Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Εμενα δεν μ’αρεσουν οι iron maidenι, οι guns n roses (το χα ξαναπει σε αλλο θρεντ μαλιστα)οι dream theater και οι beatles.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ (για να μην παρεξηγηθουμε):
οι iron maiden γιατι κουραζουν, δεν συγχρονιζονται και γιατι ο ντικινσον εχει απαισια φωνη
οι guns n roses μου την δινουν, δεν αντεχω να τους ακουω. το νιαουρισμα του axl και τα πασαλιματα των υπολοιπων.
οι beatles μου την σπανε γιατι την ιδια εποχη υπηρχαν ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΑ συγκροτηματα αλλα οι διασημοι και κορυφαιοι ηταν αυτοι. τα τραγουδια τους αδιαφορα βεβαια.
oι dream theater γιατι ειναι εκνευριστικο και ποζερικο να παιζεις 100 λεπτα δυνατα ριφ για να καταληξεις στο τελος να ριξεις απο ενα σολο ως προς αποδειξη του οτι εισαι καλος οργανοπαιχτης. ημαρτον. τους εχω δει και live μαλιστα.

Σαν ποια συγκροτήματα δηλαδή; :-s Και μην κρίνεις τα τραγούδια τους με την γνώση του σήμερα… Μιλάμε για το 1968 και μετά…

Οι Beatles ιδρυθηκαν το 60 και το διελυσαν το 70. Οποτε ισχυουν συγκροτηματα μεσα στη δεκαετια εκεινη (οκ και λιγο πριν την διαλυση.)
The Who
Pink Floyd
Led Zeppelin
ειναι κι αυτοι αναγνωρισμενοι αλλα οχι οσο οι beatles. σιγα την πρωτοτυπια πια… τα χε κανει ο elvis. οι καλυτεροι για μενα εκεινο τον καιρο ηταν οι who.

Ναι, τυπογραφικό λάθος, εννοούσα 1958…Πάντως δεν νομίζω από άποψη στυλ να συγκρίνονται οι Who ή οι Pink Floyd με τους Beatles… Και φυσικά ουδέποτε διεκδίκησαν βραβείο πρωτοτυπίας τα σκαθάρια…

ΟΚ, δεν σου αρέσουν και το σέβομαι. Αλλά το γιατί δεν κατάλαβα…Επειδή δεν θα έπρεπε να υπάρχουν την ίδια εποχή με άλλα συγκροτήματα;

Η αναγνώριση δεν είναι ανάλογη του πόσο σημαντική είναι μια μπαντα. Το κάθε συγκρότημα έχει την αναγνώριση που του αξίζει ανάλογα και με το ύφος της μουσικής του και ανάλογα με τα άτομα που μπορούν να την κατανοήσουν.
Επίσης ο dickinson σόλο μια χαρά τραγουδάει , στους μαιντεν είναι ψιλοκουραστικος.

Οι sex pistols θεωρούνται μεγάλο συγκρότημα? Αν ναι είναι οι χειρότεροι…

ρε αγορι μου τσουρεκια μας τα κανες με τους πιστολς οκ δεν σ’αρεσουν δεν χρειαζεται να το λες 10 φορες

Σε διαφορετικά θρεντ το λέω τι σε νοιάζει εσένα?

8O 8O 8O !!!
κομματια σαν το eleanor rigby αδιαφορα!?!?!?

και συμπληρωνω
i want you (she’s so heavy) , yesterday, come together
αδιαφορα!?!?!?

Και συμπληρώνω κι εγώ:

With a liitle help from my friends
Help!
Let it be
Strawberry fields forever…

Να μην αρέσουν το καταλαβαίνω…Αλλά αδιάφορα με τίποτα!

μα άμα δεν τα έβρισκε αδιάφορα θα του άρεσαν, προφανώς για να μην σ’αρεσει κάτι το βρίσκεις αδιάφορο

Οκ, το να μη σου αρέσουν το καταλαβαίνω. Αλλά καλό είναι να μην μπερδεύουμε τα γεγονότα.
Όταν οι Zeppelin έβγαλαν τον πρώτο τους δίσκο, οι Beatles είχαν ήδη βγάλει 8-9! Το ίδιο ισχύει και για τους Floyd. ¶σε που οι πρώτοι δίσκοι των Floyd ήταν μεν απίστευτοι, αλλά αν έμεναν σε αυτούς σήμερα θα ήταν όσο γνωστοί είναι και οι Soft Machine…
Μόνο οι Who είχαν για κάποια χρόνια παράλληλη πορεία με τους Beatles, αλλά και πάλι, όταν οι Who έκαναν το ντεμπούτο τους, οι Beatles ήταν ήδη στην κορυφή και είχαν βγάλει 5 δίσκους!!!

Αλήθεια, τι είχε κάνει ο Elvis μουσικά που έκανε τους Beatles μη πρωτότυπους; Κάνετε το λάθος και κρίνετε με βάση τα γνωστά pop κομμάτια των Beatles. Αφήστε τα best of, ακούστε 3-4 άλμπουμ τους και θα καταλάβετε γιατί οι Beatles ήταν πιο μπροστά από κάθε άλλο γκρουπ.

Αν είναι να συγκριθούν οι Beatles με κάποιο συγκρότημα, τότε το μόνο που μπορεί να σταθεί δίπλα τους είναι οι Stones.

Σε πρωτο επιπεδο δεν με συγκινουν, μου παιρνουν αδιαφοροι. Σε δευτερο επιπεδο υπηρχαν πολυ καλυτερα συγκροτηματα οπως ειπα. Οχι οι ιδιοι δεν διεκδικησαν κανενα βραβειο αλλα μου την δινει που παιρνιουνταν και για πρωτοποροι. Οκ, θα μου πεις ο κοσμος το εβλεπε αυτο. Πες το “αντιδραση” μου. Σαν συνολο ξαναλεω οι who ανωτεροι.

Οταν λεω αδιαφορα εννοω οτι δεν μου κανουν καμια αισθηση. Το yesterday πιο οκ απο τ’αλλα. Το συνηθισει που το χουμε βγαλει με το band.

Αδιαφορα= δεν μου κανει αισθηση, δεν μου αρεσει. Ετσι το εννοω. Αλλωστε δε λεω οτι ειναι μαπες, λεω οτι δεν μ’αρεσουν.

Μονος σου απαντησες :stuck_out_tongue: και το σωστο ειναι θα ΤΗΣ αρεσαν :stuck_out_tongue:

Δεν ειπα ποιος εβγαλε πρωτος. Ποιος ηταν καλυτερος λεω. Το οτι ειχαν ηδη καποια cd δε λεει και πολλα. Ιδιες εποχες εδρασαν.
Μα ο Elvis δεν προκαλεσε πρωτος; Το συγκεκριμενο δε το βλεπω μονο μουσικα (νοτες ξερω γω) αλλα πιο ευρυτερα. Και για τους beatles ειπαν τα ιδια που ειπαν με τον elvis και σαν να ηταν κατι τρομερο, ενω ειχε ηδη υπαρξει, αυτο εννοω.

ε οχι τα ιδια ο elvis με τους beatles!!!

με τους beatles περασε το ροκ ν ρολ στο ροκ!!

εκανε τους πειραματισμους των beatles ο elvis??

μεχρι μεταλαδες τους διασκευαζουνε!!!

και οχι τυχαιες μπαντες

coroner,trouble,typo o negative,realm!!!

ναι ρε σιγναλ αλλα ο Σακης των ροτινγκ γκραιστ λεει οτι οι μπιτλς επαιζαν μαλακιες και αφου το λεει αυτος ετσι ειναι

Δηλαδή επειδή ο Elvis είχε “προκαλέσει” πρώτος, είναι καλύτερος συνολικά καλλιτέχνης; :-k
Θα επιμείνω… Προσπάθησε να ακούσεις ολόκληρους δίσκους του συγκροτήματος!

ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ: Σταματήστε την καραμέλα με τους Dream Theater!!! Είπε ένας ότι παίζουν όλο σόλο και είναι επιδειξίες και τώρα όλοι το αναμασούν. Η μουσική των DT είναι πολύ παραπάνω από το βαριά riff και ατελείωτα solo. Μη βγάζετε συμπεράσματα από 2 κομμάτια!

καλα.οκ
αμα το πε ο σακης,μογκο! :expressionless:

Ναι, και οι Volbeat αντιγράφουν Elvis!! :wink:

Τέσπα, οι Beatles είναι πολύ μεγάλο συγκρότημα αλλά είναι πολύ λογικό να μην αρέσουν σε κάποιον… Έχουν περάσει και οι εποχές βλέπετε. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ήταν τεράστιοι και χωρίς αυτούς η μουσική θα ήταν διαφορετική σήμερα…

Cozy ευχαριστώ πολύ, άξιζε η αναμονή! Με κάλυψες πλήρως και για τους DT επίσης. :wink:

Εντιτ: Μάνο Αστέρη, μία από τα ίδια! Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα!

Ενώ ο Σάκης παίζει εμπνευσμένη μουσική :lol: