Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

αχχααχχαχααχ

Σημαίνει ότι δεν μου αρέσει κανείς απ’τιν μπάντα.

Ο μπασίστας τους είναι γλυκούλης… Μην είμαστε τόσο ισοπεδωτικοί

Den xerw esy an ton vlepeis alliws… pantws egw den ton paw san mousiko. Eleos ti akoume edw mesa. Pas na peis mia gnwmh kai oloi sou th lene.

Παρ`ότι οι Sabbath είναι η αγαπημένη μου μπάντα, η προσωπική καριέρα του Ozzy με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Πέραν ορισμένων κομματιών το ίδιο ισχύει και για Led Zeppelin.
Στους Uriah Heep βαριέμαι τη ζωή μου…
Iced Earth,επίσης τους βαριέμαι.
Το ίδιο και Mayhem…
Mε Meshuggah, αν και δοκίμασα δεν μπόρεσα να την παλέψω…
Τέλος, θα βάλω και Queensryche.
Αυτά μου έρχονται στο μυαλό. Δεν έβαλα γκρουπ που θεωρώ υπερεκτιμημένα, αλλά συγκροτήματα τα οποία αν και είναι κορυφή στο είδος τους, σε εμένα προσωπικά δεν αρέσουν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν τα σέβομαι ή ότι τα υποτιμώ (αν πήγαινε έτσι θα έβαζα πολλές περισσότερες μπάντες…)

AΚΡΙΒΩΣ αυτο εννοουσα οταν ανοιξα το τοπικ.Υπαρχει ηδη thread υπερεκτιμημενοι κτλ…

Πρεπει να εχεις πολλα αρχιδια αν θες να με γνωρισεις ε.

Εσυ τι μιλας ρε??Περα απο Ζεππελιν και κανα 2 ακομα,οι αλλοι που σ αρεσουν αν κανουν live ΟΛΟΙ μαζι, οι οπαδοι τους μπορει και να γεμισουν το μισο Gagarin ξερω γω…:stuck_out_tongue:

Ναι αλλα ετσι το παιζω αντεργκραουντ τυπος και δημιουργω εναν μυθο γυρω απο το ονομα μου!

Eτσι ρε,πες τα.
Δεν μαθαινει απο μενα που εχω γουστο.

Αν και είχα απαντήσει παλιότερα ας ξανακάνω 1 πιο περιεκτικό ποστ:

  1. Dream Theater: Όσο κι αν προσπάθησα να τους ακούσω, στα αυτιά μου συνέχισαν να ηχούν ως ένα εκνευριστικό δείγμα επίδειξης οργανοπαιχτικών ικανοτήτων και μόνο…
  2. Led Zeppelin: Εντάξει τους σέβομαι, αλλά πραγματικά δεν μ’ αρέσουν. Βαρετούς τους θεωρώ, ενώ και τα πιο γνωστά τους κομμάτια, και ευρέως αναγνωρίσιμα, δεν μου κάνουν κλικ…
  3. Nevermore (αν μπορούν να θεωρηθούν μεγάλοι, αν και για τη δουλειά τους ως Sanctuary, από μένα θεωρούνται): Από τα λίγα συγκροτήματα που δεν αντέχω να ακούσω πάνω από 1 πεντάλεπτο. Ενώ αναρωτιέμαι τι απέγινε εκείνη η φωνή που έκανε τον κόσμο να ανατριχιάζει…

Οι Nevermore ειναι τεραστια μπαντα, τεραστια ομως… Αλλα δυστυχως το αφτι μου δεν δεχεται τη μουσικη τους, οσες προσπαθειες και να εχω κανει, και ειναι παρα πολλες. Γουσταρω μεμονομενα τραγουδια, και αυτο το Dreaming Neon Black ακομα το ακουω, αλλα ακομα δεν εχω βρει αυτο το κλικ. Το ομωνυμο κομματι σπερνει και οργωνει ταυτοχρονος 8)

Εφοσον δε σου αρεσουν θα σου ελεγα να μην ασχοληθεις αλλο . Δεν εισαι ο μονος που δεν του κανουν κλικ οι Nevermore . Υπαρχουν χιλιαδες αλλες μπαντες που θα σε κανουν να περασεις ωραια … οποτε μη σκας . Αν δεν σε επισα φτιαξε ενα θρεντ που θα ζιταει απο τους ουσερς να ψηφιουν αν τους αρεσουν . Και γενικα εχω ακουσει παρα πολλους να τους πλασαρουν ως το ονομα της δεκαετιας .

Θα συνεχισω ακροασεις δισκων μεχρι να μου αρεσουν, δεστο σαν πλυση εγκεφαλου:p

Το σκηνικο στη Θεσσαλονικη με τον Sheppard να χαροπαλευει στα παρασκηνια και τους υπολοιπους να παιζουν 4-5 τραγουδια μονο και μονο για το κοινο δεν φευγει ευκολα απο τη μνημη…

Μπαντα με προσωπηκοτητα…

Κανει ακομα τον κοσμο να ανατριχιαζει…

ειδικά στο τελευταίο φωνητικά έχει πέσει

Στο This Godless μου αρεσαν οι ερμηνειες του. Στο Enemies ηταν ψιλο-μετριες…

Τε-ρα-στι-ος δίσκος το this godless…

Εμενα μου φενεται εντελως κουραστικο…:roll:

Judas Priest, Halford κυριως δεν αντεχω!
AC/DC
Dream Theater απεχθανομαι απλα.
Nevermore, το κλικ που λεει ενα παληκαρι πιο πανω :wink:
Megadeth
Επισης δεν μου αρεσει το thrash και το κλασσικο death οποτε μπορειτε να δειτε ποσα μεγαθηρια δεν μου αρεσουν (δεν τους σιχαινομαι κιολας, αλλα ενταξει, οταν λεω στον Ulver οτι δεν μου αρεσουν οι Slayer παντα παθαινει σοκ :smiley: )
Πολλες αλλες που δεν μου ερχονται λογω ωρας :smiley: