Πφ. Γυναίκες!

ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΧΤΗΣ ΡΕ ΑΡΧΟΝΤΑ. Αυτό ακριβώς ερχόμουν να ποστάρω. Άη λοβ γιου νοτ ιν ε γκέη γουέη <3 :stuck_out_tongue:

Στα σοβαρά τώρα, η μικροσκοπική μου εμπειρία ον ερθ με ωθεί να συμφωνήσω σε όσα είπαν στον Zois οι φίλοι, συναγωνιστές, συνάδελφοι άντρες.

Πάντως Ζώη είσαι περίεργη περίπτωση ανδρός και η όλη φάση με την κοπέλα είναι περίεργη γιατί είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αντίθετη απ’ το συνηθισμένο :stuck_out_tongue: Συνήθως ο άντρας είναι που ψάχνει πιο φανερά το one night stand ίσως και πιο πολύ απ’ την full time και full commitment σχέση αλλά ακόμα κι αν το προτείνει η γυναίκα πρώτη ΔΥΣΚΟΛΑ θα πει όχι (πχ μόνο σε περιπτώσεις που η άλλη είναι ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΑ ή αυτός νηφάλιος ξέρω 'γω).

Τώρα πάντως, αν τη θέλεις πολύ τι να πω, συνέχισέ το το θέμα αν και σε τέτοιες περιπτώσεις με αρκετά σεβαστή διαφορά ηλικίας δύσκολα βγαίνει άκρη. Απλά δωσ’ της εσύ πάσα και αν δε δεις πάλι αποτέλεσμα ε, δε θα πεθάνουμε κιόλας, θα ρίξεις αλλού το βλέμμα σου. Μη σου πω κιόλας ότι πολύ ασχολήθηκες άλλωστε για να συμπεριφέρεται όπως λες και να σε έχει μία κρύο μία ζέστη ίσως και να το κάνει για να ζηλέψει κάποιος συνομίληκός της με τον οποίο είναι τσιμπημένη (αν και δεν επικροτώ με τίποτα τέτοιες συμπεριφορές). :wink:

ΥΓ

Κατ’ αρχήν μισώ αυτό το “ένα παιδί μετράει τ’ άστρα” ειδικά όταν χρησιμοποιείται ως προσφώνησή για 'μένα. Δεύτερον, δεν είμαι ακόμα σε ηλικίες για εγκεφαλικά, εμφράγματα και λοιπά. Τρίτον, από 'δω και στο εξής, μόνο η Silent είναι ευπρόσδεκτη να ποστάρει δώθε. Αι λοιπαί γυναίκαι να της στέλνετε τα ποστ σε πμ και να ποστάρει για λογαριασμό σας αν και εφόσον το εγκρίνει 5μελής επιτροπή από έγκριτους και άρρενες χρήστες.

ΥΓ2 Crimson αγόρι μου σε νιώθω μόνο που δεν ήμουν με ποδήλατο αλλά σκόνταψα σε πλακάκι πεζοδρομίου και κοπάνησα σε κολώνα και παραλίγο να κλαίω τα γυαλιά.

πανο, ειναι μεγαλη τιμη να σου προσφερεται τετοιο ονομα. επισης, με τοσο πιοτο να αρχισεις να τα σκεφτεσαι αυτα :stuck_out_tongue:

τωρα οσον αφορα αυτο που λεει η Ναντια(αχ αυτη η ναντια και τα ποστς της :stuck_out_tongue: ), δεν θα πιεστουμε για να ερωτευτουμε οπως κανονιζε ο πατερας το γαμπρο. μεσα απ’τις κοινωνικες σχεσεις θα γινει αυτο. γιαυτο οπως προανεφερα πρεπει να δημιουργηθουν κι αλλες φιλικες σχεσεις μεταξυ αλλων ατομων κλπ κλπ
αν ειναι αλλο ειδος μοναξιας εως και καταθλιψη το αντιδοτο είναι άλλο στο οποιο δε μπορω να βοηθησω.

Δεν πίνω ρε μαλάκα…

sobarepses απ’την τελευταια φορα που 'χαμε πιει παρεα.good for you

Μ’ αρέσεις ρε. Έφερες το θέμα “μοναξιά” στο θέμα “πφ, γυναίκες”…

Τη Νάντια την έχω κόψει να τον έχει κατατάξει στην πρώτη θέση τον έρωτα, όλο γι’ αυτόν μιλάει. Δεν την κατηγορώ βέβαια, επειδή εγώ είμαι ολίγον μισάνθρωπος δε σημαίνει ότι ο καθένας δεν είναι ελεύθερος να λέει αυτό που έχει στο μυαλό του, ίσα ίσα που ο καθένας μας θέτει διαφορετικές προτεραιότητες στη ζωή του. Και δεν είναι λίγοι αυτοί που στην πρώτη θέση της ιεραρχίας (των συναισθημάτων) τοποθετούν τον έρωτα, γι’ αυτούς αποτελεί το ομορφότερο πράγμα στη ζωή τους. Έχω μιλήσει με τέτοιους ανθρώπους - κυρίως με τέτοιους - που παρά τα προβλήματά τους κατά καιρούς αντλούν δύναμη απ’ αυτόν. Εγώ δεν το κατακρίνω, ο άνθρωπος από τη φύση του λειτουργεί έτσι, βασιζόμενος στο ένστικτο. Καλή και η λογική, αλλά δεν είναι αρκετή.

Νομίζω ότι υπήρξαν (και υπάρχουν ακόμα) στιγμές που παρασυρόμουν κι εγώ απ’ αυτές τις σκέψεις και με κατέκλυζαν πολλά συναισθήματα, και τέτοιας φύσεως. Ναι, έχω ντραπεί όμως, γιατί έχω δει και την άλλη όψη της ζωής, αυτή που ακούς και από τη μία φαντάζει τόσο μακρινή, στην πραγματικότητα όμως δεν είναι. Υπάρχει και συμβαίνει γύρω σου, στους κοντινούς, γνωστούς, φίλους σου, στον διπλανό σου. Μόνο όταν το βιώσουμε, άμεσα ή έμμεσα, αντιλαμβανόμαστε την πραγματική αξία της ζωής και παύει να μας προβληματίζει πχ η “τάδε” που δε μας γουστάρει ή ο “δείνα” που μας παράτησε. Αυτό πιστεύω. Και όταν καμιά φορά σκέφτομαι ότι θα ήθελα να ερωτευθώ, στην ηλικία που είμαι, ή να δω έστω μία φορά το πρόσωπο που έχει καρφωθεί στο μυαλό μου (ευτυχώς δεεεν) αυτόματα σκέφτομαι πόσο ανόητη γίνομαι, με τόσα προβλήματα, δικά μου προβλήματα, πολύ πιο σημαντικά από έναν χαζοέρωτα. Έλα, όμως, που δεν ελέγχεται. Δεν υπάρχει κάποιος διακόπτης να τον πατάς και να σβήνεις τα συναισθήματα, όποια κι αν είναι αυτά. Καλά θα ήταν. Τουλάχιστον εγώ θα είχα αποφύγει πολλά λάθη τα τελευταία τέσσερα χρόνια! :frowning:

Σ’ ευχαριστώ, Πάνο! Με τιμούν τα λόγια σου. :slight_smile:

edit, συγγνώμη αν κάπου χάθηκε το νόημα στη διατύπωση, με τρεις ώρες ύπνο μην περιμένετε πολλά. :stuck_out_tongue:

Προς όλους εμάς τους άντρες, οι ακόλουθοι στίχοι σα συμβουλές από γυναίκα και ένα από τα πλέον σοφά ελληνικά τραγούδια που χουν γραφτεί επι του θέματος

Κρίμα τα νιάτα κι η τσαχπινιά
κρίμα το μπόι σου καλέ
άντρας δυο μέτρα, σαν το κουκλί
να ζητιανεύεις το φιλί
Μια γυναίκα σε φέρνει βόλτα
και σ’ έχει κάνει να κλαις
Κάνε πέρα, γυναίκες θα βρεις
να σ’ αγαπήσουν πολλές
Μια γυναίκα σε φέρνει βόλτα
και δε σου ρίχνει ματιά
και γελάνε μαζί σου όλοι
οι άντρες στη γειτονιά
Κράτα μια στάλα εγωισμό
Μυαλό δε σου `μεινε καλέ
Κι αν δε σε θέλει, κάνε στροφή
κι ο κόσμος πια δε θα χαθεί…

Ααααχ…

μετσαλ

ολο ψεμματα εισαι :stuck_out_tongue: μια γκαζοζα για τον κυριο

\m/OTHER BANDS PLAY MARINELLA KILLS\m/ :lol::lol:

Πέρα από τη πλάκα: ένα καλό τραγούδι με νόημα είναι καλό τραγούδι με νόημα από όπου και να είναι :wink:

Ο αγάμητος το λέει αυτό ρε :p!

Το νούμερο 1 είναι το σεξ σε μια σχέση. Αν αυτό δεν είναι καλό, δεν τη σώζει [U]τίποτα[/U].

Αν και άσχετη επί του θέματος, θα διαφωνήσω εδώ, Παντελή. Δεν είναι το παν σε μία σχέση το σεξ. Άντε να είναι το πενήντα τοις εκατό, το άλλο πενήντα όμως είναι άλλα πράγματα, η αλληλοκατανόηση, ο αλληλοσεβασμός, η εμπιστοσύνη, η αποδοχή και λοιπά. Σε κάθε σχέση, επίσης, πρέπει να γίνονται κάποιοι αμοιβαίοι συμβιβασμοί και αλληλοϋποχωρήσεις για να λειτουργήσει σωστά, πάντα όμως σε λογικά πλαίσια και για ουσιαστικούς-υπαρκτούς λόγους. Επιβάλλεται να το κάνεις αυτό για να διατηρήσεις οποιαδήποτε διαπροσωπική σχέση. Πάντα, μα πάντα, μεταξύ δύο κανείς δεν έχει προτεραιότητα ή περισσότερα δικαιώματα απ’ τον άλλον, είναι και οι δύο ίσοι ο ένας προς τον άλλον. Γνώμη μου βέβαια.

Το καλό σεξ, από την άλλη, είναι καλό σεξ, αλλά αυτό δεν χτίζει απαραίτητα μία σωστή και υγιή σχέση. Αλλιώς ας μείνει εκεί το πράγμα, ας ρίχνουν έναν “γκουχουγκουχου” κάθε τόσο και ας τελειώνει η υπόθεση. Η συντροφική σχέση είναι πολλά παραπάνω.

ο έρωτας διακρίνεται σε δύο πράγματα:

  1. η αισθησιακή απόλαυση

2)η αλληλοκατανόηση, ευμένεια.

εξαρταται απο τη σχεση που θελει να κανει κανεις.

Η διαφορά του άντρα με τη γυναίκα:

:lol3::lol3::lol3: είμαι θεωρητικός τύπος.

Αν θες αλληλοκατανόηση και σεβασμό πάνω απ όλα, ψάξε για καλόγρια να κάνετε συζητήσεις για το μεγαλείο του Θεού.
Αν θες γυναίκα πρέπει προπάντων να τα πάτε καλά στο κρεββάτι. Τα υπόλοιπα έρχονται με τον καιρό.

Ακριβως. Χωρις σεξ δεν σωζεται εκτος αν μιλαμε για περιπτωσεις μικρης ηλικιας οπου ακομα δεν υπαρχει εμπειρια. Οχι πως δεν ειμαι ρομαντικος. Ισα ισα.

Σιγά, για σχέση θες απ’όλα.
Το “μόνο σεξ” μπορεί να σε κρατήσει για λίγο περισσότερο χρόνο από το “μόνο πνευματική επικοινωνία”, αλλά και πάλι.
Αν θες σωστή σχέση, και συζητήσεις περί θείου πρέπει να γίνονται, που λέει και ο νίχιλιστ ( :P) , και καλό σαικς. Εδώ διακυβεύεται ο ελεύθερός σου χρόνος και η ψυχική σου ισορροπία…

Επισήμανση. Εγώ δεν μίλησα για “μόνο σεξ”. Είπα ότι το καλό σεξ και για τα δύο μέρη είναι ο πρώτος και σημαντικότερος παράγοντας για να προχωρήσει η σχέση. Η κόλλα μεταξύ ρε παιδί μου. :stuck_out_tongue:
Από κει και πέρα καλλιεργούνται και τα πνευματικά. Αν πάλι καταφέρεις και μείνεις στο “μόνο σεξ” τότε σίγουρα κάτι έχεις κάνει καλά στη ζωή σου.

[SPOILER]kidding[/SPOILER]

Ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον!:slight_smile: