Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

Α ΟΚ τότε. 8)

Pink Floyd, Queen, Deep Purple, AC/DC

whitesnake, HIM (δεν ειναι κορυφαιοι αλλα τεσπαα…), Queen (σταθερα)
και τον μακαριτη τον μιχαλη τζακσον…

θα επανελθω οτσν θυμηθω και αλλους

steve vai

Δεν ξερω αν κατασσονται στους κορυφαιους, αλλα ηθελα να βγαλω λιγη χολη βραδιατικα.

Ενω γενικα ειναι αρκετα συμπαθητικο γκρουπ - χωρις να τους ακουω φανατικα βεβαια - μου ειναι αρκετα αντιπαθης ο Liam Gallagher.

Ενω ο αδερφος του, Noel, - τουλαχιστον στις συναυλιες, γιατι οπως ειπα δεν ασχολουμαι με το γκρουπ - δειχνει αρκετα low profile και για μενα ειναι ολη ιστορια της μπαντας, ο συγκεκριμενος ειναι τοσο ποζερι και ταχα μου που μου βγαζει μια φοβερη αντιπαθιλα.

Mπορει βεβαια να κανω και λαθος στην εκτιμηση μου, αλλα με τα λιγα που ξερω και βλεπω αυτα λεω.

ΥΓ.1: Πρεπει να εχω ξαναγραψει για τον Gene Simmons εδω, αλλα το ξαναλεω, γιατι μου τη δινει η μουρη του.

ΥΓ.2: Σε παλιοτερο ποστ ειχα αναφερθει εδω στον Ozzy …διευκρινιζω οτι δεν αφορουσε το μουσικο του εργο.

οι KISS… τι?..α ναι…σορρυ, καλλιτεχνες ειπαμε! οι Blind Guardian τοτε…μαλακια ειπα, ουτε αυτοι μπαινουν στην κατηγορια καλλιτεχνες! χμ α ναι ο OZZY.

το ότι δε μου αρέσουν δε σημαίνει πως δεν εναγνωρίζω την αξία τους… αλλά η μουσική είναι θέμα γούστου πάντα… οπότε… δεν αντέχω τους…

VAN HALEN με Davd Lee Roth…

LED ZEPPELIN…

DEEP PURPLE με Gillan… (με εξαιρέσεις τραγουδιών)

MAIDEN με Di Anno

NEVERMORE… (αν μπαίνουν στην κατηγορία των μεγάλων συγκροτημάτων…)

Eγω δν μπορω με τιποτα nevermore.Και muse ισως.

Σαφώς και εντάσσονται οι Nevermore στα μεγάλα metal συγκροτήματα μεσιέ Σειρηνάκης.

Λάθος κάνεις και συ. Στα Τεράστια εντάσσονται.

Με το μπαρδόν. Εσύ έχεις δίκιο. :smiley:

τιτανομεγιστοτεράστιοι…:lol::lol::lol::lol::lol:

ε,οκ,αλλά δεν μπορείς να τους βάλεις και στη ίδια κατηγορία με DEEP PURPLE ή ZEPELLIN… όπως και να έχει…

Για μένα πολύ παραπάνω(τους συγκεκριμμένους βέβαια ψιλοαδιάφορους τους βρίσκω προσωπικά με εξαίρεση κάποια φανταστικά τραγούδια των Zeppelin, τους οποίους σέβομαι φυσικά, αν και ναι σαν όνομα φυσικά καμιά σχέση). Τώρα αν μου έλεγες για Blue Oyster Cult ή Wishbone Ash το συζητάμε.

οπως επισης με ROLLING STONES και BEATLES.

NEVERMORE και γω ψιλοβαριεμαι

MAIDEN ΜΟΝΟ με Di Anno

DEEP PURPLE ε και γω βαρεθηκα!

LED ZEPPELIN…το μυαλο σου και μια λιρα!!:lol::lol: αυτο δεν θεμα γουστου αλλα μη υπαρξης γουστου:lol::stuck_out_tongue:

VAN HALEN #-o

Εντάξει ρε νταρθ, όσο και να γουστάρουμε νεβερμορ, γουισμπον ας, μπλου όυστερ κτλ, οι Deep Purple και οι Led Zeppelin είναι αντικειμενικά από τα λίγα κορυφαία συγκροτήματα στο ροκ γενικότερα. Κάποια πράγματα είναι αντικειμενικά. Κορυφαίο σημαίνει τεράστια επιδραστικότητα και τεράστια αποδοχή.

Αν είναι να μιλήσουμε για το ποια μουσική θεωρούμε ποιοτικότερη, πιο κοντά στα γούστα μας κτλ αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Δεν το αμφισβήτησα αυτό Μάνο με παρεξήγησες απλά δε μου αρέσουν. Αν και Blue Oyster Cult και Wishbone Ash όχι ότι δεν έχουν αντίστοιχο Respect και επιδραστικότητα παρόλο που δεν είναι τόσο μεγάλα όνόματα. Στο άλλο ξέρεις μιλάει ο φανμπόυς.

χαχαχααχαααχ και να φανταστείς πως ξέχασα και τον rory gallagher…

εεεεετσι, κλινικη περιπτωση, μη αναστρεψιμη κλπ :lol::lol: κλειδωστε το τωρα!!! πριν πει κι αλλα…:lol::lol3::lol3:

Deep Purple, Zeppelin και ολη η δεινοσαυριλα Rolling Stones, Beatles και λοιποι
Velvet underground (εξαιρεση το Venus in furs αλλα και αυτο το προτιμω απο διασκευες)
Dream Theater με εξαιρεση το AWAKE
Rainbow χωρις τον DIO
Nick Cave απο το 1990 και μετα
και δεν ξερω αν εμπιπτουν στους κορυφαιους αλλα οι THE GATHERING δεν μου αρεσαν ποτε. μοναχα ο πρωτος υποβλητικος δισκος “Always”
α, και πλεον βαζω τα γελια με το τσιρκο που λεγεται Guns ‘n’ Roses … ουστ απο δω σκατοφλωρια ψευτομαγκακια βλαχαδερα :slight_smile: