... και οι κλασσικές όμορφες ηθοποιοί

Για μενα Brigitte Bardot! Και ακτιβιστρια για τα δικαιωματα των ζωων εκτος απο ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ.
Βσκ η καλυτερη μου απο εμφανιση, που δεν αναφερεται ειναι η Alida Valli που ειχε παιξει στο Paradine Case του Χιτσκοκ. Με ειχε εντυπωσιασει. Πολυ σαγηνευτικη και μυστηριωδης. Εφταιγε κι ο Χιτσκοκ βεβαια :stuck_out_tongue:

Και η Jane Fonda παιδιά (άλλη ακτιβίστρια κι αυτή), στην Barbarella, σίγουρα μια απο τις πιο cult ταινίες επιστημονικής φαντασίας… (Οι άντρες αν δε την έχετε δει ακόμα, σπεύσατε!). Τι να πω, αφήνω τις εικόνες να μιλήσουν… :stuck_out_tongue:



Μπριζιτ Μπαρντο. Θεα και σεξυ και ολα τα χει τεσπα.

δείτε την περιφρόνηση του Γκοντάρ. η μπριζίτ είναι υποκριτικά για κλωτσές, αλλά στην πρώτη σκηνή είναι γυμνή

Άλλη μία τέτοια χαρακτηριστική περίπτωση που υποκριτικά η Μπριζίτ είναι για κλωτσιές, είναι ένα εντελώς ξεχασμένο και 100% για κλωτσιές γουέστερν ονόματι Shalako (1968 ), του Έντουαρντ Ντμίτρικ. Εκεί η Μπριζίτ συμπρωταγωνιστεί με τον Σον Κόνερι. Όπως ήταν αναμενόμενο, η ταινία είχε διαφημιστεί ως την συνάντηση στην οθόνη αυτών των δύο διάσημων ηθοποιών, αλλά η ταινία δυστυχώς μετά βίας βλέπεται (εγώ τουλάχιστον έλεγα ‘‘άντε να τελειώσει επιτέλους αυτό το πράγμα’’). Σήμερα αμφιβάλλω πολύ αν και η ίδια η Μπριζίτ και ο Σον θα την θυμούνται.

Και μια δικαιολογηση της ψηφου μου.




Ζωη Λασκαρη

Ursula Andress. Απλά κορυφή.


Έπρεπε να βάλει επιλογή “άλλη” στο πολλ. Τέσπα, Όντρι Χέπμπορν και μετά Μπριτζίτ Μπαρντό.

Την Brigitte Bardot δεν την αντέχω! Εκτός από το γεγονός ότι, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι (ήταν) και τόσο όμορφη, υπάρχει και ένα αντικειμενικά μεγάλο πρόβλημα με το χαρακτήρα της, που ίσως δεν μου επιτρέπει να την βρω «όμορφη». Οι «χαριτωμένες» δηλώσεις της κατά καιρούς, μόνο αηδία μπορούν να προκαλέσουν. Όποιος έχει έρθει σε επαφή με την γαλλική πραγματικότητα, θα με καταλάβει.

Από την άλλη… Κρίμα που δεν είναι στη λίστα η Carole Lombard.

Χαχα! Ωραίο thread! Grace Kelly δαγκωτό, όχι μόνο γιατί ήταν κουκλάρα αλλά και γιατί υπήρξε μούσα του Hitchcock.

Σορι που το ξεθαβω,αλλα μου φανηκε καλο θεματακι και ψηφισαν πολυ λιγοι:pΗμουν μεταξυ Loren και Bardot,αλλα τελικα ψηφισα την Bardot.Απιστευτη γυναικαρα…:roll:Ειδικα εκεινη την εποχη που ηταν ολες μπαζολες φανταστειτε τι διαφορα θα καναν ολες αυτες:p

Μπαζοθρεντ.

Πολύ δύσκολη η επιλογή… εκείνη την εποχή οι περισσότερες ήταν θεές… Θα πω Audrey Hepburn και Elizabeth Taylor.


Listening to: Amon Amarth - The Fate of Norns
via FoxyTunes

δεν ξερω κ πολλες:?
monroe θα πω…

ingrid bergman ειπαμε?

Και Kim Novak ε

και μια μπονους

Κάνω quote στο πόστ μου, που έγινε τέλη Δεκεμβρίου '07 :slight_smile: :wink:

Που ειναι η Κλαουντια Καρντιναλε ωρε???



  • απειρα στον αποπανω.:wink:
  • Άπειρα στους 2 αποπάνους.