Αρειανάρα ρε!

με 3 τερματοφύλακες η λαρισα αύριο στο ματς…!!

λυπηθείτε μας…
στα 3 γκολ καλά είναι…

ο αρης εχει πολυ καλη αμυντικη λειτουργια, αλλα μπαινει μεσα με σαφως αμυντικο προσανατολισμο ε, μην τρελαθουμε κιολας…(γενικα μιλαω, δεν ειδα το πρωτο ημιχρονο με λεβερκουζεν παντως, οποτε δεν ξερω πως κατεβηκαν στο συγκεκριμενο)

αν και το μεγαλυτερο προβλημα σε ματς του αρη που εχω δει ειναι τα κεντρικα χαφ που φαινεται να μην μπορουν να σηκωσουν το βαρος ειδικα σε ενα συστημα 4-4-2 που συνηθως βρισκει αντιπαλους που παιζουν 4-2-3-1 και πρεπει να αντιμετωπισουν τρεις κεντρικους, ειδικα αυτος ο τοχα δηλαδη…(αν και στο λεβερκουζεν πρεπει να εκανε καλο ματς)

οπως και ο κοκε φετος δεν μου γεμιζει το ματι

υ.γ. γιατι μπασταρδος ο αντλερ? χτυπησε κανενα η εκανε κανα τσαμπουκα? γιατι γενικα ξερω πως ειναι καλος χαρακτηρας

Εκτος απο το ματς με οσφπ δεν ειδα τον ΑΡΗ να κατεβαινει σε κανενα ματς με αμυντικους προσανατολισμους.

Μην μπερδευουμε αυτο με την καλη αμυντικη λειτουργια.

Ο Κουπερ θελει αναπτυξη που ξεκιναει απο πισω κι αυτο γινεται κερδιζοντας τη μπαλα.

Οσο για τα χαφ, το προβλημα δεν ειναι αριθμητικο, καθως ο ΑΡΗΣ τις περισσοτερες φορες το κεντρο το κερδιζει.

Το προβλημα ειναι οτι δεν εχει παιχτη στο κεντρο που να ειναι δημιουργικος και να περνα καθετες μπαλιες, με αποτελεσμα να γινονται οι επιθετικες μας προσπαθειες μονο απο τα πλαγια και να γινομαστε προβλεψιμοι.

Οι μονοι που μπορουν να το κανουν οι Ναφτι, Τοχα ως ενα βαθμο …και τελευταια τα πανε αρκετα καλα.

ΥΓ.: Ο Αντλερ ειναι μπασταρδος, γιατι εβγαλε τον κωλο του. :x :stuck_out_tongue:

αμυντικά δεν παίζει ο αρης αλλά πλέον εχω παρατηρήσει οτι βγαίνει στην επίθεση με πλάνο, και ίσως με ενα άτομο λιγότερο…
ή έτσι μου φαίνεται εμένα…

Kαταφεραν να με αφησουν μαλακα για ολα οσα ειπα μετα το ματς με τη Λεβερκουζεν μεσα σε τρεις μερες.

Μπορει καποιος να μου πει οτι ο ΑΡΗΣ δεν εχει τον παιχτη που να κανει τη διαφορα για να ξεκλειδωσει μια σφιχτη αμυνα, αλλα δε δεχομαι οτι ο ΑΡΗΣ που εκανε κουδουνια τη Μπαγερ “μασαει” απο το πουλμαν που κατεβαζει στη μικρη περιοχη η Λαρισα κι η καθε Λαρισα.

Κριμα, λοιπον, που αποκλειζομαστε απο την Ευρωπη και θα ειναι και λιγα τα καλα παιχνιδια του ΑΡΗ, αφου εδω δε δειχνουν ορεξη να κανουν τα ιδια.

Δεν ξερω τι μπορω να περιμενω απο αυτη την ομαδα, οταν παρουσιαζει αυτο το προσωπο, τη στιγμη που οταν θελει παιζει καλη μπαλα.

Μπραβο στη Λαρισα, που αξιζε και τη νικη, παροτι θεωρω οτι ο Κουζεν κανει φαουλ στο Ροναλντο στη φαση του γκολ.

δεν βάζει λεωφορείο πίσω…αμα εσυ έχεις κατοχή στο πρώτο ημίχρονο αναγκαστικά και ο αντίπαλος μένει πίσω…ειδικά αν δεν μπορεί να κρατήσει και αυτός μπάλα…
αλλά και στο δεύτερο που η λαρισα βγήκε 20 φορές μπροστά το ίδιο γινόταν…

ο αρης έχει το ίδιο πρόβλημα που ειχε 3 χρονιά πριν(τουλάχιστον αυτό έδειξε χθες)…μόλις δει την περιοχή δεν ξέρει τι να κάνει…

Αυτός ο Κάλβο μπορεί να πάρει πόδι επιτέλους; Θα μας βγάλει τον καρκίνο στο τέλος. Όξω, ζωντόβολο.

Γενικές παρατηρήσεις κάνω ε, όχι για το ματς με τη λάρισα μόνο.

Και για να μη λέει ο άηρον άρης ότι είμαι γκρινιάρης, να πω ένα μπράβο στον παλικαρά τον Βαγγέλη. Χίλιες φορές έναν άμπαλο παίκτη με 10 κιλά φρύδια (που τόσο άμπαλος δεν είναι πια, έχει βελτιωθεί αισθητά) παρά ένα μαλακισμένο που να ξέρει μπάλα.

Ο φετινός Άρης απειλεί κατα 95% με χαβίτο (και που και που με τις βοήθειες από Νέτο). Ε γινόμαστε προβλέψιμοι και αν σε ξέρει ο αντίπαλος σε κλείνει και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, γιατί από τη μία ο Κάλβο είναι ζωντόβολο και θέλει μάπες από κανάν προπονητή για να στρώσει, από την άλλη τα αμυντικά χαφ μας είναι πολύ καλά ανασταλτικά αλλά οργανωτικά μεδέν. Γενικά πάσχουμε στη μεσαία γραμμή και ως αποτέλεσμα ο Ρουίζ στην πλειοψηφία των ματς είναι πιο ανύπαρκτος και από κριτική σκέψη μεσου νεοέλληνα.

Να 'ναι καλά ο Λαζαρίδης, η καλύτερη φετινή μας μεταγραφή. Γίνεται βέβαια λίγο μάγκας με τις μαεστρικές αμυντικές τακτικές του Έκτορα, αλλά δεν παίζει ρόλο αυτό.

Τέλος πάντων, το νόημα του ποστ μου είναι ότι με αυτούς τους παίκτες που έχουμε δύσκολα θα γίνουμε σοβαροί επιθετικά, παρά μόνο σε ματς που θα έχουν όλοι οι παίκτες μας μεγάλο κίνητρο με αποτέλεσμα να καταπίνουν κάμποσα χιλιόμετρα παραπάνω και ο αντίπαλος να μη μας ξέρει τόσο καλά (κάτι μας θυμίζει ε;). Χρειαζόμαστε επειγόντως ενίσχυση και όχι στην επίθεση όπως νομίζουν όλοι, αλλά στη μεσαία γραμμή. Α, και να φύγει ο Κάλβο.

αν και δεν τα ξέρω τόσο πολύ τα του αρη αυτά που λέει ο [B]manos[/B] φάνηκαν χθες…
στην πλευρά νετο/χαβιτο υπήρχαν καλύψεις απο τους παίχτες της λαρισας σε ολο το ματς…
και από την άλλη που ήταν ο καλβο που ειχε αντιμέτωπο τον χειρότερο ποδοσφαιριστή στο ροστερ της λαρισας δεν έκανε τίποτα…και όταν λέμε τίποτα λέμε ΤΙΠΟΤΑ.!!!
δεν τον πέρασε μια φορά, δεν έβγαλε μια σωστή σέντρα, δεν έκανε κατι έξυπνο…
με αντίπαλο που παίχτες από αστέρα, ηρακλη, κερκυρα του κάνουν πλάκα…

επίσης ο ναφτι ηταν μεγάλη πληγή για τον αρη…
δεν έκανε ένα κόψιμο, άφηνε ακάλυπτο συνεχεία τον πριττα, και δεν έκανε ούτε μια σωστή ενέργεια…

Η προβλεψιμοτητα στην επιθεση ειναι αυτο που μας κανει να ειμαστε τοσο μετριοι προς κακοι στην Ελλαδα.Χτες η Λαρισα ειχε 2 και σε μερικες περιπτωσεις 3 παικτες πανω στον Χαβιτο,και αλλους 2 στον Καλβο,τον οποιο πραγματικα ειναι πανευκολο να κλεισεις καθως παντα παει να συγκλινει και να φερει την μπαλα στο δεξι του ποδι.Ε,εβαλε ο Παπακωστας το δεξι του χαφ να πηγαινει κοντα οταν παιρνει την μπαλα ο Καλβο,και δεν μπορουσε να κανει τιποτα.

Οντως απο το κεντρο δεν κανουμε τιποτα,δεν περναει καμια μπαλα μπροστα.Και αυτο γιατι δεν εχεις εναν Φερναντες φετος που να ξερει πως ειναι το χορτο και μπροστα απο το ημικυκλιο του κεντρου.

Επαναλαμβανω οτι ο Καλβο ειναι σκατα φετος και οτι ο Αντου που νομιζω βρισκεται ακομα στο ροστερ μας ειναι δεκα φορες καλυτερος και ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ.Αντιθετα με τον wannabe Ροναλντο.

