Αρειανάρα ρε!

πάντα έτσι κάνει αυτός…
έτσι και ήταν κανένας σπυροπουλος θα είχαμε βλάβη στην ακοή μας…:stuck_out_tongue:

Καλά, ενθουσιάστηκα με τη νίκη της ΑΕΚάρας, αλλά τούτο έδω ήταν άνω ποταμών. Έκατσα και είδα τον αγώνα μετά και πανηγύριζα σαν να έβλεπα ΑΕΚ. Χίλια μπράβο και λίγα είναι.

Διαλέγουν ματς λέει…

Ε, λοιπόν, καλά κάνουν και διαλέγουν!!

Επιτέλους βλέπουμε ομάδες που δεν έχουν μοναδικό στόχο το πλασάρισμα στην πεντάδα ώστε να βγουν Ευρώπη την επόμενη χρονιά για να την γράψουν στα @@ τους. Βλέπουμε ομάδες που ρισκάρουν γκέλες στο πρωτάθλημα για να προχωρήσουν στις διεθνείς διοργανώσεις και αυτό είναι ό,τι πιο υγιές έχω δει εδώ και πολλά χρόνια στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Ο Άρης θα περάσει στην επόμενη φάση (ελπίζω, το εύχομαι) και θα δώσει 2 ματς για ο,τι καλύτερο. Τι κι αν δεν βγει Ευρώπη του χρόνου (που θα βγει), θα έχει να λέει ότι τη σεζόν 2010/11 έκανε κάτι ξεχωριστό και με δύσκολο τρόπο.

Το ίδιο ισχύει για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ αν περάσουν κι αυτοί.

Δυστυχώς πριν λίγα χρόνια κάτι ανάλογο πήγε να κάνει ο Λεμονής στον Ολυμπιακό αλλά τον έδιωξαν γιατί έφερε “Χ” με τον Αστέρα Τρίπολης.

το διαλέγουν ματς εδώ μέσα το άκουσα…

τώρα , γιατί δεν μπορούν να παίξουν και στις 2 διοργανώσεις…??
γιατί έχει διαφορά απο το είμαι ο προπονητής και ρίχνω βάρος σε μια διοργάνωση και άλλο είμαι παίχτης και έχω γραμμένο το πρωτάθλημα…

Χίλια μπράβο στον Άρη που κατάφερε αυτό που η δικιά μου ομάδα δεν καταφέρνει ποτέ. (εξαιρείται η χρονιά Λεμονή). Και δεν λέω μόνο για τη νίκη, αλλά κυρίως για το πνεύμα που έδειξε σε ένα τέτοιο ματς.

Προσοχή μόνο καρντάσια μην τα σκατώσετε με τους Βίκιγκς…

και ο σπηκερ της νοβα μαλακακος ειναι,εγω το εβλεπα απο αγγλικο στρημινγκ και οι αγγλοι ηταν πιο πωρωμενοι.

δασκαλου και τα μυαλα στα καγκελα

μπραβο στον αρη,πραγματικα,αξιος!κερδιζει το σεβασμο μου απο εδω και περα.τετοιες μεγαλες νικες πραγματικα λειπουν απο το ελληνικο ποδοσφαιρο.επιπλεον,κατι που παρακολουθω στις τρεις ομαδες μας στο γιουροπα ειναι οτι παιζουν με ψυχη,κατι που μαλλον εχουν ξεχασει οι δυο μεγαλες ομαδες μας(δυστυχως)

Δεν πειραζει που θαφτηκε μια απο τις μεγαλυτερες νικες στην ιστορια του ελληνικου ποδοσφαιρου.

Μαλλον ως ΑΡΗΣ, για να προβληθεις, πρεπει να κανεις κατι παραπανω απο το πρωτο διπλο ελληνικης ομαδας στην Ισπανια για να προβληθεις.

Το θεμα ειναι, ομως, πως αργα ή γρηγορα, θα το κανεις. :wink:

Ο σπηκερ του ΑΝΤ1 ως βαθμο δικαιολογειται …εβαλε φωνη σε μαγνητοσκοπημενο, κατι ωρες μετα.

Γι’ αυτον της Νοβα εχω να πω που τρελανε οσους ειδαν το ματς λαηβ …πρεπει να 'τσουξε παρα πολυ μπινε Κανελλακη, ε;;; :slight_smile:

Για μενα ουτε το ενα ακρο ειναι υγιες, ουτε και το αλλο ομως.

Και γενικα, δεν μπορω να καταλαβω πως ο συμβιβασμος με τη μετριοτητα στο εθνικο πρωταθλημα, μπορει να θεωρηθει υγεια.

Δηλαδή τι παραπάνω μπορείς να κάνεις(κιεσύ, κιεγώ) στο πρωτάθλημα;
Να το πάρεις; Ξέρεις από τώρα ότι το μόνο που έχεις, είναι μια θέση στα πλέυοφφ που θα σε στείλει έξω.
Οπότε κοιτάς να αξιοποιήσεις αυτή την ευκαιρία με τον καλύτερο τρόπο.

Λάθος κατάλαβες μικρέ.

Ο φίλαθλος και η διοίκηση επιβάλλεται να απαιτούν τη μάξιμουμ διάκριση σε κάθε διοργάνωση. Και βέβαια θα προτιμούσες και στις Σέρρες να κέρδιζες και στη Μαδρίτη. Αλλά πρέπει να έχεις και το βάθος του ρόστερ για κάτι τέτοιο κι εσύ ο ίδιος έχει παραδεχτεί ότι το ρόστερ του Άρη δεν είναι το καλύτερο δυνατό. Οπότε κάπου εδώ έρχεται η διαχείριση δυνάμεων και πρέπει να διαλέξει κανείς (σε εντελώς βραχυπρόθεσμο χρόνο πάντα) είτε να κλάσει την Ευρώπη και να ρίξει όλες του τις δυνάμεις στις εγχώριες διοργανώσεις είτε να ρισκάρει μια γκέλα και να πετύχει κάτι μοναδικό όπως ο Άρης χτες.

Προσωπικά ως οπαδός του Ολυμπιακού θα επέλεγα χωρίς δισταγμό το δεύτερο.

Α ρε τι παικτες βγαζει ο αστερας

Αν εσυ ως Παοκι ή εγω ως Αρειανος, συμβιβαστουμε με μια μονιμη τριτοτεταρτη θεση, κοβουμε αυτοματα απο τις ομαδες μας τις οποιες πιθανοτητες (ή ελπιδες αν θες) να τις δουμε πρωταγωνιστριες.

Εγω αυτο δεν το δεχομαι.

Και ουτε με νοιαζει αν καποιος θα με δουλεψει γι’ αυτο, αλλα εγω ασχολουμαι με τον ΑΡΗ, γιατι θελω να δω αυτη την ομαδα που εχει περασει τοσα ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ.

Αυτη ειναι η νοοτροπια του ΟΠΑΔΟΥ.

Γι’ αυτο και δεν ανεχομαι να με δουλευουν ωρες ωρες μπροστα στα ματια μου.

Δεχομαι το αυξημενο κινητρο της Ευρωπης για καθε ομαδα, οπως επισης συμφωνω και στο οτι αξιζει να πετυχαινεις κατι ξεχωριστο για να ξεφυγεις απο τη μιζερια της Ελλαδας.

Γιατι και οικονομικα, αλλωστε, εκει παιζεται η δουλεια.

Αλλα ωρες ωρες, απο τη διατηρηση δυναμεων, φτανουμε στην πληρη αδιαφορια.

Αυτο δεν ανεχομαι.

