Το Πλοκάμι Του Καρχαρία

τεσπα αμα σαρεσει το χιουμορ τι να πω…

Εγώ τους λατρεύω. :smiley: Βασικά μουσικά τα παληκάρια σκίζουν, ιδίως ο πρώτος δίσκος είχε τα πάντα μέσα, ενώ ο δεύτερος ήταν πιο κιθαριστικός/metal (αλλά πολύ καλός, επίσης). Τα φωνητικά του τυπά μου αρέσουν, και γενικώς το χιούμορ τους σπάει κόκκαλα!

δεν διαφωνω καθολου, αλλα τα Ημισκουμπρια ειναι Rap και οπως ξερουμε ολη η προσοχη σ’αυτο το ειδος δινετε στον στιχο (οπως ειχαν και οι FF.C. και Active Member ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ στιχο) και στο πως θα rapαρεις, ΟΧΙ τοσο πολυ και στη μουσικη οπως γινετε πχ και με τους Trendy Hooliguns. ετσι δε νομιζω πως τιθεται θεμα συγκρισης, παρε και τον Tus παρομοιο παραδειγμα, σε συγκριση με το Πλοκαμι Του Καρχαρια γαμαει!

Νομίζω πως δεν γίνεται σε κάποιον να ΑΡΕΣΟΥΝ οι πλοκάμηδες ως μουσική. Ωστόσο, στην πλάκα είναι θεοί και τους εγκρίνω απόλυτα.

Δεν ξερω ποση κρυοκωλια εχει πεσει, παντως οι τυποι ειναι ΘΕΟΙ στο χαβαλε-μεταλ…

Τα ΣΠΑΝΕ ρε τα Ημισκουμπρια!8)

βασικα τα Ημισκουμπρια εχουν πανεξυπνο στιχο οπως υποθηκε και σατυριζουν καταστασεις σοβαρες, θυμαται κανεις αραγε το Δημοσιο Forevah ή το Μεθ στο Βολαν για παραδειγμα ? αυτα ολα οσο κι αν φαινονται οτι κοροϊδευουν εχουν μια δοση σοβαροτητας και προβληματισμου οσο να ναι και βγαινει νοημα, και ισως γιαυτο το λογο δε θα πρεπε να συγκρινονται καν με το Πλοκαμι κι ολα τα υπολοιπα που εχουν περισσοτερο οτιναναι στιχο και ειναι καμμενοι! ακουστε www.myspace.com/oipotesthsasfaltou για να δειτε τι εστι καμμενος στιχος για πλακα, σε καμια περιπτωση δεν ειναι το ιδιο με τα Ημιζ…

Sorry αλλα δεν ακουμπανε ουτε το μικρο βρωμικο και γεματο μυκητες δακτυλο Ανωριμων και Ν-carkade…Ουτε σε χιουμορ ουτε μουσικα φυσικα!Οι πρωτοι εχουν μουσικη που θα μπορουσε να ηταν και σε κανονικο εμταλ συγκροτημα αλλα ευτυχως δεν ειναι.Οι δευτεροι εχουν απειρως καλυτερο χιουμορ…Ακουστε το ο βοθρος ανοιξε και θα με θυμηθειτε.Βεβαια μουσικα δεν λενε και πολλα η κιθαρα συνεχεια ειναι σαν να ρευεται:p …Απο την αλλη το πλοκαμια δεν μου κανει αισθηση εκτος απο ορισμενα κομματια…Αυτα απο μενα…Και για μερικους…Αυτα τα συγκροτηματα ειναι φορ φαν και μονο!Κριμα που μερικοι τα παιρνουν πιο σοβαρα(warner music?:roll: …)

http://www.rocking.gr/modules/forum/announcement.php?f=36

μου αρεσουν οταν ειμαι down

Σόρυ :stuck_out_tongue: Το κανονικό ποστ είναι από κάτω.

Σιχαμένη φωνή, απαράδεκτοι και κρυόκωλοι στίχοι, αυτά. Ούτε για πεντάχρονο. Βασικά αυτό, είναι απίστευτα κρυόκωλοι, τόσο μη-αστείοι που καταφέρνουν να με εκνευρίσουν με μισό τραγούδι.

+10000000

Και για οσους δεν τους ξερουν καλυτερα να μην τους γνωρισουν…ελεεινοι…

E οχι…Εγω πορώνομαι ατελειωτα με το" Κανει μια ομορφη μερα…ο ηλιος καιει σα μπ…στης…":lol: :lol:

ακουστε το τριτο σι ντι που κυκλοφορησε

ργω μπηκα στο μαι σπεις τους και πορωθηκα ειχα ακουσει καλα μονο το πρωτο σι ντι τωρα θα ακουσω και το δευτερο ακουστε στο μαι σπεις τα γαμευσιμα τραγουδια τους

ακουστε στιχο

παρηγειλα 2 πιτσες η μια παει δωρο αλλα απο την πεινα μου εφαγα τον πιτσαδορο θεοι’

παρτε και την επισημη ανακοινωση του τριτου σι ντι

ΤΟ ΠΛΟΚΑΜΙ ΤΟΥ ΚΑΡΧΑΡΙΑ
Ο τρίτος δίσκος με απίστευτα metal κομμάτια, από τον καλλιτέχνη που επανέφερε την ποιότητα στην ελληνική δισκογραφία. Στίχοι με νόημα και έννοιες λυτρωτικές για τον νέο του 2008.

Συμμετέχουν: οι ΑΝΩΡΙΜΟΙ, ο TUS,
οι TRENTY HOOLIGUNS και ο ΣΕΞΠΥΡ.

ειναι και ο τους ναι ρεεεεεεεεεεε

ακουστε το κομματι κυτταριτιδα

Κανένα link υπάρχει ρε παιδιά για το the t(h)urd? Το ψάχνω εδώ και μέρες…

πλακα εχουν…

Πριν από ένα-δυο χρόνια άκουγα φανατικά, αλλά μετά από ένα σημείο η ψυχρή ηλιθιότητα του στίχου αρχίζει να σου βιάζει το μυαλό…:stuck_out_tongue:

Από μουσική έλεγαν απ’ότι θυμάμαι (στα 2 πρώτα τουλάχιστον), αλλά γενικότερα συμφωνώ 100% με Dexter_.

Εχουν χαβαλε ωρες ωρες.

Θελω πολεμικες τεχνες και κηπουρικη.
ο προπαππους μου ηταν νιντζα ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΣΠΑΘΙ:lol::stuck_out_tongue:

ρε παιδια τοοοοοσα ποστ για το πλοκαμι?? δε το πιστευω…
κι εγω γουσταρω να ακουω τον κωστα οταν χαβαλεδιζω… αλλα καπου βαρεθηκα μετα απο τοσο καιρο…

anyway ποτε θα τους δουμε live :stuck_out_tongue: ???