Αρειανάρα ρε!

Τελικα ηπιες πολυ ;

ακομα γκολ ειμαι

1 Like


πφ

Άντε μετά να μη θέλουν όλοι ξένους διαιτητές.

1 Like

ο ΑΡΗΣ βαρουσε τον κωλο του για ξενους διαιτητες και καποιοι γελουσανε
καμια προθεση απο τη διαιτησια
απλα ηταν κακη

Απλά ήταν υπέρ σας χτες συγκεκριμένα.

Με εξαίρεση το πέναλτι του Γιοχάνσον δεν ηταν καθόλου υπερ μας.

Την κόκκινη κάρτα στην αγκωνιά του Μακέντα δεν την είδε…
Χάρισε πολλές κόκκινες κάρτες στον Παναθηναικό… και έδωσε και στο τέλος άλλο ένα λάθος πέναλτι.
Είχε καταλάβει ότι έκανε λάθος στο 1ο ημίχρονο και έψαχνε ευκαιρία να το σώσει.

Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν είναι ξένοι ή έλληνες. Γιατί και στον αγώνα με τον Παοκ, πέναλτι για γέλια έδωσε ο Ιταλός στον Παοκ.

1 Like

με καλυψε ο φιλος απο πανω

Ενώ αυτό που είχε δώσει σε εσάς και χάσατε, ήταν για κλάμματα, δεν ήταν για γέλια. Χειρότερο ήταν από αυτό που έδωσε στον ΠΑΟΚ.

Αυτό το τελευταίο πέναλτυ που έδωσε, ήταν πολύ περισσότερο από τα άλλα δύο μαζί. Το είπε και ο Σιώπης μετά, άσχετα αν αργότερα πήρε πίσω τα ίδια του τα λόγια.

Ο Σιώπης δεν είπε ότι ήταν πέναλτι. Κλασικά πέρασε από την μονταζιέρα η δήλωσή του. Κάπως σαν την αγκωνιά του Μακέντα που εξαφανίστηκε από όλα τα βίντεο.

Οι παίκτες του Αρη δεν έχουν εγκλιματιστεί ακόμη στην ελληνική νοοτροπία. Σε κανένα πέναλτι φέτος δεν έχουν διαμαρτυρηθεί και δεν έχουν ορμήσει σε κανέναν διαιτητή.
Θα πρέπει να μάθουν και αυτοί το κλασικό ελληνικό “πάμε καροτσάκι στον διαιτητή μήπως και φανούμε αδικημένοι” ή το διαιτητικό αντίστοιχο “ισοφαρίζω τα λάθη”. Που να έδινε και κόκκινη στο 15 μετά από δύο πέναλτι; Θα τον είχαν σφάξει.
Ο Ινσούα έπρεπε να έχει αποβληθεί 2 φορές με αυτά που έκανε.

Εδώ έβλεπα τις αμφισβητούμενες φάσει στο gazetta και είχε βάλει φάσεις που δεν είναι καν αμφισβητούμενες, το κοντρόλ του Σιώπη με το στήθος και το σουτ στην πλάτη του Κων/νίδη, απλά για να δημιουργήσει κλίμα και να γεμίζει σε όγκο το βίντεο.

1 Like

Μη διαβαζεις γκαζεττα. Σοβαρα το λεω.

Το ματς αυτό έκατσα να το δω μιας και ήταν ανάμεσα σε 2 ομάδες που βγάζουν υγεία στο γήπεδο. Και δεν περνάνε 10 λεπτά και το ματς έχει ήδη χαλάσει ένας κακός διαιτητής.
Ο Άρης έπαιξε ωραία μπάλα 60 λεπτά, πίεζε σκυλίσια και ο Παναθηναϊκός δε μπορούσε να περάσει το κέντρο. Ειλικρινά, πιο πολλές είδα τη μπάλα στα πόδια του Διούδη παρά του Μακέντα πχ.
Θα μου πεις, το ματς είχε αλλάξει γιατί ο Παναθηναϊκός ήταν πίσω στο σκορ με το πέναλτι-εφεύρεση (το δεύτερο εννοώ φυσικά, το πρώτο είναι).
Στις φάσεις που είδα σωστά διαμαρτύρεται ο Άρης για το χτύπημα του Μακέντα και ο Ινσούα φλέρταρε συνέχεια με 2η κίτρινη. Οι καθυστερήσεις επίσης ελάχιστες, 3 λεπτά με 1 τραυματισμό, αποβολή, πέναλτι (μετά το οποίο δεν κράτησε επιπλέον χρόνο).

Μετά το 60-65 ο Άρης έσκασε, σπατάλησε και 4-5 καλές ευκαιρίες, έδωσε χώρο και το πλήρωσε. Ο Παναθηναϊκός “έψαχνε” το πέναλτι, μία με τη βουτιά του Κάτσε, μία όταν φώναζαν για χέρι στον Σιώπη και ο τελευταίος έπεσε στην παγίδα. Προσωπικά δεν το είδα για πέναλτι, μάλλον για βουτιά που με VAR δε θα δίνονταν, στη ροή μπορεί να τον ξεγέλασε, μπορεί απλά να βρήκε αφορμή να πατσίσει τα λάθη.

Με αυτά και με εκείνα σε ένα ματς με τη μπάλα πάνω κάτω ασχολούμαστε (δικαίως) με τη διαιτησία.
Αδικημένος ο Παναθηναϊκός που κυνηγούσε λόγο ανύπαρκτου πέναλτι, αδικημένος ο Άρης βάση εικόνας και του πέναλτι που δόθηκε.

1 Like

Τι γίνεται εδώ… δεν εύχεται κανείς καρκίνους και θανάτους με αεροπλάνο; Είστε τόσο απολίτιστοι σε αυτό το θέμα;

3 Likes

δεν ξερουμε εμεις αδερφε…
μονο η σκληρη βιομηχανια ρουφανιων,ψειρα 4 λεει τα πραγματα ως εχουν

επειδή εδώ φαίνεται πιο πολιτισμένη η συζήτηση σε σχέση με τους συντοπίτες σας, θα ποστάρω κι εγώ ως οπαδός ΠΑΟ κάτι που διάβασα από τον Τσαλτίδη και απόρησα.

Δεύτερο πέναλτι που φυσικά η μπάλα χτυπάει στο χέρι, αλλά αφού πρώτα χτυπήσει στο πόδι του Γιόχανσον. Αν το σφύριζε κατά του ΑΡΗ- είμαι ειλικρινής αν και δεν είδα να συμβαίνει το ίδιο με τους καλούς συναδέλφους στους ουρακοτάγκους υπέρ Πρίγιοβιτς, Μάνταλου και φυσικά το σημερινό του Παναθηναικού- θα ούρλιαζα. Είναι απίστευτο όμως να φωνάζει ο Παναθηναικός. Η ομάδα που παίζει στο πρωτάθλημα χαριστικά. Η ομάδα για την οποία άλλαξε ο κανονισμός τόσο απροκάλυπτα και…τιμωρήθηκε με -6. Που κάθε Κυριακή τον βλέπει στην Λίγκα ένας φίλος μου Ηρακλειδέας και κατεβάζει…εξάψαλμους.

Η ομάδα που όπως και οι άλλοι δύο του…ΠΟΚ έχουν σκανδαλωδώς ευνοηθεί άλλος περισσότερο και άλλος λιγότερο. Βεβαίως τα…παλικάρια που θα πάρουν εργολαβία τα σχόλια από κάτω δεν θυμούνται τον μεγάλο…Λάτσιο και τον…Θάλασσα βοηθό όταν ο Νασιόπουλος ήταν 5 μέτρα οφσάιτ, αλλά μέτρησε το γκολ για το 1-0 του ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ. Τον Σταθόπουλο όμως μάλλον θα τον θυμούνται όταν ακύρωσε γκολ του ΑΡΗ και σφύριξε φάουλ επιθετικό εκτός φάσης, αλλά μπάσκετ. Το αποκορύφωμα όμως είναι για ένα ματς που βρίσκεται στα δικαστήρια. Το περίφημο πέναλτι Δαλούκα με τον Βύντρα να σωριάζεται στο έδαφος από τον…Ηλεκτροχαβίτο. Όχι δεν ήταν στημένο εκείνο το ματς. Το…στήσιμο έγινε στο Βικελίδης τώρα.

Τι σχέση έχουν αυτά με το χθεσινό; :smile:

Το πρώτο πέναλτι ήταν σωστό όπως το είδα εγώ. Το δεύτερο και το τρίτο όχι αλλά στο τρίτο τον ξεγέλασε ο μικρός. Σε real time εγώ νόμισα πως ήταν…

θεωρω πως το χθεσινο πηρε μεγαλυτερη εκταση απο οτι του αναλογει…

υ.γ. ο τσαλτιδης ειναι ο γραφικος αρδ του ΑΡΗ. μη σου κανει εντυπωση

1 Like

καλως το τρολακι

τους καρπουζαδες εξω απο το γηπεδο σου τους προλαβες μικρε;

στο γηπεδο της ομαδας σου

πολλη πλακα εχετε ρε τουρκοτρολς :joy: