Ποτέ δεν θα περίμενα

από φόρουμ που πραγματεύεται με την Ροκ μουσική να κλειδώνει thread που δεν είναι υβριστικά, αφορούν το ροκ και επιπλέον είναι περισσότερο σχετικά με το αντικείμενο σε σχέση με threads του στυλ “Τι κάνετε τώρα”, “τι φάγατε για πρωινό” κλπ

Εγώ ξέρω ότι το ροκ δεν μπαίνει σε φόρμες δεν ακολουθεί κανόνες και γενικά είναι μια διέξοδος από την ελευθερία, ή αν προτιμάται μια ψευδαίσθηση αυτής.

ΥΓ: Α τελικά έμαθα από ποιο λάιβ είναι η εκτέλεση του Rocker

Να είστε όλοι πάντα καλά

Σε ποιό αναφέρεσαι;

:-k

κ εγω αυτο αναρωτιεμαι…

Σε αυτο εδω:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5512

υπάρχει κάποιος άλλος που συμφωνεί?

Να γινει πολλ!

Ο Cozy είπε πριν το κλειδώσει

Ωραίο topic μεν, ωραία εκτέλεση, αλλά έχουμε πει να μην ανοίγουμε θέματα για κάτι που μπορούμε να γράψουμε και αλλού. Αν ο καθένας άνοιγε topic για κάθε φοβερή εκτέλεση…

η συνέχεια αυτού φαντάζομαι είναι πως θα είχαμε τότε άπειρα τόπικ…καθώς ο καθένας από εμάς θεωρεί παραπάνω από μία εκτελέσεις φοβερές… και θα επικρατούσε ένα μικρό χάος… πράγμα που θα δυσκόλευε τη “βόλτα” μας στο forum… και το να βρούμε το οτιδήποτε…

Δε βλέπω γιατί να χαλάσετε την καρδιά σας γι’αυτό Beer Drinker…

το ροκ ναι,αλλά το (φόρουμ του) ροκιν για να λειτουργήσει (όπως και κάθε σοβαρό φόρουμ) πρέπει να’χει κάποιους κανόνες ω ρε.ε,σπάζομαστε μερικές φορές αλλά τελικά είναι χρήσιμοι…
αυτά πρέπει να λέμε δηλαδή για να καλοπιάνουμε και τους mods α:roll:

φοβερή εκτέλεση θα είναι αυτών που αμφισβητούν την “αυτού αυταρχικότητά μας”

Unlock and legalize!

Προσωπικά δεν με πειράζει να υπάρχουν θρεντ σαν κι αυτό, αλλά έλεος με τους τίτλους!!! Ο τίτλος θα ήταν καλό να κάνει σαφές τί έχει μέσα όχι να κάνει τον ντελάλη! (οι κακοί τίτλοι να κλειδώνονται λέω εγώ)

βασικα ο beer ειναι θεος!:smiley:
αλλα ηταν υπερβολικος! δεν ηταν κακο αυτο που εκανε αλλα μετα θα το κανανε κ αλλοι κ θα γινοταν χαμος!

Eίμαι από αυτούς που έχουν ξυνιστεί μία φορά με το moderation (λόγω Isis, που είπε τη γνώμη του για τη θρησκεία και έφαγε edit, εγώ αν και διαφωνούσα μαζί του σε αυτό το θέμα νομίζω ότι έπρεπε να μείνει το comment του), αλλά από την άλλη έχω εκτιμήσει πολύ άλλη μία φορά το moderation,( όταν για κάτι που είχα ποστάρει στο τοπικ με τις λατρείες δεν μου έγινε κατευθείαν edit, αλλά μέσω p.m. ένας moderator μου είπε ότι ίσως να δημιουργούταν πρόβλημα λόγω της φύσης του φορουμ, και άφησε σε εμένα να κάνω edit το αρχικό μου ποστ γιαυτό και το έκανα και το εκτίμησα πραγματικά αυτό, αν και εφόσον μου συνέβαινε το ίδιο σε ένα forum με κοινωνικοπολιτική κατεύθυνση δεν θα έκανα edit, αλλά πλέον αναλογιζόμενος την κατεύθυνση του φορουμ (μουσική) και το ότι αφέθηκε σεμενα το ποστ μου έκανα edit) φαίνεται ότι προσωπικώς δεν έχω κανέναν λόγω να γλύψω κάποιον και θα συμφωνήσω με την εξήγηση που δώθηκε για το κλείδωμα, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι το φορουμ σέρνονταν τρελλά πριν λίγο καιρό, οπότε πρέπει να προσέχουμε ώστε να μην γίνεται επί της ουσίας αδύνατη η πρόσβαση (μιλάω για την περίοδο απίστευτου συρσίματος…)

Kάπως έτσι έχουν τα πράγματα…
Και εγώ -αν και δε τον γνωρίζω προσωπικά- έχω την εντύπωση πως ο Beer είναι αυθεντικός, γουστάρει την μουσικούλα του (που συχνά είναι μουσική που και εγώ γουστάρω) και δεν είχε σκοπό να σπαμάρει ή να ενοχλήσει.
Υπάρχουν κάτι τραγικά threads που μένουν ξεκλείδωτα και κάτι κουβέντες όπου το επίπεδο δεν τιμά ούτε εμάς που τα διαβάζουμε πόσο μάλλον αυτούς που τα γράφουν.

