Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

πέρα από την πλάκα τώρα για τον χώρο του μια χαρά δίσκους έχει βγάλει ο Σάκης αλλά κάτι τέτοιες δηλώσεις έχουν πολύ γέλιο.
Ον τοπικ από μπιτλς έχω μόνο το love που κυκλοφόρησε πρόσφατα και μου άρεσαν αρκετά κομμάτια για προτείνετε κανα άλμπουμ

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: , αναδιατύπωσε ψηλό αγόρι :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:

Ε, abbey road και white album (με το φοβερό helter skelter) νομίζω…

:thumbup:

Αν και χάνουν αρκετό έδαφος από τις πέτρες, κυρίως στον τομέα αλητεία

+1.000.000
Έτσι ακριβώς! Το είχα γράψει και εγώ στο thread για τους Theater πως έχει γίνει ΄"μόδα" να τους κράζουν διάφοροι και με είχαν ειρωνευτεί…

Το let it be δεν είναι beatles, είναι Joan Baez.

χμ, μπα! μπορεί οι beatles να ξεκίνησαν ως boyband της εποχής και τα κορίτσια να ούρλιαζαν όπως έκαναν εδώ για τον sakis (όχι τον tolis :stuck_out_tongue: ), αλλά όταν έχεις έναν lennon στην μπάντα να ασκεί άκομψη κριτική επί παντός, να ειρωνεύεται βασίλισσες, να επιστρέφει κρατικά μετάλλια και να ναι χοντρά φακελωμένος από αμερικάνικες υπηρεσίες, το να σπας κιθάρες επί σκηνής όπως έκαναν οι stones και δεν ξέρω τι άλλο, δεν είναι και τόσο μεγάλη αλητεία. εκτός κι αν μιλάμε για καθαρά μουσική αλητεία όπου δεν έχω κάποια ένσταση.

εγω θα πω τους tool
ειχα ακουσει το πολυ καλο aenima πηγα τον δεκεμβρη 2006 στη συναυλια(περισσοτερο για τους mastodon να πω την αληθεια) αλλα περα οτι ο ηχος ηταν απιστευτα κακος,ο χωρος απαραδεκτος,το εισητηριο αηδιαστικα ακριβο,ειδα 4 κομπλεξικους να μην βλεπουν την ωρα να φυγουν?γιατι ρε γαμωτο?52? δωσαμε!παντως το 25αρι που εμαθα οτι εκανε το καλοκαιρι στο terravibe ηταν πολυ καλη τιμη,αλλα και παλι πανω απο 90’ δεν θα παιξανε φανταζομαι…και επειτα ενταξει δεν βρισκω κατι θεικο στην μουσικη τους οπως αλλλοι,εχουν βεβαια κατι πολυ ομορφα τραγουδια

#-o #-o #-o

Και το Diamonds and rust ειναι απο Uriah heep

Είναι?8O 8O

Χα, χα, χα…:cold: Παγώσαμε…

Eγω να δεις που δεν κρυωνω ποτε…:wink:

ΟΧΙ ΜΟΥΣΙΚΑ. σαν πρωτοπορια πως να στο πω. για μενα ετυχε να ειναι κριτιριο ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΠΙΤΛΣ. αμαν.

τι θελει να πει ο ποιητης…;
την δικη μας γνωμη λεμε…

ΟΧΙ απλα δεν πιστευω πως αξιζει στους μπιτλς αυτος ο τιτλος (οσο “θολος” η οχι μπορει να ειναι)… στην τελικη αυτο με κανει σε δευτερο επιπεδο ΞΑΝΑΛΕΩ να μην μ’αρεσουν.
Εχω ακουσει δισκο ολοκληρο. δεν μου κανουν αισθηση.
(Και αν επιμενεις εσυ κοιτα εγω που λεω τοση ωρα τα ιδια και κανεις δεν καταλαβαινει.)

Με καλύψατε8)
Από την άλλη, για να αναφέρει κάποιος σε αυτό το thread τους Beatles σημαίνει πως παραδέχεται ότι είναι κορυφαίοι και τους σέβεται, απλά δεν του κάνουν κλικ8)

Προσωπικά δεν αντέχω τους Dream Theater και δεν τους ανέφερα εδώ γιατί δεν τους θεωρώ κορυφαίους…
Χίλιες φορές σε τέτοιο στυλ οι Circus Maximus…
Kαι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ντε και καλά πρέπει να αρέσουν σε όλους…

Με κάλυψε ο Vangelis. Στο είδος του ο Σάκης είναι απλά κορυφή και δεν έχει βγάλει μέτριο δίσκο…
Καλό είναι να μην απαξιώνουμε έτσι ότι είδη δεν μας αρέσουν και να αρκεστούμε απλά στο “δεν είναι το στιλ μου”…

#-o #-o #-o #-o #-o

“Let It Be” is a song written by Paul McCartney (although credited to Lennon/McCartney), and released by The Beatles as a single in March 1970, as the title track of their album, Let It Be.

(http://en.wikipedia.org/wiki/Let_It_Be_(song))

σωστος!

επισης
νομιζω τους ειχανε πιασει και στα ανακτορα να καπνιζουν γκουχ γκουχ διαφορα??

επισης συνεισφερανε (ο χαρισον βασικα.νομιζω) και στην χρηματοδοτηση του λαιφ οφ μπραιαν (χειλ εντ ρισπεκτ)!

Πέεεεεεεσταααααααα!!! :lol:

Οι Red Hot Chili Peppers, δεν ξέρω γιατί αλλά οι μελωδίες τους δεν με αγγίζουν:roll:

απορώ πως οι πάντες τους γουστάρουν τόσο πολύ?:-s

Γουστα ειναι αυτα :slight_smile:
εμενα προσωπικα με τρελαινουν οι ιδεες τους, το οτι ειναι πολυ καλοι οργανοπαιχτες και η μουρλα τους (που βγαινει και στο τραγουδι).