Χρονια πολλά

Λοιπόν που λέτε έτσι για να διηγηθούμε, χθες είχαμε τραπέζι οι εναπομείναντες στην εστία (κάπου στα 10 άτομα δηλαδή). Και ο καθένας έφτιασε από ένα φαγί. Φαντάσου λοιπόν τώρα φίλε χρήστη μια κατσαρόλα με τσίλι και ένα τριμμένο μοσχαρίσο σε φάση κιμά μέσα , και κάτι φασόλια και μυρωδικά. Αγαπάμε Μέχικο παιδιά, αγαπάμε.

Τι κατσουφικη ευχη [-X

:|:|:|:|:|

Χρονια πολλα σε ολους τους Χρηστους,χριστινες,Χρισες ου φορουμ μας!!! Οτι ποθειτε παιδες!!!

Χρόνια πολλά, υγεία κλπ σε όσους γιορτάζουν!
Συγκεκριμένα ο θεριος και ο κρισπ μου ρχονται τωρα!

Χρόνια πολλά κι από μένα σε χρήστους και χριστίνες :slight_smile:

Xρόνια πολλά σε όλους σας -εορτάζοντες και μη-η γέννηση του θεανθρώπου να γεμίσει την ζωή σας υγεία χαρά πρόοδο ευτυχία κι τ΄αυτιά σας καλή μουσική

Ευχαριστω πολυ παιδια…Να’στε καλα…Ευχομαι σε ολους καλα Χριστουγεννα και καλες γιορτες…STAY HEAVY guys…!!!

Nα το πεις στους κομπλεξικους που κανουν διαιτες [-X

χρόνια πολλά σε όλες και όλους τους συμφορουμίτες αλλά και γενικά στους εορτάζοντες…υγεία , προκοπή, ευτυχία και καλές ροκ βραδιές!!!:stuck_out_tongue:

Eυχαριστώ πολύ παιδιά και ανταποδίδω τις ευχές σε εορτάζοντες και μη.

Χρόνια πολλά και καλά :smiley:

χρονια πολλα παιδια.περιμενω να μου το ανταποδωσετε αυριο:p :lol:

Χρονια πολλα σε ολους οσους εορταζουν και μη…δεν λεω τιποτε αλλο μιας και οι υπολοιπες ευχες ειναι τυπικες σε σημειο υποκρισιας…μονο και μονο για να ακουστουν αφου εχουμε καταντησει να λεμε καθε περυσι και καλυτερα…κριμα…
Νικος Summoning

[FONT=“Comic Sans MS”]Κατάλαβα λάθος…?:-s ή μόλις είπες ότι οι ευχές μας είναι υποκριτικές με έμμεσο τρόπο…?
δηλαδή άσχετα με το αν πραγματοποιούνται ή όχι… μήπως έβαλες λάθος λέξη?
ή μου λες πως όταν εύχομαι (και σε ανθρώπους που τους γνωρίζω κιόλας!) να είναι υγιείς και ευτυχισμένοι δεν θέλω πραγματικά και μέσα από την καρδιά μου να είναι? και το λέω τυπικά?[/FONT]

Δεν εννοω οτι δεν ευχεσαι στον συγγενη σου ή στον φιλο σου υγεια…αλλα οταν ακους τις ευχες για ειρηνη ,αγαπη και ευτυχια σε ολο τον κοσμο ,ειναι καθαρα τυπικες καθως ολοι ξερουμε οτι οσες ευχες και να πουμε δεν ειναι δυνατον να πραγματοποιηθει…ειδικα αυτο το ειρηνη σε ολους…φρονω οτι πολλες φορες τις λεμε τυπικα ,λογω της παραδοσης και του εθιμου…και στο κατω κατω…ευχεσαι απο την καρδια σου υγεια σε οποιον αγαπας αλλα εχουμε καταντησει να το λεμε πανω στην κουβεντα μας ,πανω στο τυπικο της συζητησης…πιο πολυ σαν μια ρουτινα …παρα σαν μια εγκαρδια ευχη…και δεν ειναι λαθος λεξη η υποκρισια οταν αυτες οι ευχες λεγονται απο μεγαλα προσωπα που καθοριζουν τις τυχες μας…σου λεει…<<ας πω και τις καθιερωμενες ευχες στο λαο ,ετσι για το τυπικο>> …αν και ακομα και μεταξυ μας οταν ευχεσαι υγεια και χαρα ποσες φορες το εχεις πει με την καρδια σου και οχι τυπικα…ακομα και εγω που το λεω καποιες φορες συλλαμβανω τον εαυτο μου να το λεει οχι εγκαρδια αλλα με την ρημη του λογου,οποτε νιωθω οτι η ευχη που εκανα εχει χασει το νοημα της ,απλως ηταν μια τυπικη εκφραση…τετριμμενη…

Νικος Summoning

Οι δικες μου ευχες ειναι υποκριτικες. Ευχομαι υγεια και ευτυχια στους οχτρους μου.

Aχουυυ τους κακομοιρους

[FONT=“Comic Sans MS”]Το πρώτο bold το είδες σε άλλο θρεντ όχι σε αυτό εδώ νομίζω… αλλά άσχετα με που βρισκόταν και άσχετα με το ότι όσο και αν ευχόμαστε η αλλαγή δεν θα έρθει δια των ευχών αλλά με πράξεις και ότι οι ενέργειες αυτές δεν εναποτίθενται σε δικά μας χέρια (ειδικά όσο αφορά την παγκόσμια ειρήνη αυτό), αυτό δε σημαίνει πως το να ευχόμαστε είναι περιττό και ότι το λέμε κρατώντας τους τύπους και όχι επειδή το θέλουμε.
Το ευχόμαστε γιατί το θέλουμε.

Το δεύτερο bold τώρα…δεν γνωριζόμαστε οπότε δεν με προσβάλλει, αν με ήξερες και το έλεγες θα θύμωνα.
Τώρα δεν συμβαίνει αυτό (δε θύμωσα δηλαδή) απλά μπορώ να σου πω πως εσύ και εγώ καθόλου δεν μοιάζουμε αν ισχύει για εσένα αυτό που εσύ ο ίδιος είπες για τον εαυτό σου μετά το 2ο bold.
Aπλά πράγματα :).[/FONT]

To πρωτο bold δεν το ειδα σε αλλο thread γιατι δεν εχω πανω απο 30 λεπτα που μπηκα στο φορουμ μετα απο 16 μερες!!! ποτε προλαβα να δω οτι υπαρχει σε αλλο thread?πως εισαι τοσο σιγουρη οτι το ειδα σε αλλο thread?
Στο δευτερο bold δεν αναφερθηκα σε εσενα…απλως ανεφερα οτι εχω συλλαβει τον εαυτο μου να λεε ευχες σε αλλους χωρις να τις εννοω ,απλα μονο για να τις πω …κατι που κανει την ευχη να χανει το νοημα της…δεν εχω κανενα σκοπο ουτε να θιξω ουτε να προσβαλω κανεναν,ειδικα αυτες τις μερες…απλως λεω μια πραγματικοτητα που εχω δει στον ευατο μου…
Νικος Summoning