Πφ. Γυναίκες!

Πφφφφ. Αυτό το θρεντ πρέπει να το αποφεύγω. Δε μ’ αφήνει να γίνω ο σκληρός άντρας που θέλω να είμαι. Αυτό το ποστ ΔΕΝ έπρεπε να ξεθαφτεί.

Και όμως αποκρίθηκες στην απαίτησή μου ακόμη και αν πόσταρες κάτι παλιότερο. Άρα μόνο λόγια και απειλές είσαι. Και επίσης η κουζίνα ανήκει σε όλους.

[SPOILER]Και πού ξέρεις? Μπορεί να είμαι άντρας… στο ίντερνετ βρισκόμαστε.[/SPOILER]

όχι ρε Γράκχε, καλά τα λες!

Ρεεεεεεεεεεε αρκουδέηδες γαμώ την τρέλα μου σοβαρευτείτε!!! Που βγάλατε και συμπεράσματα. Καμία σχέση με το “μπροστά στους κολλητούς το παίζω γαμάω όταν δεν είσαι μπροστά και όταν έρθεις είμαι σαν το τσιουάουα”. Ίσα ίσα είμαι απ’ αυτούς που έχουν υποκλιθεί στην ικανότητα των γυναικώνε να μας κάθονται στον σβέρκο απο γεννησιμιού τους και το έχω αποδεχτεί αναντίρρητα. Μιλάω για τις προσφωνήσεις του τύπου “γαλακτομπουρεκάκι μου”, “τσιχλοφουσκίτσα μου”, σκηνικά του στιλ καρδούλες με ροζ στιλό και τα ρέστα. ΑΦΙΣΞΕΟςΕςΔΞΕΟςΞΡΕΗΡΟΠΕΦΗςΔΚΝΛΙΦΞΛΔΙΗΦςΕΘΞΗΝςΟΙΘΞΔΙΘΟΕΔΕΞΙΦΟΣΙΦΠΕςΞςΟΕΞΗΟςΘΟΧΙ ΓΑΛΑΚΤΟΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙ ΜΩΡΗ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ…ΠΕΙΝΑΩ…ΚΑΙ ΜΗ ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ…

Σε άλλα νέα, συμφωνώ με σεντόνι υπέρδιπλο Γράκχου, και επίσης, εννοείται πως κάθε λογικός ανήρ επί γης δεν θα επέλεγε για σχέση της οποίας το πεδίο ορισμού ξεπερνά το “γαμήσι-τσιγάρο-γαμήσι-καφές-κλαμπ-γαμήσι στις τουαλέτες του κλαμπ-κοινώς γαμήσι με λίγη γαρνιτούρα” κάποια ξεκωλοκαγκούρισσα που την έχει δει δήθεν και όλη η ζωή της περιστρέφεται γύρω από αυτά που γράφει η Angel Of Death…

Silent, δεν θα μιλήσω για τον Γράκχο, αλλά για 'μένα και για όσους από την παρέα μου έχουμε συζητήσει αυτό το θέμα. Σίγουρα εκτιμάμε τον εσωτερικό κόσμο μιας γυναίκας, τουλάχιστον όταν πρόκειται για μια σχέση πέρα από τον κύκλο που ανέφερα πιο πάνω. Κανείς μας (εκτός κι αν είναι αναλόγου νοοτροπίας αγοράκι) δεν θέλει να είναι με ένα λάχανο με πόδια που ανοίγει το στόμα της και φοβάσαι μην πέσει το ταβάνι και σε πλακώσει. Απλά, είναι απαραίτητο η κοπέλα να είναι για τα γούστα σου όμορφη, ώστε να υπάρχει και η έλξη η ερωτική.

Διάλλειμμα τέλος, φύγαμε για συναρτησούλες!!!

Λοιπόν από τη δική μου πλευρά τουλάχιστον κατοχυρώθηκαν εσαεί. :lol:
Καλές συναρτήσεις γαλακτομπουρεκάκι μου.

