιως εχεις ζησει εσυ και αλλιως εγω. Αλλα πιστευω εχεις εσυ και αλλα εγω. Αλλα προτυπα εχω αλλα προτυπα εχεις. Δεν καταλαβαινω γιατι καποιος πρεπει να γελασει με τα πιστευω μου οταν εγω δεν γελαω με τα δικα του και μαλιστα τα καταλαβαινω; Δεν το λεω προσωπικα αλλα γενικα. Γιατι βλεπω πως πολλοι δεν θεωρησαν τα λογια μου σοβαρα. Και δεν καταλαβαινω τον λογο.

Γιατι να με προσγειώσεις? Δεν θεωρω οτι το χρειάζομαι. Τα πιστευω μου ειναι ιδανικα και δυσκολα πραγματοποιησιμα αλλα δυνατά. Και νομιζω οτι ειναι αρκετα προσγειωμενο αυτο.

Δεν θελω να ακουστω ασχημα ή οτι έχω σκοπο για καποιον διαπληκτισμο αλλα νομιζω οτι ειναι υποχρεωση μου να υπερσπιζομαι τα πιστευω και τις αποψεις μου, γιατι για μενα είναι αληθεια.

Λες οτι ο γαμος ειναι ο ορισμος του μικροαστισμου, του καλου νοικοκυρη χωρις να αφηνεις την δυναντοτητα στον αλλον να μιλησει για τα δικα του πιστευω. Χωρις να κανεις διαλογο. Ειναι η αποψη σου και ουτε αυτο ξεκαθαριζεις. Εγω ειπα “Συμφωνα με εμενα και τα πιστευω μου”. Δεν απαιτησα απο κανεναν να τα ασπαστει.

Να δω τι θα λες μετά απο 7 χρονια γάμου,Αreldia…:stuck_out_tongue:

Ισως να εχω αλλαξει αποψη τοτε. Αλλα γιατι να σκεφτω με το τι θα πω μετα απο κατι το οποιο δεν μου εχει συμβει?? Τωρα με την ζωη που εχω και αυτα που εχω κανει αυτα μπορω να πω και αυτα λεω!:smiley:

Αν και νομιζω οτι παλι το ιδιο πραγμα θα λεω!

Οταν συμβει αυτο θα ξαναποσταρω να πω!!:stuck_out_tongue:

α) προσπαθώ να καταλάβω τι δείχνει το αβατάρ σου και δε μπορώ… Το ανθρωπάκι του Ροκγουέηβ δεν είναι?

β) αμπελοφιλοσοφία παρτ 1: Πως είναι ο ορισμός του μικροαστισμού, όταν το έθιμο του γάμου εμφανίστηκε κάτι χιλιάδες χρόνια πριν την αστική τάξη?:stuck_out_tongue:

Προφανως εννοει οπως εχει καταντησει σημερα…

Και συμφωνω.

δηλαδή αν έχεις έγγαμη συμβίωση είσαι πιο μικροαστός από αν δεν έχεις?

:lol::lol:

a) ναι το ανθρωπακι του ροκγουειβ ειναι…(ο νικος λωρης απαντασει στις ερωτησεις σας…)…σχετικο με το θρεντ για τις συναυλιες…

β)αμπελοφιλοσοφιας συνεχεια…ο γαμος υπαρχει χιλιαδες χρονια ναι, αλλα η σημερινη του δομη ειναι μικροαστικη ( ο μπαμπας κεφαλη του σπιτιου, η μαμα καλη νοικοκυρα, οι διαφορες κοινωνικες υποχρεωσεις της οικογενειας κλπ)…Ενω για παραδειγμα στην αρχαια Ελλαδα η οικογενεια στο γαμο ειχε αλλη δομη (υπηρχε η μανα και η εταιρα )… Α και αλλο πραγμα η αστικη ταξη και αλλο η μικροαστικη… Η αστικη ηταν φορεας προοδου,η δευτρη ηταν και ειναι συντηρητικη ταξη.

Ετσι οπως το θετεις εχεις πολυ καλη αποψη και μαλιστα συμφωνω!:smiley: Αλλα δεν ειναι παντου ετσι οπως τον αναφερεις τον γαμο…εδω στην Ελλαδα παντως στο 90% ειναι…

η αστικη δομη του γαμου πως ειναι?

η αλήθεια είναι πως αυτό με την εταίρα ακούγεται ενδιαφέρον :stuck_out_tongue:

ο μπαμπάς κεφαλή του σπιτιού? :expressionless: Τη λέξη παντόφλα δε την έχεις ακούσει? :lol:

σπιτι μου παντως ξερω τι παει να πει παντοφλα…:lol::lol::lol:

Παντοφλες και μαλακιες…
Ο αντρας πρεπει να ειναι αντρας.Να παταει ποδι.Να επιβαλλεται.
Οσοι εχουν τη γυναικα πανω απο το κεφαλι με το τσοκαρο μονο αντρες δε θεωρουνται για εμενα…

Παιδες την κανω για λιγο γιατι εχω το φαγητο στο φουρνο και πρεπει να σφουγγαρισω και να σιδερωσω :-s

+1

βάλε όμο. Χύνω όμο αχ τι κάνω!

Τι κανεις???8O

θέλω να κάνω μια τούμπα!

(σοβαρά δεν ξέρεις το επικό βιντεάκι “το κρασάκι του Τσου” στο youtube? :|)

αστικη δομη του γαμου : αντρας επιχειρηματιας με μ**ναρα γραμματεα - γκομενα. Γυναικα επιχειρηματιας και αυτη, κοκετα, ψωνιζεται με νεαρους φοιτητες στρατιωτες. Μισιουνται θανασιμα. Συνηθως μοναχοπαιδι, αλλα οχι σπανια και 2 παιδια. Δεν γνωριζονται με γονεις, κατοικουν μονιμα στο Mall. Απαραιτητη η φιλιπινεζα στο σπιτι, γιατι ποιος θα κανει τις δουλειες?

μικροαστικη δομη του γαμου : αντρας μικροεπιχειρηματιας. Γυναικα νοικοκυρα, καποτε γκομεναρα, νυν παχουλη απεριποητη με το φακιολι στο κεφαλι και το φαρασι στο χερι. Απεχουν και οι 2 απτο σεξ ανω των 10 ετων, αλλα “αγαπιουνται”. Ενιοτε πεφτει και παντοφλα. 2-3 παιδια να γινεται τζερτζελος.

:lol::lol: