Αγαπημενο σκανδαλο

Μιας και πλησιαζουμε στα 4 χρονια κυβερνησης Κωστακη, ας κανουμε εναν μινι απολογισμο κι ας ψηφισουμε το αγαπημενο μας σκανδαλο απ’αυτα που συνταραξαν την κοινη γνωμη για 3 περιπου μερες το καθενα, μεχρι ν’αποκαλυφθει δηλαδη το χρωμα του σουτιεν της Χρυσπας και να στραφει αλλου το ενδιαφερον μας.
Ποιο μας αρεσε περισσοτερο? Με ποιο ειπαμε “δειτε ξεφτυλα” περισσοτερες φορες? Με ποιο σιχτιρισαμε παρεα με τον Κακαουνακη πιο εντονα? Με ποιο γελασαμε? Με ποιο εξοργιστηκαμε? Ποιο μας εκανε να πουμε “να μου κοπει το χερι αν τους ξαναψηφισω” και “ολοι ιδιοι ειναι τελικα”?
Ποιο μας εκανε να νοσταλγησουμε ακομα και το ιδιο το ΠΑΣΟΚ?:!:

Γιατι σκανδαλα υπαρχουν πολλα. Νουδου ομως ενα.

Το χρηματιστήριο…Μεχρι και εγω εχασα λεφτά…:lol:

Εdit:H υποθεση Ζαχοπουλου εχει πολύ ψωμί ακομα μπροστα…Θα βγουν και αλλα στην φόρα…

Το σουπ σουπ.Ο λαος δεν ξεχνα.

τι σκατά είναι το σουπ σουπ? - πείτε

το σκάνδαλο της μη χρησιμοποίησης του Κονέ ως βασικού με αγγίζει περισσότερο

κατά τα άλλα όλο επιτυχίες η κυβέρνηση !

Εδω υπεισερχεται η μπουγατσοφαγικη ομερτα.[-X

Και το πασόκ είχε σκάνδαλα, αλλά οι σημερινοί το ξεφτίλισαν το θέμα:yes:

Πάντα τέτοια:lol:

Υποκλοπές!!! Μια ιδιωτική εταιρεία παρακολουθεί τους πάντες, από τον χασάπη της γειτονιάς μέχρι τον Πρωθυπουργό-και-καλά-λιώνω-το-Pro-κι-εσείς-νομίζετε-οτι-κυβερνάω-κορόϊδα και την γλυτώνει με ένα αυστηρό κούνημα του δακτύλου και αφού έχει “αυτοκτονήσει” τον άνθρωπο που τα ανακάλυψε όλα… #-o

Και εις ανώτερα! Γειά σου Ελλαδάρα!

Τα ομόλογα γιατί εκεί φάγανε λεφτά του κοσμάκη και τώρα ανεβάζουν τα όρια της σύνταξης γιατί άδειασαν τα ταμεία … [-X [-X [-X [-X

Συμφωνω με την Rope

δύσκολο να σπάσει κάποιος τον όρκο.
για ευνόητους λόγους.

Ολα ειναι ενα κι ενα.
Το αγαπημενο μου σκανδαλο ομως ειναι οτι ολα αυτα κουκουλωθηκαν μεσα 3-4 μερες και δεν αντεδρασε κανεις (η, αντεδρασαν ελαχιστοι)…

H Φενια επίσης είναι μεγαλο σκανδαλάκι…(ξερει αυτή…:lol: :stuck_out_tongue: )

Για να αποφευχθούν οποιεσδήποτε παρεξηγήσεις (:roll: ) να πω ότι ο davi εννοεί το επίθετό μου και μόνο… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Παλι καλα, γιατι ημασταν ετοιμοι να παρεξηγησουμε…

αυτά είναι φλωριές. Ένα ήταν το σκάνδαλο:

Στα καρναβάλια της εποχής ( 88 -89 ήταν περίπου ( ?? ) ) θυμάμαι που μοιράζανε πεντοχίλιαρα με την φάτσα του Κοσκωτά, αντί για την κλασσική του Κολοκοτρώνη. Ο τύπος ήταν η προσωποποίηση του σκανδάλου στην κυριολεξία.

λίγα για τον γαύρο, την πιο πεντακάθαρη ομάδα, ε

Montecristo αν ξαναγραψεις κατι για τον Θρυλο μπαν.

Το πιο πεντακάθαρο ψάρι, παίζεται…Την πιο πεντακάθαρη ομάδα όμως…;;;;; :-s

ρε σεις, αυτά όλα εγιναν τα τελευταία 4 χρόνια? εγώ πού ζω? :-s :?

Θα δωροδοκήσω τον JimmyPage και τον Bluezlick και θα μάθω :lol: :stuck_out_tongue:

Συμφωνώ! Είναι το σοβαρότερο γιατί είναι το πίο Οργουελικό: Μυστικές υπηρεσίες και ιδιωτικές εταιρείες (έπαιξε και η Ericsson) που παρακολουθούν τους πάντες και μία αυτοκτονία που δεν “πείθει” με τίποτα.

Ο Ζαχόπουλος που κάνει το σκυλάκι σε DVD, όσο και αν εμπλέκονται χοντρά λεφτά από τους φόρους μας δεν ξεφεύγει από την σφαίρα του γραφικού, παλαιοκομματικού σκανδάλου που συνέβαινε άπό την εποχή του Μαυρογυαλούρου.

YΓ: Ακούγεται πολύ τελευταία πως ο Κωστάκης λιώνει το Pro…Λες να πίνει και μπάφους;;