Ασε που για να γινεις μεγαλος, πρεπει να γινεις πρωτα δυναμη …κι οταν αφηνεις τον αλλο να σε θεωρει μικρομεσαιο, θα μεινεις μικρομεσαιος

Δεν το εννούσα έτσι προφανώς, και ούτε έχω συμβιβαστεί, και φυσικά θέλω να δω την ομάδα μου ψηλότερα.
Αλλά τουλάχιστον ως ΠΑΟΚ, είδα και πέρσυ που πήγα να κάνω και κάτι παραπάνω τι έγινε.
Και ξέρεις κάτι; το ίδιο θα σου είχαν κάνει και σένα.
Και φυσικά προσπαθείς για το καλύτερο. Εννοείται. Ο καθένας θέλει το καλύτερο για την ομάδα του, και ως οπαδός. Αλλά μην κάνεις λες και δεν ξες πως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα…

Τελοσπάντων. Συγχαρητήρια και πάλι, και πραγματικά γελάω με κάποιους συνοπαδούς μου, που αντί να πουν έστω ένα “μπράβο” είτε να τους είναι αδιάφορο εντελώς, βγάζουν ένα τεράστιο κόμπλεξ.

[SPOILER]ο κόκε είναι άσχημος[/SPOILER]

Δεν μπορω να κανεις ομως κατι παραπανω απο το να συνεχιζεις την προσπαθεια.

Γι’ αυτο και αμα δεις πως δυνατοτητες υπαρχουν, εχεις και απαιτησεις.

[SPOILER]Ετσι γουσταρουμε, να τους γαμαει ο ασχημομουρης με το “μπυροκοιλι” …να εχει ομως και συνεχεια, Σερχιο. :wink:[/SPOILER]

έτσι είναι, δεν διαφωνούμε πουθενά.

τι εγινε περσυ και ποια ιδια θα του εκαναν?

οσο για το καλα στην ευρωπη, καλα και στην ελλαδα αν δεν εχεις [U]μεγαλο [/U]και [U]αξιοπιστο [/U]ροστερ ξεχαστε το…μονο στο μανατζερ αυτα

εχω ακομα καυλες

Σιγουρα.

Και οσον αφορα τον ΑΡΗ, αυτο ειναι βασικο, ειδικα για την Ελλαδα.

Αν υποθεσουμε οτι στην Ελλαδα υπαρχουν 5 ομαδες που ξεχωριζουν (γιατι καποιος μπορει να διαφωνει), ο ΑΡΗΣ εχει το φτωχοτερο ροστερ.

Κι αυτο, διοτι αρκει μια παιχταρα για να “ξελασπωσεις”.

Σισε, Μιραλας, Σκοκο, Βιερινια.

Τετοιο παιχτη μονο ο ΑΡΗΣ δεν εχει και γι’ αυτο εδω βασανιζεται.

Γιατι για να δημιουργησει χρειαζεται μια ομαδικη προσπαθεια απεναντι στο ελληνικο αντιποδοσφαιρο και δεν υπαρχει αυτος που θα παρει την ομαδα απ’ το χερι για να κανει τα πραγματα πιο απλα.

Βεβαια, στην Ευρωπη που οι ομαδες και πιο ανοιχτα μας παιζουν και δεν εχουν μονο σκοπο να καταστρεψουν, η δουλεια φαινεται.

Απλα δεν μπορω να δεχτω πως η ομαδα που κανει γιογιο τη Μπαγερ στο Λεβερκουζεν, δεν μπορει να κανει ουτε φαση στις Σερρες …ειναι και θεμα αδιαφορια καπου.

Αριανάκια θα σας ανεβάσω βιντεάκι από το Bernabeu που πηγα τις προάλλες και είχε μέσα και αρκετούς Αριανούς. :smiley: :smiley:

Mετα το γουρουνοπουτσι του Νικολα του τρελου του Λαζαριδη, ο ΑΡΗΣ ανακηρυσσεται σε ομαδα της εβδομαδας απο την UEFA.

Παροτι καποια Μπαρτσελονα, λεει, κερδισε με 5-0.