Κορυφαιοι καλλιτεχνες που δεν σας αρεσουν

8O8O8O8O8O

Η κάνεις πλακα η δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Η κοτσάνα της δεκαετίας ήταν αυτό.

Θα νιώσετε;

παιδια ειναι απλα τα πραγματα.ολοι οι κορυφαιοι καλλιτεχνες ειναι οι πρωτοι μπαμπαδες θα λεγαμε της μεταλ οπως τα συγκροτηματα που αναφερα εγω …αυτο σημαινει οτι εχουν συγκεκριμενο ηχο,στιλ κτλ…ειναι τα πρωτα που ανοιξαν τον κοσμο του μεταλ σε ολους τους μεταλαδες και ολοι ξεκιναμε ακουγοντας τους δισκους τους.γιαυτο εχουν γινει και κορυφαιοι.οχι μονο λογο της μουσικης τους αλλα και της γενιας τους και τα χρονια που εχουν στον χωρο καθως και απο τον κοσμο που τους εχει αγαπησει.
οκ προσωπικα απο τα 2 μου ο μπαμπας με μεγαλωσε με manowar,acdc,maiden,helloween,judas,doors κτλ οποτε μεχρι την ηλιακια των 13 ηταν θεοι μου,τους λατρευα ολους,εβαζα συνεχεια τα βινιλια και ακουγα,ειχα μαθει ολα τα τραγουδια κτλ αλλα μετα αρχισα να ψαχνομαι και για αλλα ειδη μεταλ,για πιο συγχρονα συγκροτηματα κτλ και ειδα οτι μου αρεσουν καλυτερα απο τους παλιους.
τωρα πλεον εχω φτασει στο σημειο απλα να μην βαζω να τους ακουσω ,να μην ‘‘μου αρεσουν’’ επειδη απλα τους εχω χορτασει και ακουω αλλα τωρα,αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι αν βρεθω σε παρεα η σε μαγαζι που να παιξει δεν θα τραγουδησω η δεν θα κανω headbanging μαζι με τους αλλους νιωθωντας πορωση και ανατριχιασμα στο ακουσμα.

Πιριμ πιπομ πιριπιριπιπομ φσσστ μποινγκ…

Slayer. Δεν μπορώ να τους βλέπω, να τους ακούω, να τους σκέφτομαι.

Αν κάποιος θέλει να με βασανίσει, μπορεί να με δέσει και να βάλει να παίζουν non stop. Θα μιλήσω στο πρώτο 5λεπτο.

ξαναδιάβασε τον τίτλο του θρεντ σε παρακαλώ.

Ετσι…λεμε ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ…Zep, Sab, Deep,DC και παει λεγοντας.:roll:

:roll::roll::roll:

Οπ sorry Κιρατζο δεν το έπιασα το χιούμορ πριν… #-o

και εγω εβαλα στοιχημα οτι θα λεγες πως οι Iron Maiden ειναι πολυ εμπορευματοποιημενοι, οι Dream Theater πολυ prog, οι Monowar πολυ εθνικιλα, οι AC/DC εχουν παρομοια ριφακια και τα τραγουδια τους ειναι βαρετα, οι Hammerfall πολυ power, και οι Halloween επισης, και οτι ο Jim Morrison ειναι ενας αλκοολικος πρεζακιας!!! Τις ακουω συνεχεια αυτες τις μαλακιες!!!

και εγω εβαλα στοιχημα οτι θα λεγες πως οι Iron Maiden ειναι πολυ εμπορευματοποιημενοι, οι Dream Theater πολυ prog, οι Monowar πολυ εθνικιλα, οι AC/DC εχουν παρομοια ριφακια και τα τραγουδια τους ειναι βαρετα, οι Hammerfall πολυ power, και οι Halloween επισης, και οτι ο Jim Morrison ειναι ενας αλκοολικος πρεζακιας!!! Τις ακουω συνεχεια αυτες τις μαλακιες!!!

τοτε λυπαμαι που σε απογοητευω…:stuck_out_tongue:
σεβομαι και αγαπαω ολους τους προαναφερντες αλλα οπως ειπα,καιρος για αλλαγες…περασε το σταδιο της ζωης μου που τους ειχα σαν θεους! :roll:

Πάντως ο Μόρρισον ήταν ένας αλκοολικός πρεζάκιας. :slight_smile:

πολυ gay ειναι βασικα. που πας με τετοια φωνητικα να τραγουδησεις για ατσαλι?

Οι Ηammerfall ειναι κορυφαιοι (απο αποψη μεγεθους τουλαχιστον, ανεξαρτητως προσωπικου γουστου του καθενος).

Τεραστιο ονομα με απειρους fans σε ολοκληρη την Ευρωπη.

σόρρυ άλλα αυτό δεν μου λέει απολύτως τίποτε για συγκροτηματακια που τους αποθεώναν τα περιοδικά ΠΡΙΝ καν βγει το πρώτο τους άλμπουμ…μάλλον έχουμε διαφορετική άποψη περι κορυφαίων συγκροτημάτων.

Oι HAlloween ουτε εμενα μου αρεσαν ιδιαιτερα πολυ…Επισης μισω αρκετα τον Deris!

http://www.youtube.com/watch?v=nrgKZYpBvXU

Όντως,θα έπρεπε με αυτή τη λογική να αποθεώνουμε και οποιονδήποτε κάνει επιτυχία και έχει μεγάλη ανταπόκριση στο κοινό.

@ παναγιωτης

Ναι αλλα σε αυτο το θρεντ λεμε για κορυφαιους καλλιτεχνες που δεν μας αρεσουν.
Ως κορυφαιους εννοουμε τα ‘μεγαλα ονοματα’, ασχετα αν εμεις τους θεωρουμε αξιους και δικαια μεγαλους.
Γιατι με την λογικη σου και εγω αυτους που δεν μου αρεσουν, δεν τους θεωρω καν κορυφαιους, υπερεκτιμημενους τους λεω.

τα ιδια φωνητικα υπαρχουν κ στο Rising Out of the Ashes και ο δισκος απλα γαμαει!!!:wink: