Παιχνιδακι με φωτογραφιες περιοχων, τοπων, βουνων, μνημειων, ποταμων, Τουταγχαμων

Σωστός :smiley:
Έλα ρίξε και καμία ιδέα για το πρώτο πριν μας βάλεις φωτογραφία 8)

χμμμ…αν ειναι ξενο πιασε το αυγο και κουρευ’ το…
δεν μπορω να σκεφτω κατι…μπορει να ειναι την Αγγλια η στην Γαλλια…η Τουρς ,που σημαινει κατι αντιστοιχο…δεν ξερω…

Για πειτε μου αυτο…ανηκει στην Ευρωπη αν και μακρυα απο αυτην…οχι πολυ…αλλα δεν ειναι και πολυ κοντα της.!!!

Όντως τι να πρωτοπείς!
Here we go: ανήκει στην περίφημη περιοχή του Castleton! Χωριό με 750 κατοίκους στο Derbyshire (ανάμεσα στο Sheffield και το Manchester). Είναι γνωστό για τις 3 (αν θυμάμαι καλά) σπηλιές του και το κάστρο του!

Στείλε το κουφό σου τώρα :stuck_out_tongue:

Είναι η Μαδέρα;;;

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Μπραβο…Funchal ,Madeira!!

Χαχαχα, έχω πάει και με τη μία θυμήθηκα το δρόμο! Με έμπλεξε λίγο η πινακίδα στο ένα αυτοκίνητο γιατί μου θύμισε παλιές γαλλικές αλλά και πάλι… 8)
Πω πω, τι απίστευτο μέρος…
Αυτή τη φορά σου παραχωρώ εγώ τη θέση μου. Έτσι κι αλλιώς ό,τι και να στείλουμε θα το βρεις. Οπότε καλύτερα να ψάχνουμε εμείς :smiley:

Eλεος!! εχεις παει Μαδειρα? εδω να δεις που επεσα!!ειμαι ικανος να βρω χρηστη εδω που να εχει μεινει σε σπηλια εξω απο το Σωλτ λεικ σιτυ!!

Για βρειτε μου αυτο!!
URL=http://imajr.com/kibubu12-662221]
ευκολο ειναι!!

Ρέικιαβικ δεν είναι;;; :smiley:
(εντάξει, εκεί δεν έχω πάει :stuck_out_tongue: )

Ναι…το Ρευκιαβικ ειναι…ηταν ευκολακι μιας και κατι τετοιυς ναους μονο σε κατι κρυοκωλες χωρες βρισκεις…ωραιος…:slight_smile: :slight_smile: :smiley:

Θα ποσταρεις Cozy?

Βοηθάω δίνοντας δύο φωτογραφίες και λέγοντας πως είναι Ιταλία…

San Marino?

παλερμο??

Nop. 8)

ναπολη ???

Όχι, όχι …

τωρα…μας εστειλες…ολα εκει μοιαζουνε …για να κανω μια προσπαθεια…
το πρωτο το κοβω για Ιταλικο βορρα…απο Τοσκανη μεχρι Πεδεμοντιο…για την δευτερη μαλλον σε ορεινο μερος ειναι…εχει πολυ πετρα στα σπιτια…μαλλον κοντα στις Αλπεις(ή καπου στα κεντρικα Απεννινα)
Για την πρωτη βλεπω γοτθικη επιρροη στον ναο…πρεπει να ειναι βορρας…τωρα πια πολη…αστο καλυτερα

Βατικανό!

Είναι στην κεντρική Ιταλία. Όχι πολύ πάνω από τη Ρώμη. Ο ναός είναι από τους πιο γνωστούς…

Monterotondo?