ΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΝ ΖΩΗ ΚΑΛ&#

Ας υποθέσουμε ότι ένα από μεγαλύτερα μουσικά περιοδικά στον κόσμο πχ το rolling stones σας ζητά την άποψή σας για το ποιόν θεωρείτε αυτή την στιγμή κορυφαίο μουσικό εν τη ζωη και ανα την υφηλίο.
Ποιόν θα διαλέγατε και γιατί???

Έτσι για να δούμε τι θα δούμε:-k :-k :-k :-k

Δεν βάζω πολλ παρόλο που έχω αρκετούς υπόψη μου -ναι ο ερικ είναι μέσα σ΄αυτούς- για να μην σας περιορίσω

Παλι θα αρχισει ο καθενας να πεταει τα ‘‘λουλουδια’’ του…

Εγώ θα πω Chris Boltendahl γιατί είναι τσρου.

Ή μάλλον όχι, καλύτερα να κράξω τις γνώμες των άλλων. Προκαταβολικά μάλιστα γιατί βαριέμαι να τις διαβάσω!

Δεν υπαρχει κορυφαιος για μενα…

“ΟΚ” , μανο , τωρα αφου με ειρωνευτηκες εισαι πρωτη μουρη…:wink:

Ειναι παρα πολυ γενικο το θεμα…

Αυτο… Η τουλαχιστον δεν ειναι ενας…

Ενώ όταν ειρωνεύτηκες πρώτος όλο το φόρουμ για τα λουλούδια που έγραφε ήσουν εσύ πρώτη. Με ό,τι τόνο γράφεις, με τέτοιο θα σου απαντάνε!!

Κατά τ’ άλλα, για κορυφαίο καλλιτέχνη, θέλω να το σκεφτώ λίγο ακόμη (όχι ότι πρόκειται να καταλήξω κάπου)

Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?
Μalcolm ή Αngus ?

ε λοιπόν [SIZE=“6”]ΜALCOLM[/SIZE]

Mα αυτά τα << λουλούδια>> είναι που θέλω να δω και κυρίως τις αιτιολογίες των λουλουδιών αυτών

Δική σου γνώμη βλέπω ότι έχεις Μανώλη και μάλιστα την αιτιολόγισες κιόλας αρκετά χαριτωμένα γιατί να κράξεις την γνώμες των άλλων??? Όποιες και να είναι είναι σεβαστές το τόπικ αυτό το σκοπό έχει να καταθέσει ο καθένας την άποψή του η οποία και είναι δεκτή όποια και αν είναι αυτή αφού ως γνωστόν στο φαί και στο … ο θεός δεν κάνει κρίση ή επί το λαικότερον περί ορέξεως κολοκυθόπιττα

Γράφτε όσους νομίζετε δεν είναι υποχρεωτικό να είναι μόνο ένας μπορεί να είναι πχ τρεις από τρία διαφορετικά είδη μουσικής

πες μας και συ την αποψη σου ομως

μανο εγω σε νιωθω κιπ γουοκινγκ

τον μικη θεοδωρακη…:slight_smile: :slight_smile: τι γιατι???γιατι πηρε τα ποιηματα κορυφαιων ελληνων ποιητων και τα μελοποιησε αριστουργηματικα…γιατι εγινε η φωνη των ελληνων εναντιον της αδικιας…γιατι ηταν epic:p :p…γιατι ειναι η κορυφαια προσωπικοτητα της ελλαδας στον αιωνα που περασε…

γιατι ο μεγαλυτερος ROCK καλλιτεχνης που υπαρχει μπροστα στο θεοδωρακη δεν ειναι ουτε μια τριχα απ τα αρχιδια του απο ολες τις αποψεις…:lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Και για να αιτιολογησω. Δεν υπαρχει κορυφαιος για μενα επειδη συνεχως ανακαλυπτω νεα πραγματα αλλα και οι διαθεσεις μου αλλαζουν περιοδικα οποτε με εκφραζουν διαφορετικα ακουσματα. Κι επειδη για μενα κορυφαιος καλλιτεχνης ειναι αυτος που με το εργο του θα σου βγαλει συναισθηματα, για μενα αλλαζει αναλογα με τις διαθεσεις μου…

Σημερα πχ. κορυφαιοι ειναι οι Gogol Bordello. Αυριο δεν ξερω…

Δεν νομιζω πως υπαρχει ο Ενας κορυφαιος…
Και αλλωστε ειναι πολλα τα ειδη της μουσικης, πολυ γενικη ερωτηση, γιαυτο δεν βρισκω νοημα στο να αρχισω να λεω διαφορα ονοματα…

Για την Ελλάδα θα συμφωνήσω απόλυτα.

Εγω θα πω τους slipknot, σαν μια απο τις κορυφαιες μπαντες σημερα…

+1 θεοι πραγματικα

Δεν θα σου κανω την χαρη να ερθω σε αντιπαραθεση παρολο που με προκαλεις…:stuck_out_tongue:

Αμα συνεχισετε θα το πω και εγω το ‘‘λουλουδι’’ μου ομως…

Εγω λεω σε παγκοσμια κλιμακα, και αυτος και ο Λοιζος, δεν υπαρχουν αλλοι…

για άλλη μια φορά αγαπητέ μου απλά σε :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

να σου δίνει ο θεός χέρια να γράφεις και μας μάτια να σε διαβάζουμε

Vangelis (Παπαθανασίου…)