Ανετα αξιζε τη νικη η Λαρισα στο δευτερο ημιχρονο,και αποδιοργανωθηκε τελειως η αμυνα μας οταν μπηκε και ο Μακινουα,εβγαιναν συνεχως αμαρκαριστοι οι επιθετικοι της,ειδικα απο τα ακρα μπαζαμε αβερτα.

:blink: έχετε ακόμη τον αντου??

*[B]EDIT:[/B]θεϊκή απάντηση…τον έχει ακόμη στο μάνατζερ…ε βάλτε τον να παίξει και αφήστε τον καλβο να κάνει τρίπλες στον εαυτό του…

Ο δανεισμος ηταν για 1μιση χρονο.

Και στο μανατζερ τον εχει ακομα :Ρ

Ο Αντου παιζει να ειναι πιο βλακας και απο τον Καλβο.

Χρειαζομαστε ενισχυση [B]μεσοεπιθετικα[/B].


[B]@crimson[/B]

Aν αυτο που κατεβασε η Λαρισα στο πρωτο ημιχρονο δε λεγεται πουλμαν, δεν ξερω πως να το πω αλλιως.

[B]@Therion[/B]

Πιο ανουσιος παιχτης απο το Φερναντεζ δεν ξερω αν εχει υπαρξει.

:?

ρε συ…τι πούλμαν… εσύ είχες κατοχή και εγώ είχα μέσα τα δυο (αναπληρωματικά) επιθετικά άκρα μου εκτός αγώνα σχεδόν…τους ζητήθηκε να κρατάν μπάλα και αυτοί μόλις ακούμπησαν μπάλα την έχαναν…δεν γίνεται αλλιώς…ας μην έκανες επιθέσεις αν δεν ήθελες να είναι ο αντίπαλος τόσο πίσω…
την μπάλα είχες έξω απο την περιοχή και κάνατε πασουλες έξω απο αυτή…που πρέπει να είναι η ομάδα της λαρισας?? και τα μπάκ(σου) ανέβαιναν, και τα χαφ ήταν κοντά…

στο δεύτερο που άρχισε να κουβαλάει μπάλα η λαρισα ήταν διαφορετικά…
δεν μπορούμε να λέμε για πούλμαν…ακόμη και στο χ που ήταν το ματς προς το τέλος η λαρισα τα εκτελούσε ολα γρήγορα μπας και βάλουμε και άλλο γκολ…
μην φτάνουμε στα άλλα άκρα…

*θεϊκή στιγμή όταν χτύπησε στο στήθος ο πουρι και επεσε κάτω…2 παίχτες του αρη δεν έβγαζαν την μπάλα εξω αλλά οταν έφτασε στο νετο την πέταξε αυτός…και πάει ο κατσιαρος στον νετο, του δίνει το χέρι και του λέει [B][I]μπράβο φίλε[/I][/B]

Διαφωνω και στα 2 που λες αλλα νταξει

O Φερναντεζ γιατι ηταν ανουσιος?Αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι την μιση χρονια ηταν τραυματιας :Ρ ,ηταν ο μονος μεσοεπιθετικος παιχτης που ειχαμε και ηταν καλος με την μπαλα στα ποδια.

Ο Αντου δεν ξερω αν ηταν βλακας και γιατι εχει τσατιστει τοσο πολυ ο Κουπερ μαζι του,αλλα ως αριστερο χαφ ηταν καλυτερος απο τον φετινο Καλβο.

σορρυ που θα χωθώ στα ενδοοικογενειακα σας αλλά χειρότερος από τον(χθεσινό)ναφτι ,ο φερναντεζ δεν μπορεί να είναι…

αν μιλαμε για τον νταριο φερναντεζ και οχι για κανεναν αλλον μου προκαλει εντυπωση που ο Θεριον δειχνει να μην ξερει και τον αναπολει…οκ καλος παιχτης αλλα πηρε μπουλο για αλλους λογους και οχι για αγωνιστικους…

Μπα δεν ξερω.Για πες.

Μην μπουμε σε εξωαγωνιστικα, γιατι αν παμε εκει, θα “μιλησουμε” για πολλους.

Ο Φερναντεζ ηταν ενας παιχτης που ειχε καλο ελεγχο της μπαλαα, αλλα απο κει και περα πρεπει να τελειωσε το πρωταθλημα με 0 σουτ και 0 επιτυχημενες καθετες πασες.

Με αλλα λογια …ανουσιος.

@crimson

οταν εχεις 10 παιχτες πισω απο τη σεντρα μονιμα, οπως γινοταν στο 1ο ημιχρονο, εγω αυτο το λεω λεωφορειο με σταση στη μικρη περιοχη.

Νάσαι καλά και έψαχνα να βρω όνομα για το πώς κατεβαίνει ο Άρης κάθε χρόνο στο Καραϊσκάκη! :smiley:

Αφού τελειώσεις με αυτό, ψάξε να βρεις και κανένα όνομα για το πώς ανεβαίνει ο ΟΣΦΠ στο Βικελίδης:D