Παιχνιδακι με φωτογραφιες περιοχων, τοπων, βουνων, μνημειων, ποταμων, Τουταγχαμων

Siena?Arecco??

Όχι. Ανήκει στην Umbria… Κάτω από την Τοσκάνη δηλαδή…

Πλησιάζεις Ashen…

Assizi!!!

Saint Francisco di Assizi!!

Perugia? Αμάν ρε κόζη!

Mε το που λεει Umrbia το επιασα!!!

Ωραίος και πάλι! Ναι, είναι η περίφημη Ασίζη με το ναό του Αγ. Φραγκίσκου 8)

αμαν αυτη η Ιταλια με τις εκκλησιες!!! εχει τοσες πολλες και τοσο ομορφες…δεν μπορω να τις ξεχωρισω!!
για να δουμε τωρα και το δευτερο μερος το οποιο φαινεται πιο παλουκέζε…

Και οι δύο εκεί είναι ρε 8) ! Αφού είπα “για βοήθεια δίνω δύο φωτογραφίες” :lol:

Θυμιζει ορεινα μερη της Ιταλιας…εχει και τις γλαστρουλες στα μπαλκονια που θυμιζουν υποαλπικες περιοχες…κανενα hint εδω?

εντιτ-μποινγκ!!κοιτα πως σε μπερδευει ενα μονο στιγμιοτυπο…

Ρε άσεν βάλε φώτο! Μας χαλάει ο κόζης το παιχνίδι… Τστστς

Helloooo :lol:
Δες το παραπάνω post μου… Μην κοιτάτε μόνο τις φωτογραφίες ρεεε :stuck_out_tongue:

Ιαπωνία γέφυρα που ενώνει 2 νησιά αν θυμάμαι καλά …

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: 8) 8) 8O 8O

Μπραβο Φρουρε…πολυ σωστο…μαλλον απο εκει πηραμε την ιδεα για το Ριο-Αντιριο!!

Πάντως του Ρίο - Αντίρριο δεν είναι σίγουρα (έχει 4 “πύργους”)

Εδιτ: Ωραίος ο Γαρδιαν!!!

Οι κρεμαστές γέφυρες είναι των σχιστομάτηδων…

Τεχνική Γεωλογία φορ έβα :roll:

Η Χρυση πυλη του Σαν Φρανσισκο τελειωσε το 1937…κατι μου λεει οτι παλι αντεγραψαν οι ιαπωνες αλλα παντα αψογα οπως παντα…πηγαινοντας το ενα βημα παρα περα…:slight_smile:

αλλα θα μου πεις…τις ειχανε οι κινεζοι χιλιαδες χρονια προ χριστου,οποτε παω πασο με τον ορο σχιστοματιδες!!

η συγκεκριμένη είναι καλοδιοτή …

η ιδέα για να γίνει γέφυρα στο ριο-αντίριο ξεκινάει από τον χαρίλαο τρικούπη … (γι αυτό και ονομάστηκε έτσι η γέφυρα)

και μιας είμαστε στις γέφυρες πάρτε και μια πολύ γνωστή …

Πωπω!!αυτη στην Γαλλια…320 μετρα πανω απο το εδαφος…που συνδεει Παρισι με Μασσαλια…φοβερη

εντιτ=εννουσσα το σχεδιο…οχι την ιδεα…λαθος εκφραση μου…γιατι το σχεδιο της καλωδιωτης μοιαζει πολυ…οντως…δεν ειναι suspended αλλα cable-stayed γεφυρα

Millau Viaduct!!!