ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΦΩΝΗ

Johnny Rot… Ωχ, πάλι θα μου τη λέει ο Vangelis, άρα το αλλάζω… Θα πω Lemmy, παρόλο που τον γουστάρω ελεεινά, καλλιτεχνικά η φωνή του είναι χάλια… Βέβαια Motorhead με άλλη φωνή θα έχαναν την αξία τους…

O Lemmy ειναι σκατοφωνη αλλα για πολλα γουστα !!! :smiley:
Ετσι ομως γουσταρουμε τους Μοτορχεντ…:wink:

Η χειροτερη φωνη ειναι ο Mustaine ομως.

Θα πω το Lemmy καθώς η φωνή του είναι πράγματι ελεεινή. Αυτός που με εκνευρίζει επίσης είναι και ο La Brie (σωστά τον έγραψα?) των Dream Theater…

[ul]
[li]Mustaine
[/li][li]Lemmy
[/li][li]Hetfield (εποχής Kill Em All)
[/li][li]Cobain
[/li][/ul]

Κατμαν…

Mustaine πολυ ανετα.

Φίλος ο Mustaine είναι φωνάρα…
Μια πρόχειρη δικιά μου λίστα:

Axl Rose
James LaBrie
James Hetfield
Klaus Meine

Δεν τους παλεύω με τίποτα όμως!

Το 99% απο οτιδήποτε ‘ποζεράδικο’,δλδ συγκροτήματα τύπου Winger,Cinderella,κτλ έχουν τρομερά βαρετούς τραγουδιστές.

Τρομερή βαρεμάρα και ο τραγουδιστής των My Chemical Romance…

ο οχετός keifer είναι βαρετός?

nihilist,κενό ποστ να έκανες ξέραμε τι θα εννοούσες:p

Σκατοφωνη εχει αλλα την γουσταρω ανελεητα! Ειναι πολυ Love it or hate it και βγαζει εναν σαρκασμο που λεει πολυ. Χαρακτηριστικο παραδειγμα:Hook in mouth :metal:

Καλα για τους αλλους που εγραψες δεν πολυ εκπλησοαμαι… :stuck_out_tongue:

U.D.O (πλην χαρακτηριστική…)

Βασικα πως οριζουμε την κακη φωνη γενικως? Τεχνικα? Ε, τοτε το βραβειο το παιρνουν ο Lemmy, ο Quorthon και ο Blaze αλλα εγω ειδικα τον Quorthon τον λατρευω για την εκφραστικοτητα και το συναισθημα που βγαζει.
Απο την αλλη μισω κατι power metal υψιφωνους που μου καταστρεφουν το νευρικο συστημα με τις τσιριδες τους, αλλα καποιοι απο αυτους τεχνικα ειναι αψογοι, οποτε δεν μπορω να απαντησω.

H αγαπημένη μου χειρότερη φωνή είναι ο Angelripper.

H πιο- την αποφεύγω όσο ο διάολος το λιβάνι - είναι ο τραγουδιστής των Nevermore

chris bodefnkjweq4kjkbluaaarghhh :lol:

Αxl Rose
Klaus Meine
Joey Belladona
Mark Shelton

Όποιος έγραψε για Hetfield (γενικά) και για Mustaine μπορεί να ψοφήσει ελεύθερα.

Οποιος εγραψε για Klaus Meine , ας ψοφησει αργα και βασανιστικα…:stuck_out_tongue:

8O 8O 8O

:lol3: :youwish:

Tα φωνητικά των Mastodon για μένα είναι απλά απάλευτα:p

VLIMAN!

Έτσι και αλλιώς ο όρος “ποζεράδικα” είναι πολύ γενικευτικός, Winger και Cinderella δεν μοιάζουν. Πόσο μάλλον οι τραγουδιστές τους…
Η φωνή του Winger δεν μου αρέσει αλλά είναι σίγουρα “δουλεμένη”, γενικά όλοι σε αυτή την μπάντα είναι καλοί μουσικοί.
Ο Κeifer έχει “βρωμοφωνάρα”, είμαι σίγουρος πως μπορεί να τραγουδήσει AC/DC πειστικά!
Τι άλλο θεωρείς “ποζεράδικο”; Τalisman; Άστο καλύτερα, απίστευτη φωνή!!!