βρε γαλακτομπουρεκάκι … δεν είναι για εσενα αυτό που είπα. γενικά πάει.οτι λεμε για την μια πλευρά, αλλά δεν λένε τίποτα για την αλλη και πως δημιουργούνται ολα αυτα

άμα το έριχνες manowar θα ήταν αλλιώς τα πράγματα 8)

Μην ξαναπείτε τον Πάνο “γαλακτομπουρεκάκι” ρε, δεν του αρμόζει (σοβαρά μιλάω). Λοιπόν, μου άρεσε πάρα πολύ η προσέγγισή σου στο θέμα, κι εγώ πιστεύω το ίδιο, ότι πρώτον το κορίτσι σου, ή το αγόρι αντίστοιχα, θα πρέπει να είναι εμφανίσιμο (αυτό βέβαια είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα) για να σε προσελκύσει στην αρχή, και έπειτα θα πρέπει να πληροί και κάποιες άλλες προϋποθέσεις (όταν μιλάμε για σοβαρές σχέσεις). Δεν υποστήριξα ότι οι γυναίκες είναι αλάνθαστες, ίσα ίσα θα έλεγα, τις κατηγορώ πολλές φορές, δε μπορώ ωστόσο να ρίξω όλες τις ευθύνες σ’ αυτές. Κατηγορώ και εσάς γιατί δε δέχομαι ότι κάποια πράγματα δεν τα βλέπατε, κι αν όχι στην αρχή…στην πορεία. Τέλος πάντων, κι εμένα με εκνευρίζει αυτή η νοοτροπία των γυναικών που το μόνο που τους νοιάζει είναι πώς θα “τυλίξουν” κάποιον ή “θα παίξουν” μαζί του. Και για να το πετύχουν αυτό επιστρατεύονται το μόνο μέσο (πες το “τρόπο”) που διαθέτουν, τη γύμνια τους. Α, και να προσθέσω ακόμα ότι αρκετές απ’ αυτές δεν είναι καν όμορφες ή, και να είναι, φροντίζουν να το κρύβουν κάτω από τόνους μεηκαπ, αλλά κάνουν ακριβώς ό,τι κάνουν για να προκαλέσουν.

Silent, περιττό να σου πω ότι το έκαψες το γαλακτομπουρεκάκι μας. Κάποια στιγμή ίσως και να το παράταγα το θέμα, αλλά τώρα που είπες “μην τον λέτε έτσι”, πραγματικά θα τον λέω έτσι για πάντα. :razz:

Άντρες… μια ζωή κόντρα να μας πάτε… [-X

[SPOILER]:stuck_out_tongue: :!:[/SPOILER]

Ενταξει μωρε.Οι ασχημοι/ες ας ζουν μονοι τους…

Αχ βρε Deathster δεν είπα ότι οι άσχημες-οι θα πρέπει να ζουν μόνες-οι. Καταρχάς, πρόσεξες ότι έγραψα ότι η ομορφιά είναι κάτι τελείως υποκειμενικό; Μάλλον όχι. Πιάστηκες από μια κουβέντα μου. Δεν είναι αναγκαίο να είσαι ωραίος-α, για να ρίξεις γκόμενα ή γκόμενο αντίστοιχα, όπως τέλος πάντων το αντιλαμβάνεται ο καθένας το “ωραίο”. Εμένα προσωπικά, ας πούμε, με απωθεί στις γυναίκες το “προκλητικό στυλάκι” και στους άντρες το “καγκούρικο” αντίστοιχα. Επίσης σιχαίνομαι το μακιγιάζ και θεωρώ ότι ό,τι και να είσαι, αυτό είσαι, και αυτό είναι ο καλύτερός σου εαυτός! Απέχω πολύ απ’ όλο αυτό το style. Καλά εγώ δεν είμαι το καλύτερο παράδειγμα…ομορφιάς! χοχοχοχοχο

Και εν πάση περιπτώσει, αυτό που εννοώ είναι ότι (και εσύ πιστεύω το κάνεις) μια εμφανίσιμη κοπέλα (αυτό είναι υποκειμενικό) την πλησιάζεις ευκολότερα απ’ ό,τι μία κοπέλα που είναι λιγότερο εμφανίσιμη (κι αυτό εσύ το κρίνεις). Τώρα αν “προχωρήσεις” μαζί της ή όχι, ή αν θα κάνετε σοβαρή σχέση και δε θα μείνετε σε μια “ξεπέτα” (με τον συμπάθειο) εξαρτάται και από άλλους παράγοντες κυρίως την προσωπικότητα του άλλου-ης! Αυτά. Ελπίζω να κατάλαβες τί εννοώ αυτή τη φορά! :slight_smile:

Χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου ωραίο με βάση το πως ορίζουν το “ωραίος” τα άτομα της ηλικίας μου (μονίμως μαυροντυμένος και μαλλιάς είμαι αλλά τουλάχιστον ποτέ άπλυτος ή οτιδήποτε άλλο), πες μου ρε συ τι ακριβώς να κάνω (εγώ, εσύ, όλοι μας) με μια κοπέλα που δεν μου αρέσει? Μπορεί να είναι και γαμώ τα άτομα, αλλά στο ερωτικό κομμάτι της υπόθεσης, τι γίνεται όταν την βλέπεις και σου πέφτει από την τρομάρα του? Με το ζόρι να τα ‘χεις μαζί της? Είναι λίγο χαζό, μια και σε μια ερωτική σχέση, μετράει ΚΑΙ η εμφάνιση…και όπως είπε και η σάηλεντ (μαλάκα, λέει και κάτι σωστό μέσα στα κλαψουρίσματα τελικά…:p) πιο εύκολα πλησιάζεις μια κοπέλα που σ’ αρέσει γιατί απλά αυτή σου κάνει το κλικ…

Με τιμάει που οι μισοί με λένε κλαψομ**να και οι άλλοι μισοί με λένε στριμμένη και ξινή; :expressionless:

Εγώ είμαι “οι άλλοι μισοί?” :stuck_out_tongue:

Αν ναι, σε τιμάει.

Εσένα είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα το “ξινη”. <3

:p:p

Πφ. Γυναίκες! Γκρινιάρες! :lol:

Δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα οταν μιλαμε για ανθρωπους.
To προκλητικο στυλακι και η καγκουρια δεν ειναι ομορφια ομως.Ειναι στυλ :wink:
Το μακιγιαζ ειναι καμουφλαζ.
Δεν ξερω αν εισαι ομορφη ή οχι αλλα σιγουρα φαινεσαι
ενδιαφερον ατομο.Και αυτο οδηγει στο θελω να σε γνωρισω παραπανω.
Το να σε τραβηξει η ομορφια του αλλου ειναι κατι εντελως
επιφανειακο.Επισης τι παει να πει ομορφια ?
Για να τελειωνω εγω συμφωνω με τον μεγα φιλοσοφο Hank Moody.

Όλες οι γυναίκες είναι όμορφες,
με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.

Ξέρεις, πάντα υπάρχει κάτι…

Σε κάθε μια από εσάς.

Ένα χαμόγελο,
μια καμπύλη, ένα μυστικό.

Εσείς οι γυναίκες είστε
τα πιο απίθανα πλάσματα.

Ε η καυλα ειναι καθαρα θεμα χημειας.Δεν ειναι απαραιτητο να σε εξιταρει καποιο
’ομορφο’ ατομο.Εχω παει με Γερμανιδα ‘μοντελο’ (σωπα ρε γαμικουλα!) και δυσκολευτηκα.
Κουκλι ηταν αλλα ηταν και αγγουρι και ξενερωτη.
Δεν ειναι η ομορφια το ξαναλεω.Ειναι τι σου προκαλει το αλλο ατομο.

Δεν πλησιαζω ατομα τα οποια μου αρεσουν εμφανισιακα.Πλησιαζω ατομα με σκοπο
να τα γνωρισω.Τωρα το αν θα μ’αρεσουν ή οχι ειναι αλλο θεμα.

Να είσαι καλά ρε Κοσμά!! :slight_smile: Συμφωνώ με όσα λες περί αντικειμενικότητας και ομορφιάς!

Κι εμένα γενικώς δε με “τραβούν” άτομα (σώνει και καλά) με “ιδανικές” αναλογίες και φανταχτερά-“όμορφα” χαρακτηριστικά. Η ομορφιά κρύβεται μέσα μας και εξαρτάται από εμάς αν θα την αφήσουμε να φανεί και προς τα έξω, στους άλλους. Σίγουρα η ομορφιά (όπως την αντιλαμβάνεται ο καθένας αυτή την “έννοια”) είναι ένα κίνητρο για να πλησιάσεις τον άλλον, πιστεύω, όπως και άλλα χαρακτηριστικά της εξωτερικής σου εμφάνισης (και δε μιλάω αποκλειστικά για ομορφιά) κακά τα ψέματα…

Και ναι, προτιμώ να είμαι αυστηρή και σκληρή με μένα σε όλες τις σχέσεις που δημιουργώ (φιλικές και μη) για να μην πληγωθώ στην πορεία -αν και πάντα στο τέλος “επιτρέπω” στον εαυτό μου να πληγώνεται! Το θέμα είναι, γι αυτό έγραψα ό,τι έγραψα, ότι είναι λίγοι οι άνθρωποι που θα εκτιμήσουν την ψυχή σου και θα πορευτούν μαζί σου, ή αυτό τουλάχιστον μου έχει διδάξει η ζωή ως τώρα και όχι με τον καλύτερο και πιο “ανώδυνο” τρόπο.!

μια που το συνεχίζετε…

και τα 2 φύλλα έχουν βάλει στο μυαλό τους κάποιον ιδανικό, ή έστω κάποια χαρακτηριστικά που γυρεύουν στον άλλον.
ε καμία σχέση με το τι συμβαίνει στην πραγματικότητα. η κεραμίδα έρχεται οχι βάση τσεκαρίσματος αυτών που έχουμε στο μυαλό μας(ξανθιά, ψηλός, πλούσιος,έξυπνη, γυμνασμένος) . τι περισσότερες φορές έρχεται απο πράγματα που ούτε καν τα αντιλαμβανόμαστε.
βλέπεις κάποιον που , οκ εχει μια κάποια (εξωτερική)ομορφιά, και ενω δεν σε ψήνει, τι στιγμή που γνωρίζεις λίγο το χαρακτήρα του ξαφνικά αλλάζουν οι σκέψεις στο κεφάλι σου.
ή βλέπεις κάποιον που θεωρείς όντως πολύ όμορφο αλλά την πρώτη φορά που σου κάνει κλικ είναι όταν πετάει ενα χαμόγελο που μοιάζει το πιο όμορφο που έχεις δει.
δηλαδή δεν έχει να κάνει ποτέ με καλούπια και φαντασιώσεις.

και μια που ειμαστε στο Πφ. Γυναίκες! να πω οτι πιο εύκολα οι γυναίκες βάζουν καλούπια. μπορεί και οι άντρες να το κάνουν, αλλά σε αυτό το θέμα αλλάζουν πολύ εύκολα γνώμη.

επίσης φάτε τα μούτρα σας. μετράει…
απλά αν δεν την παλέψετε και δείτε οτι “λεει” ο άλλος κάτι σαν άνθρωπος, μην τον ξεγράψετε τόσο εύκολα απο οτι άλλο. η ομορφιά(οχι εξωτερική ρε) είναι το σπάνια που μαλακία ειναι να την σουτάρουμε τόσο εύκολα.

edit. κάθονται καλυτερα αυτές οι συζητήσεις το βράδυ