Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Slayer, Manowar, Dream Theater, Kiss

συγχωρέστε με…οι Slayer είναι τεράστια μπάντα, αλλά…:slight_smile:

Manowar και Megadeth
( αναγνωριζω βεβαια την ιστορια και την συμβολη τους αλλα ε, δεν μου αρεσουν …:roll: )

Για τους πρώτους εμείς είμαστε εδώ, για τους άλλους δε χάνεις και τίποτα.

Εχω ακουσει βρε ψυχη… Αλλα ρε πατριδα ειδικα οι πρωτοι δεν παλευονται ( για μενα παντα…).

Pink Floyd - κορυφαια μπαντα που απαρτιζοταν απο πολυ σημαντικους μουσικους αλλα πολυ λιγα τραγουδια τους μ αρεσουν και γενικοτερα δε μπορω καθολου το στυλακι τους και το τουπε των οπαδων τους. Δεν παυω να τους σεβομαι (τους Pink Floyd) απεριοριστα ομως και να θεωρω πως προσεφεραν τα μεγιστα στη μουσικη

Green Day (αν και δεν τους θεωρω “κορυφαιους καλλιτεχνες” σε αντιθεση με τους Pink Floyd) - πραγματικα δεν τους αντεχω καθολου γιατι τους θεωρω τους κυριους εκπροσωπους της pop/punk την οποια απεχθανομαι…

deep purple:μεγαλη μπαντα με τεραστια ιστορια και επιδραστικοτητα(και αλοιμονο σε οποιον υποστηριζει το αντιθετο)αλλα εγω δεν μπορω να τους ακουσω πια(το smoke on the water ειδικα μου φερνει αηδια)
rainbow:τα ιδια εχω να πω κι εδω.με εξαιρεση το man on the silver mountain δεν μπορω πια να τους ακουσω

Rolling Stones…μόνο το Angie μ’αρέσει και αυτό δεν τό’παιξαν το 98[-X

Μαρεσει που τονισες ποια ειναι η τεραστια μπαντα απο τις 4. :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Αυτο και εμενα μου τη σπαει αν και ειναι οφφ-τοπικ.Λατρευουμε Pink Floyd ειδικα στις 4 το πρωι!

Δλδ καποτε σου αρεσαν οι purple κ οι rainbow εστω κ λιγο κ τους ακουγες απλα τωρα δεν μπορεις να τους ακους αλλο?Γιατι λες “δεν μπορω να τους ακουσω πια” :-k :-s

Εγω θα πω led zeppelin,αν κ μου αρεσουν καποια κομματια κατι δεν μου παει κ δεν μπορω να τους ακουω.:stuck_out_tongue:
Επισης manowar k megadeth εκτος καποιων ελαχιστων κομματιων δεν…:-s :?

led zepellin
pink floyd
the doors

δε ξερω γιατι αλλα απλα δε μπορω να τους ακουσω

Kiss,Sex Pistols,Dream Theater,Pink Floyd,Manowar ειδικα τους τελευταιους δεν τους παω καθολου

dream theater,manowar τα 2 πρωτα που μου ηρθαν στο μυαλο.μονο 1 τραγουδι του καθενα μου αρεσει!!!pull me under και bridge of death.εχω ακουσει και αλλα τα οποια ομως δε μου αρεσαν.

-Nevermore(Δεν μπορώ να ακούσω με τιποτα,δε μ’ αρέσουν ουτε τα φωνητικα ουτε η μουσικη τους.Δεν ταιριάζουν κιόλας)
-Dream Theater(Ελάχιστα τραγούδια μ’αρέσουν:Pull me under και κάτι άλλα σόλα)
-Tool(Eίναι ψιλοδύσκολη μουσικη αλλα δε μου κεντριζει το ενδιαφερον για να την ψαξω.Βαρετοι)
-Messuggah(Άδικα για μενα έγινε τόσος ντόρος ειδικα για το Obzen.Για μένα είναι η αποθέωση της καφριλας παρ’ότι είμαι ντεθμεταλάς.Καμία μελωδία.Σκέτη Ηχορρύπανση)
-Rotting Christ (Σε κάθε τους τραγούδι παίρνουν μια μελωδία και δεν την αλλάζουν με τίποτα μέχρι να τελειώσει.Απ’ότι ξέρω αρέσουν σε πολύ κόσμο γι αυτό τους αναφέρω)
-Celtic Frost

Θα έλεγα Pink Floyd, Doors, Beatles κλπ. Εντάξει, respect οι άνθρωποι αλλά δεν με εμπνέουν ιδιαίτερα πέρα από μερικά κομμάτια…

tool
dream theater
anathema
motley crue
the doors
judas priest
c o b
in flames
cradle of filth
jovi
scorpions

ειναι αρκετοι στην black list χεχεχεχε

edguy
u2
europe
helloween
aerosmit
deftons
evanescense
nightwish

Είχα την εντύπωση ότι εδώ μιλάμε μόνο για ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ καλλιτέχνες :lol::stuck_out_tongue:

Rolling stones
Doors
Motorhead
Acdc
Dream theater

manowar και οτι σχετιζεται με γυρω απο αυτους…

αυτος ο ορος TRUE με φερνει ελκος

:lol::lol::lol::lol:

Λεπόοοοον…

Πρώτα-πρωτα δεν αντέχω ούτε δευτερόλεπτο Motley Crue και Arch Enemy

επίσης δεν μου πολυαρέσουν:
Def Leppard
Darkthrone
Yngwie Malmsteen
Queensryche
(εκτός από κάνα-δυο κομμάτια)
Cradle of Filth
Sonic Youth
Nightwish
Opeth

αυτά γι αρχή…