Μουσικες υποκατηγοριες!

Να χωρισουμε μια μουσικη υποκατηγορια με μεταλ και ροκ.Γιατι δε μπορω να μπαινω groups and artists και να μιλαει καθε ροκας για μεταλ,και το αντιθετο(οπως συμβαινει και με μενα).Επισης γιατι καποιοι ανθρωποι ειναι χαοτικοι με το να βαζουν ταμπελες και να οριζουν τη μουσικη στις μπαντες(οπως συμβαινει και σε μενα).Πιστευω θα ταν πολυ πιο ευκολο να μπαινω στο φορουμ και να παταω μεταλ και να βγαινουν ολες οι μπαντες που με ενδιαφερουν.Μεχρι και παπακωνσταντινου εχουν στα groups and artists.Αμα καποιος το ριχνει σε λαθος κατηγορια το θρεντ,οι αδμιν με ενα ωραιοτατο move θα το στελνουν εκει που ανηκει.Επισης πολλες μπαντες ειναι αγνωστες για μενα απο τα groups and artists και δε θα θελα να ψαχνω καθε ειδους πραμα εκει μεσα.

Ευχαριστω…

τσιμπηστε και ενα πολ

καλη ιδεα!:wink:

Και για εκείνα τα συγκροτήματα που δύσκολα μπορούμε να τα τοποθετήσουμε στη μία ή την άλλη κατηγορία? Και για εκείνα που δεν ανήκουν γενικά σε μια συγκεκριμένη, αλλά συνδυάζουν πολλά πράγματα μαζί, ενδεχομένως που να μην είναι καν your average rock group? (βλέπε Dead Can Dance ή Massive Attack). Ή εκείνα που αποτέλεσαν τους πατέρες του είδους, όπως οι Led Zeppelin π,χ.

Απο την άλλη δεν είναι άσχημη σαν ιδέα μια “τακτοποίηση” ορισμένων συγκροτημάτων και ίσως ο διαχωρισμός τους… απλά τα ανέφερα αυτά για να τονίσω πως δεν είναι εύκολο κάτι τέτοιο… Εκτός αν χωριστούν σε πολλές κατηγορίες, όχι απλά ροκ και μέταλ. Π,χ κλασικό ροκ, heavy, ακραίο μέταλ, progressive, alternative, gothic, κλπ.

τους λόγους για τους οποίους δεν θέλουμε πολλές κατηγορίες το έχουμε εξηγήσει πολλάκις. προσωπικά είμαι αντίθετος. δεν πιστεύω ότι χρειάζεται

Εγω αυτο που εχω να προτεινω ειναι το εξης. Οταν ανοιγει ενα νεο τοπικ στο γκρουπς ή στο κυκλοφοριες για ενα συγκροτημα το οποιο δεν ειναι ευρεως γνωστο στον πολυ κοσμο, ν’αναγραφεται στον τιτλο το στυλ που παιζει αυτο. Π.χ. για τον δισκο των Coheed and Cambria: "Coheed And Cambria - No World For Tommorow (progressive rock/metal).
Αυτο θα βοηθουσε αρκετα, καθως οταν βλεπω τοπικς για 30 μπαντες που δεν ξερω, δεν προκειται να ψαξω ενα ενα να δω αν ειναι του γουστου μου. (Ασε που σπανιως γινεται συζητηση γυρω απο τη μουσικη μιας κι οι περισσοτεροι αρκουνται σε σχολια τυπου “γαματο”, “μαλακια”.)

Αφου εσυ εισαι ο moderator και εγω ο απλος που χρησιμοποιω το φορουμ.Αρα εγω(οι φορουμιτες δηλαδη) πρεπει να πω αν οντως με βολευει η οχι.Για αυτο το εβαλα το πολ αλλα δε βλεπω πολυ συμμετοχη

Εξαλου δε ζητησα και πολλες κατηγοριες.Μονο 2

Και ισως επειδη εισαι πολυ καιρο εδω,τα χεις μαθει ολα απεξω και ανακατωτα, που ολα μια κατηγορια να ταν δε θα χες προβλημα:p

Ακριβως αυτο λεντ.Για να αποφυγουμε ετουτο το πραμα το πα.

Και η δικια σου προταση ειναι μια πολυ ομορφη λυση,αλλα παλι θα χρειαστουν μετονομασιες των υπαρχοντων θρεντς,και ετσι να υπαρξει και συνεχεια

η πρόταση του λεδ είναι και όμορφη και υλοποιήσιμη. την συζητάμε, καταλήγουμε κ την εφαρμόζουμε.

ξέρω πως το σούπερ θα ήταν να υπήρχε ένα φόρουμ με 100 κατηγορίες. αυτό όμως είναι πολύ δύσχρηστο κ για τους μοδς και για τους χρήστες. ακόμα κ τώρα που οι κατηγορίες είναι ελάχιστες βρίσκουμε συνέχεια τόπικ άλλα, αντί άλλων, καθώς κάποιοι βαριούνται να ψάξουν εκτενώς.

ένας τέτοιος διαχωρισμός θα επέφερε πολλή γκρίνια για όλα τα in between σχήματα. άσε που κάποιος θα έπρεπε να ψάξει διπλή ώρα για να βρει που είναι τι.

ας σκεφτούμε λίγο την πρόταση του λεδ, ακούγεται καλή.

Αμα ειναι υλοποιησιμη,εγω ψηφιζω θετικο!

απλά θα είναι υλοποιήσιμη από εσάς, so carefull what u wish for !

Αυτό. Και γενικά ζαλίζει η εικόνα των subforums

¶μα έχετε το κουράγιο οι mods να αλλάξετε όλα τα ονόματα των θρεντς, τότε ok :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Εγώ γουστάρω τη φάση. ¶σε που θα έρχετε ο καθένας και θα με κράζει επειδή είπα τους Slipknot metal ή τους Led Zeppelin folk. Θα έχει πολύ τσέρτσελο!!

παντως το off topic μην πειραξετε

Θεωρώ πολύ σημαντικό, απλά να βγούν κανόνες για τους τίτλους των θρεντ και όσοι την έχουν δει διευθυντές μάρκετινγκ να παν να… βρουν δουλειά! Έχω βαρεθεί να διαβάζω ό,τι να ναι, επειδή ο τάδε αποφάσησε να μην βάλει περιγραφικό τίτλο, αλλά μια “διαφημιστική αττάκα”.

Έλεος πια! Κράζουμε την τηλεόραση και τα μπάνερ που ασχημαίνουν τη φύση, αλλά όταν είναι η σειρά μας να “προωθήσουμε” το δικό μας θρεντ ξεχνάμε τί σημαίνει σεβασμός.