Πληροφορίες για ταινίες (απαγορεύονται οι ΧΧΧ)

Λοιπόν, πείτε μου για:

i) Interview With A Vampire
ii) The Shining
iii) The Party

Δηλαδή απαγορεύεται να ρωτίσω γι’ αυτήν την ταινία? Γιατί τέτοιος ρατσισμός?

i) Από τις καλύτερες βαμπιροταινίες που έχουν βγεί, βασισμένο στο έργο της Αν Ράις. Σκηνοθεσία Νίλ Τζόρνταν, πρωταγωνιστούν Μπράντ Πίτ και Τόμ Κρούζ …

ii)Κιούμπρικ . Τέλος.

iii)Πάλι ενα όνομα. Peter Sellers. Τέλος.

Το Shining ειναι καταπληκτικη ταινια…αλλα θα σου προτεινα να διαβασεις και το βιβλιο πρωτα!

Έχω ακούσει πως είναι το σκατό στην κάλτσα το Σάινινγκ.

E αφού το έχεις ακούσει βρε παιδί μου τι μας ρωτάς εμάς.

Και οι τρεις είναι ταινιάρες βασικά, ή Συνέντευξη απο τις καλύτερες βαμπιροταινίες των ‘90ς, ατμοσφαιρικότατη και γοτθική, η Λάμψη μια απο τις κλασικότερες ταινίες τρόμου (αν και δεν αρέσει σε όλους, είναι γεγονός), η οποία χαρακτηρίζεται απο την συνεργασία τεράτων όπως ο Κιούμπρικ (πάνω απ’ όλα), ο Στίβεν Κινγκ και ο Τζακ Νίκολσον…

Όσο αφορά το Πάρτυ, η απάντηση του Ashbringer με καλύπτει πλήρως…

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, είναι Κιούμπρικ. Δεν χρειάζεται άλλο σχόλιο. Μιλάμε για τρελά παρανοική ταινία με τον Τζακ Νίκολσον να ερμηνεύει έναν από τους κορυφαίους κακούς στην ιστορία του σινεμά, δίνωντας μια εξαιρετική ερμηνεία.

To Wolf πάλι με Νίκολσον τι λέει?

Πολυ καλο το Γουλφ. Κλασσικη παρανοια Νικολσον.

Χεζουλιάρικο? Αυτό ή το Σάινινγκ?

Αληθεύει πως το Σάινινγκ έχει σκηνές όμοιου τρόμου με τη μπανιέρα του Ψυχώ?

Ε, οχι τοσο. Σαινινγκ>Γουλφ.

Το Σαινινγκ περιεχει μια σκηνη ιδιας “αναγνωρισιμοτητας” με την γνωστη σκηνη της μπανιερας του Ψυχω. Ερμηνευτικα πολυ ανωτερη βεβαια.

Eiδα το Σάινινγκ και χέστηκα πάνω μου… Πάντως ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει το τέλος…

Σοφι-κ εννοείς το “Here’s Johnny!”?

Ναι, αυτο.

To “A Fish Called Wanda” αληθεύει πως είναι από τις κορυφαίες ταινίες έβερ?

To “Ψάρι που το έλεγαν Γουάντα” είναι μια τεράστια κωμωδία που φέρει την υπογραφή ενός εκ των Μόντι Πάιθονς. Αυτό τα λέει όλα.

  1. John Cleese - Michael Palin

Η ταινία με τον Κομπέιν πως λέγεται?

Last Days.
http://www.imdb.com/title/tt0403217/

Η Συνεντευξη μ’ενα Βρικολακα ταινιαρα!! την ειδα προσφατα και μου αρεσε παρα πολυ…Ειναι πολυ συγκινητικη,ατμοσφαιρικη, σκοτεινη και γκοθικ!Και παιζουν και οι Μπραντ Πιτ,Τομ Κρουζ, Αντονιο Μπαντερας…

πωπω…
με πηρε ο υπνος
πραγματικα δεν βρηκα κανενα νοημα σε αυτη την ταινια

ταινιαρα
η σκηνη που κανει βρυκολακα ο κρουζ τον πιτ και εξυψωνωνται στον ουρανο ειναι μνημειωδης!!!

και ενα μικρο τριβια
η κομματαρα A KISS TO REMEMBER των ΘΕΩΝ MY DYING BRIDE ειναι βασισμενη σε αυτην την ταινια\βιβλιο!!!