Χειροτερος - γραφικοτερος οπαδος!

μια που εχει γινει ενας χαμος παλι με τους scorpions μου ηρθε η ιδεα για αυτο το Topic! εαν εισται παρεξηγιαρηδες φυγετε!:stuck_out_tongue:
λοιπον παμε με την σειρα(η οποια ειναι τυχαια)

σκορπιονιστης
πρωτα απο ολα ειναι οπαδος! αγαπαει την φανελα κ τρεχει σε ολα τα εκτος παιχνιδια! για αυτον υπαρχει μια ομαδα η οποια ειναι πρωτοποριακη μοναδικη επιδραστικη κ κερδιζει παντα! το αποδεικνύουν κ οι χιλιαδες φιλαθλοι!
ονειρο ζωης: μια μερα ολοι να πουν ποσο γαματοι ειναι οι σκορπιονς

φλουντακιας
η ατακα “πρωτοποριακο group” ειναι ενα απο τα στανταρ αυτου του φαν! για αυτον οι floyd ειναι το καλυτερο αλλα κ πρωτο progressive psychedelic( Κ οτι αλλο θες) Οταν οι αλλοι ακουνε μουσικη αυτοι ακουνε Floyd!ΥΕΑΗ!
ονειρο ζωης: ενα reunion

Περπελακιας
τα σολο του Blackmore k η τσιριδα του Gillan ειναι τα φετιχ του! οποιος τολμησει να πει κατι κακο η να τους συγκρινει με τους Zeppelin θα δεχθει κιθαρα στο κεφαλι οπως κ ο camera man στο california Jammin! η ατυχια με αυτους ειναι οτι καθε μελος του Group (που ειναι πολλα) εχει βγαλει ποσα αλλα cd! αρα χρονια κ χρονια προσπαθει να τα μαζεψει κ οταν τα καταφερει ανακαλυπτει οτι εχει 10.000 cd αλλα…
επισης αυτοι μεταξυ τους χωριζονται σε μπλακμορικους κ σε γκιλλιανκους!(στο τελος μονο ενας θα μεινει!)
ονειρο ζωης: να γινει τουρ MK2

σεβεντακιας
για αυτον το 70 ανθισε η μουσικη κ στις 1 ιανουαριου του 80 ολα σταματησαν! ηρθε το τελος της μουσικης!
ειναι ετοιμος να μαλωσει με οποιον αφισβιτισει οτι ο hendrix page blackmore ειναι η καλυτερη κι8αριστες!
οτι ο Plant ειναι η καλυτερη φωνη εβερ κ οτι η theater παιζουν καλυτερα κ πιο δυσκολα απο yes k king crimson!
ονειρο ζωης: μια μηχανη χρονου

μεταλακιας
για να γινεις σαν κ αυτον θα πρεπει να ντυνεσε στα μαυρα με δερματινα κ κολητα ρουχα! ενοιτε μακρυ μαλι κ να εισαι παντα θυμωμενος κ κακος! η μουσικη για αυτους ηταν μονο μεσα στο 80 οπου βασιλευσε η δυναμη του ατοφιου σιδερου!σε περιπτωση που θιξεις κατι απο τα ιερα κ οσια(maiden metalica manowar) απλα θα νιωσεις το ξιφος του!
ονειρο ζωης: να γυρισουμε στην εποχη των ιπποτων

τεχνικουρης
για αυτον ολα ειναι στη τεχνικη! η ταχητυτα η πολυπλοκοτιτα κ η “αρρωστια” ειναι τα μοναδικα κριτιρια για αυτον! μπορει να σε κανει αναλυση καθε τραγουδιου στο τι παιζει ο καθενας (κλιμακες ρυθμους κ ολα αυτα) μεγαλος τους εχθρος τα 70,ς! δεν μπορει να δεχτει οτι καποιος που παιζει λιγοτερα κ ευκολοτερα απο καποιον αλλον μπορει να ειναι πιο γνωστος κ καταξιομενος!
ονειρο ζωης: να καταξιοθουν οι μουσικοι που ακουει

πανκης
για αυτον η μουσικη ειναι αντιδραση! ειναι ενας συνεχης αγωνας κατα ολων! μπορει να τον κοροιδευουν ολοι οτι η μουσικη που ακουει ειναι “ατεχνη” κ “φασαρια” αλλα αυτος παντα χρησιμοποιει τη λεξη στοιχος κ κινημα! αμα θες να τα εχεις καλα μαζι του απλα μην πεις τπτ για zeppelin!
ονειρο ζωης: να ζει αγγλια την εποχη του Punk

μειντενακιας
ΑΜΟLΟΑD κ ξερω ψωμι! μπορει ωρες ατελιωτες να σου λεει το ποσο θεος ειναι ο Dickinson ποσο μεγαλος συνθετης ειναι ο Harris τι σολαρες παιζουν οι κιθαριστες κ ποσο μεγαλος drummer ειναι ο Mcbrain! για αυτον οι maiden δεν εχουν βγαλει ποτε κακο δισκο!κ ενοειτε οτι οι maiden ειναι καλυτερη απο metalica!
ονειρο ζωης: να κανου μεγαλυτερες σε ωρα συναυλιες οι Μaιden

θιετερακιας
ο πρωτος δισκος των theater ειναι για αυτον οι καινη διαθηκη! πλεον διαχωριζει τον εαυτο τους απο τους αλλους μεταλαδες(αυτος ακουει κατι πιο “δυσκολο” αρα πιο ψαγμενο) οι αλλοι ειναι ουγκ ενω αυτος ατσματει να χτυπιετε κ προσεχει πελον την μουσικη! παραδεχετε μονο τους Rush που ηταν η μεγαλυτερη επιροη των theater! ολοι οι αλλοι ειναι μικροι ποταποι κ δεν ξερουν να παιζουν!
ονειρο ζωης να βγαλουν ιnstrumental δισκο!

αλλος
σιγουρα θα υπαρχουν κ αλλοι τους οποιους καποιος αλλος μπορει να τους αναλυσει καλυτερα!

τωρα που το ξαναδιαβασα δεν ξερω πραγματικα ποιος ειναι χειροτερος! :lol: :lol:
αλλα επειδη θελω να ψυφισω θα πω τον “τεχνικουρη” γιατι ειναι ο μοναδικος που με νευριαζει τοσο πολυ!
βρηκα κ εμενα που ανοικω!:stuck_out_tongue:

ΟΛΟΙ!

όλοι το ίδιο ενοχλητικοί είστε

~> :smiley: <~

xaxaxa!

ψήφισα μεταλάκιας, γιατί μου την σπάνε οι ιππότες και τα λοιπά καταρχάς, ειδικά βέβαια όταν αυτή η εμμονή συνδυάζεται με λοιπούς κομπλεξισμούς από τα 80’ς…

ο πιο συμπαθής από αυτούς που έγραψες μάλλον μου είναι ο πάνκης! Θυμάμαι ένα τραγούδι των ALT TC από την κέρκυρα, που λεγόταν κόντρα, και σε μία φάση έλεγε:

κόντρα σ’ αυτούς, σ’ εκείνους, στους άλλους… κόντρα σ’ όλους!!

Νομίζω μόνο πανκή δεν έχω φίλο…:-s
Θα ψηφίσω λοιπόν πανκής για… διπλωματικούς λόγους :oops:

Καλύτερα “φίλαθλος” παρά οπαδός :expressionless:

Νομιζω παντως οτι θα πρεπει να γινει ξεχωριστη κατηγορια για τους Manowarriors…

Όντως, οι Manowarriors ανήκουν σε ξεχωριστή κατηγορία, υπεράνω των υπόλοιπων τρουμεταλλάδων…

Τι τα θέλετε, εκεί που έρχεται ο οπαδός, φεύγει η μουσική. Το ίδιο ισχύει για τα οπαδιλίκια γενικά. Ειδικά όταν, με όπλο την πώρωση τους, αρχίσουν να θάβουν οτιδήποτε δε τους αρέσει, ή δε μπορούν να καταλάβουν…

Κατ’αρχας , Σακη ΦΟΒΕΡΟ θρεντ !!!

Προφανως και ψηφισα 1 :smiley: :lol: :stuck_out_tongue:

  1. Ειμαι μεγαλος φαν Purple αλλα ξερεις οτι τετοια κοληματα με τους Zeppelin δν εχω και μαλιστα τους λατρευω. :smiley:

  2. ΣΠΑΣΤΑ :lol: :lol:

  3. :lol: :lol:
    5.:lol: :lol: (LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL)

Σε σύγκριση με τους Manowarriors όλοι οι άλλοι είναι απλά ορεκτικά.:stuck_out_tongue:

Προσοχή, η μπάλα δεν παίρνει όσους ακούν Manowar αλλά αυτούς που θα φόραγαν γούνινο βρακάκι, δερμάτινα, θα έπαιρναν μια σπαθάρα, θα ανέβαιναν σε μία Harley και θα πήγαιναν στη μάχη να σφάξουν τους αλλόθρησκους Maidenάδες, Metallicaδες, Priestάδες και όσους άλλους συμπεριλαμβάνονται στον κατάλογο…

:stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Εγω εδω ανηκω και μ αρεσει!Στο κατω κατω ειναι το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΓΚΡΟΥΠ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ,το ΕΠΙΔΡΑΣΤΙΚΟΤΕΡΟ,το πιο ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ κτλ
Επισης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.Επισης το dark side of the moon ειναι ο 2ος καλυτερος δισκος ολων των εποχων(ο πρωτος αναφερεται παρακατω) και των floyd των ιδιων και οποιος θελει ας μου βρει 3 τραγουδια απο αλλο δισκο φλοηντ που να ειναι καλυτερα απ το money/breathe/us and them.
Οποιος διαφωνει με τα οσα γραφω,ειναι λαθος και να αλλαξει τοπικ γρηγορα.
Αν ειστε χιππης και ανοιγετε προβοκατορικα τοπικ να βαλτε ενα λουλουδι εκει που ξερετε και να ακουσετε ξανα το welcome to the machine!OYM!

Aλλη μια κατηγορια οπαδου στην οποια ανηκω ειναι οι Αρχαιολατρεις!
Ο Αρχαιολατρης οπαδος γουσταρει επισης και την πριν απ τα 70΄ς εποχη,τα χαζοχαρουμενα ποπ σινγκλακια των Μπητλς,το γραμμοφωνο,τη λατερνα,τη φτωχια,το φιλοτιμο και την Μεριλυν Μονρο.Επισης πριν απ τα 70’ς βγηκε και ο καλυτερος δισκος ολων των εποχων που ειναι ο κατωθι:

Ο χειροτερος οπαδος επισης ειναι αυτος που δεν ξερει οτι ειναι οπαδος και κολλημενος.

εβαλα καταλαθος σεβεντακιας.μεταλακιας ηθελα να βαλω:? .παντως οι maiden ειναι καλυτεροι απο metallica και δεν εχουν βγαλει και cd που να μην ειναι ωραιο:p

απο προσωπικη εμπειρια μεχρι τωρα μου τη σπανε πιο πολυ οι σκοπρπιονιστες, μαιντανοι και οι τεχνικουρες η αλλιως πολυξεριαδιδες. δεν ξερω τι να διαλεξω…:-k

Διαχωρίζω τελείως το γραφικότερος από το χειρότερος: οι γραφικοί έχουν πλάκα! (Όντως βλ. Manowar.) Οι άλλοι όχι. :?
Το χειρότερό μου λοιπόν είναι ο τεχνικούρης. Κάποιος που ξεχνάει να ξεχωρίσει την τεχνική από την τέχνη… Και μ’αυτό τον τρόπο την καταργεί ουσαστικά, καθώς αφαιρεί τελείως το εκφραστικό (και άκρως σημαντικό) κομμάτι της. Το χειρότερο δε, οτι το κάνει από ποζεριά -συνήθως- ή χαζομάρα.
Τα κολλήματα με συγκροτήματα δικαιολογούνται ως ένα βαθμό λόγω ψώνιου! Αν κολλήσεις, κόλλησες… :roll:
Τα κολλήματα με είδη, πολύ ποζέρικα και στενομυαλίδικα, αλλα πιο γραφικά (και αστεία!) από την τεχνικούρα.

Τεχικουρης.
Οτιδηποτε ευπεπτο ειναι για τον καδο απορριματων, ο καλλιτεχνης αταλαντος, εμπορικος κτλ. Η μουσικη εγειται στην ταχυτητα πενιων per second και σε ποσες αλλαγες κλιμακας και ρυθμου εχει καθε τραγουδι!
δευτερος ο μεταλακιας:D

Τεχικουρης.
Οτιδηποτε ευπεπτο ειναι για τον καδο απορριματων, ο καλλιτεχνης αταλαντος, εμπορικος κτλ. Η μουσικη εγειται στην ταχυτητα πενιων per second και σε ποσες αλλαγες κλιμακας και ρυθμου εχει καθε τραγουδι!
δευτερος ο μεταλακιας:D

οι θηατερακηδες δεν υπαγονται στους τεχνηκουρηδες;:-k

Τους φαν των Bathory τους παιρνει η μπαλα ?

Eνοιτε ο σκορπιονιστης.Προσωπικα ανηκω σε 2 κατηγοριες ταυτοχρονα.Σεβεντακιας και τεχνηκουρης :stuck_out_tongue: (αμα προσθεσεις μερικα σε αυτα που ειπες για τους σεβεντακιες και αφαιρεσεις καποια απο τους τεχνηκουρηδες καπου εκει ειμαι:lol: )

Εγραψες σου λεω!8)

δεν την παλευω με τους κολλημενους μεταλαδες λεμε…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: που λατρευουν μονο τα 80ες και τιποτα αλλο:p 8)

ανηκω στους 70ακηδες και τους purplekκηδες,αν και αν εδινα πιο ακριβη χαρακτηρισμο του εαυτου μου einai blackmoreακιας και dioακιας…

Εγώ είμαι τεχνικούρης και κολημένος τρουίλας (εκτός από 2-3 εξερέσεις, ακούω Lamp of God και μου αρέσει και Kreator experimental albums :stuck_out_tongue: )

Αλλά θα ψηφίσω θιετεράκιας, οι μισοί μου φίλοι είναι ακριβός αυτό, θιετεράκιδες, και πολύ φοβάμαι πως είναι η μόνη μπάντα που ξέρουν :stuck_out_tongue: . Εγώ πάλι τους θεωρώ νιαούρισμα… ^^