Από την άλλη και η δουλειά των mods σίγουρα δεν είναι εύκολη: Πρέπει να κρατάνε μία ισορροπία ανάμεσα στον σεβασμό της ελευθερίας του λόγου και το να παραμείνει το φόρουμ ένα μουσικό φόρουμ που να μπορεί να διαβάζεται…

όπου υπάρχει θέμα απαντάμε

-περι τόπικ

δυστυχώς παιδιά το φόρουμ έχει παχύνει πολύ κ έτσι δεν μπορούμε να αφήνουμε παρεμφερή τόπικ ανεξέλεγκτα. το συγκεκριμένο θα μπορούσε να είχε μπει ως απλό ποστ σε ένα τόπικ ακαντακα και να απαντούσαν κ οι γνώστες κ να περνάγαμε κ όμορφα. ο άκυρος τίτλος και τα χρωματιστά κεφαλαία γράμματα βοηθάνε τα μέγιστα στην θνησιμότητα των τόπικ - το ξέρετε. ο μπυροπότης είναι όντως γαμώ τα παιδιά κ δεν δημιουργεί ποτέ θέματα, αλλά οι κανόνες είναι κανόνες…

-περί φορουμόμπατσων

από την μια χαίρομαι γιατί οι πάλιουρες του φόρουμ έχετε καταλάβει πως λειτουργούμε και συμφωνείτε, από την άλλη απορώ με άλλα παιδιά (όχι τον μπυροπότη, άλλους εννοώ) που με την πρώτη “στραβή” (τους ή μας) αρχίζουν την γκρίνια. οι φορουμόμπατσοι είναι σαν τους διατητές στην μπάλα : και μόνοι σας μπορείτε να παίξετε, αλλά είμαστε εδώ για να διασφαλίζουμε το καλό κλίμα και τους σωστούς κανόνες. ο μουλάρης έχει δίκιο : υπάρχουν πολύ άκυρα τόπικ τα οποία “προσβάλλουν” τόσο αυτούς που τα διαβάζουν, όσο (και πολύ περισσότερο) αυτούς που γράφουν, αλλά καθώς γίνεται χαβαλές (το επίπεδο του οποίου ούτε θέλουμε ούτε μπορούμε να ελέγξουμε) τα τόπιξ μένουν πάνω. όταν όμως το πράγμα παραγαμιέται, όλοι ξέρουμε τι θα συμβεί καθώς το μακρύ λουκέτο του νόμου είναι και πάλι εκεί.

επιπρόσθετα ΝΑΙ θέλουμε το φόρουμ μας να είναι ένα ΜΟΥΣΙΚΟ φόρουμ όπου συζητούνται και άλλα θέματα, και όχι vice versa. έτσι “ειδικά” θέματα έχουν και “ειδική” αντιμετώπιση, γιατί δεν θέλουμε στο φόρουμ μας άτομα άσχετα με την μουσική, αλλά σχετικά με άλλους χώρος και μάλιστα πωρωμένα και γραφικά. ένα ποστ μπορεί να διαγραφεί συχνότατα επειδή κρίνουμε ότι θα προκαλέσει αντιδράσεις που θα είναι δύσκολο να ελεχθούν στην συνέχεια. η δουλεια αυτή είναι δύσκολη, σε πολλές φάσεις είμαστε σε ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ, αλλά ζητάμε κατανόηση και κυρίως να μην κάνετε πράγματα που ξέρετε ότι δεν μας αρέσουν…

αυτά

Ατυχης παρομοιωση.Οι διαιτητες υπαρχουν για να τα κανουν κωλος.Ελπιζω οχι κι εσεις το ιδιο :lol: :lol:

Τετοια λεγε του και με την πρωτη βουτια του Μπλανκο θα γκρινιαζει παλι για τη διαιτησια! :lol:

:!: :!: :!: Μπαν γαμώ το σπιτάκι μπαν:!: :!: :!:

Και εγώ συμφωνώ λίγο πολύ…Όπως λέει και ο Σάκης δεν ήταν κάτι κακό(Άσχετο αλλά η εκτλεση ήταν απίστευτη)Αν ο καθένας όμως έφτιαχνε ένα παρόμοιο τόπικ θα χάναμε την μπάλα…

Παιδια, keep up the good work. Μπορει και 'γω να 'χω σπαστει μερικες φορες(κατα βαση τον πρωτο καιρο) αλλα αναγνωριζω οτι το πολυ καλο moderating tou forum ειναι αυτο που το κραταει σε πολυ καλο επιπεδο και καταφερνει να κραταει και τους παλιους αλλα να φερνει και καινουργιους. Εχει τυχει να γραφω και σ’αλλα φλορουμς και να τα παρατησω γιατι γινοταν της ποπης.