Επικίνδυνες ταινίες

Θα δω αν θα σε συγχωρεσω μολις δω την ταινια
Ελπιζω να ειναι πολυ αρρωστη και να συγχωρεθεις :stuck_out_tongue:

Θα σου πω τα καλύτερα…έχουμε και λέμε (τυχαία σειρά)
The brood(δύσκολο να το βρεις,αλλά αξίζει τον κόπο),Crash,Dead Ringers(ελληνικός τίτλος Οι Διχασμένοι), Shivers,Rabid, Existenz, και 2 κλασσικά the Fly και Dead Zone.
Τέλειο είναι και το M.Butterfly αλλά σε άλλη φάση…

ετσι ετσι!!!

cronenberg Θεος!!!

το brood υπαρχει σε dvd κανονικα!!

επισης βαλε και το spider!!και αυτο σε αλλη φαση,αλλα παιζει και ενας θεουλης,ο κυριος Ραλφ Φαινς!!!
(δεν ξερω αν το δεν το βαλες επειδη το ξεχασες ή επειδη δεν σ’αρεσε!! :stuck_out_tongue: )

by the way,εχει δει κανεις την τελευταια του ταινια,eastern promises???
το history of violence με απογοητευσε λιγο!!

Επίσης η Μιράντα Ρίτσαρντσον και ο (αγαπημενος μου) Γκαμπριελ Μπερν!
Απίστευτη ταινια!

στο τελος ειχα μεινει μαλακας!!!

το spider δεν το έβαλα γιατί αν και μ’ άρεσε έπρεπε να διαλέξω τα πολύ πολύ αγαπημένα μου…

και το eastern promises είναι πάρα πολύ καλό αν και διαφορετικό…

βασικα ειναι πολυ καλες ως ταινιες, αλλα μετριες ως μεταφορες των βιβλιων.

μη μου πει κανεις για τη long version. εγω κρινω αυτο που ειδα στο σινεμα. :stuck_out_tongue:

σωστός.φοβερές ταινίες,άλλο πράμα από αυτό που διαβάζεις όμως (όχι σαν feeling,αυτό ποτέ δεν πετυχαίνει)

Να μην δει κάποιος το American History X:

1)είναι μονόπλευρη γιατί είναι εναντίον των φασιστών

2)προπαγανδιστική , δεν γίνεται μια ιδεολογία όπως ο φασισμός που την έχουν εστερνιστεί τόσα άτομα να είναι επικίνδυνη και να προκαλεί μόνο το κακό.

Karvou το έπιασα το νόημα του thread?:-s

Έχω έλλειψη έμπνευσης τώρα, συμπληρώστε αν σκεφτεί κάποιος κάτι…

Ναι ! ! !

Μια ερώτηση,

Γιατι ο Will Smith επιλέγεται να σώζει τον κόσμο? ΄αΛΛΟΙ ΙθΟΠΟΙΟΊ ΔΕΝ υπάρχουν? Έχει πρωταγωνιστησει σε πολλές ταινίες, και στο τέλος σω΄ζει τον κόσμο…αυτό που δεν μπορω να καταλάβω, ποια είναι η προπαγάνδα εδω πέρα, το οτι είναι αράπης ή οτι ειναι αμέρικάνος?

Οπως και να έχει δεν με νοίαζει, απλα μου ήρθε και το έγραψα.

Ο Μπρους Γουίλις τον έχει σώσει τον κόσμο πολλές περισσότερες φορές. Ας μην κοροϊδευόμαστε. ΚΚΚ είναι εκεί στο Χόλυγουντ (βέβαια πως να πιστεύουν στην ανωτερότητα των λευκών, όταν κοτζάμ Τσακ Νόρις είναι λευκός)

Λίγα για τον τζάκ 8O :lol:

Δες τι 'επαθε αυτη που πήγε να αλλάξει σταθμο :lol: :lol:

Βασικά στο, Μέρα Ανεξαρτησίας και στο Θρύλος. Για θύμήσου…

Καλά, είναι όντως μονόπλευρη η ταινία, όμως δε νομίζω ότι σαν ιδεολογία ο φασισμός δε νομίζω ότι είναι σωστή. Τι θετικό θα μπορούσε να προβάλλει στο ρατσισμό? Και εξάλλου, σκέψου τις αντιδράσεις που θα υπήρχαν. “Προπαγανδιστική υπέρ του φασισμού κλπ”.

Δημονκλήνα ξαναδιάβασε το αρχικό ποστ του Κάρβου.
Το θρεντ ειναι χιουμοριστικό.

Παραφέρθην ως γνήσιος σπάμμερ. Συγγνώμη. Δεν ήθελα να σε απογοητεύσω. :frowning:
Κατά τα άλλα, ΤΕΞΑΣ ΡΕΙΝΤΖΕΡ.

Λογοι που δεν πρεπει να δει καποιος το Fight Club :

  1. Ειναι αναρχικη!Πολλοι μαζεμενοι καταφερνουν το στοχο τους!Ο οποιος ειναι και
    αντικαπιταλιστικος
  2. Ειναι αντισημιτικη!Ακους εκει!Σαπουνια απο ανθρωπινο λιπος ? Τι ειναι FA(FromAuschwitz) ?
  3. Επισης ο Πιτ εκτος απο ωραιος κανει και το καλυτερο σεξ στον κοσμο!Εμεις οι ασκημοι δεν
    εχουμε στον ηλιο μοιρα?
    4)Προωθει την βια!Η μιση ταινια περιεχει ξυλο!

Παρακαλω οποιος θελει να προσθεσει και αλλα γιατι το μυαλο μου κολλησε και ας εχω δει την
ταινια 10-20 φορες.
Καρβου το επιασα το νοημα ?

5)Προωθεί τις ψυχικές διαταραχές, καθώς ο πρωταγωνιστής, αν και σαλεμένος, το τσιμπάει το γομινάκι στο τέλος!

  1. προωθεί το σεξ σε πολύ μικρές ηλικίες μιας και η πρωταγωνίστρια σκυλοπηδιόταν από το δημοτικό.
  2. Μας βάζει ιδέα για το αν αυτό που τρώμε στην πίτσα είναι τυρί ή κάτι άλλο.

8 ) Αμφισβητεί το γεγονός ότι η πρωταγωνίστριες πρέπει να ναι μοντέλα,μιας και η γκόμενα του burton δε φαίνεται να συμβαδίζει με τα σύγχρονα πρότυπα ομορφιάς.