ΑΘΑΝΑΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ: Ποιά πιστεύετε πως είναι?

ναι οντως … μη χεσω … τεσπα μαμω ολο το grunge !!!

H μοναδικη επανασταση ηταν αυτης της 21ης Απριλιου … ολα τα αλλα ειναι απλα οδοντοπαστες[/quote]

ελπιζω να κανετε πλακα…[/quote]

Μπα δε νομιζω…σοβαρα μιλανε.
Αληθεια τωρα…οχι και το grunge επανασταση, και ειδικα οι Nirvana,ελεος πια!!!

Ειτε μας αρεσει ειτε οχι οι Nirvana φερανε μουσικη επανασταση κ μαλιστα χωρις να το θελουν…

α, και ποτε δεν το παιξανε metal…

Και εσύ είσαι Ι-lithium … :stuck_out_tongue:

ναι οντως … μη χεσω … τεσπα μαμω ολο το grunge !!!

H μοναδικη επανασταση ηταν αυτης της 21ης Απριλιου … ολα τα αλλα ειναι απλα οδοντοπαστες[/quote]

ελπιζω να κανετε πλακα…[/quote]

Εσύ γιατί άλλαξες avatar;

Όντως δημιούργησαν το μεσαίωνα της rock!!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εντάξει γίνομαι λίγο υπερβολικός, αλλά νομίζω ότι η αναλογία του ταλέντου με την αναγνώριση που έτυχαν είναι απόλυτα δυσανάλογη. Πιστεύω ότι ακόμα και στο grunge υπήρχαν πολύ καλύτερα συγκροτήματα.

ΥΓ: Θεωρώ ότι δεν είμαι κολλημένος. Καλή μουσική υπάρχει παντού… Οι ίδιοι όντως δεν το έπαιξαν metal, απλά παραλίγο να σβήσουν το metal και το Hard rock από τον χάρτη…

Nικος Ξυλουρης - Σαβαρακατρανεμια …
:wink:

Όντως έφερε την επανάσταση των ανίδεων… Οι πανκιάδες αφήσανε μαλλί και γίνανε και καλά metal… FUCK 90’s!!![/quote]

καμια σχεση με μεταλ οι nirvana… 8O
εφεραν οντως την επανασταση,ηταν μια μπαντα σταθμος για την μουσικη,με θεικα τραγουδια.
νομιζω οι το γεγονος οτι 11 χρονια μετα τον θανατο του cobain το box set που εβγαλαν προσφαα εκανε ρεκορ πωλησεων λεει πολλα…και δεν καταλαβαινω επιτελους τι ρικη ειναι αυτη που εχουνε φαει ολοι οι μεταλαδες με τους nirvana… :x

Όντως έφερε την επανάσταση των ανίδεων… Οι πανκιάδες αφήσανε μαλλί και γίνανε και καλά metal… FUCK 90’s!!![/quote]

καμια σχεση με μεταλ οι nirvana… 8O
εφεραν οντως την επανασταση,ηταν μια μπαντα σταθμος για την μουσικη,με θεικα τραγουδια.
νομιζω οι το γεγονος οτι 11 χρονια μετα τον θανατο του cobain το box set που εβγαλαν προσφαα εκανε ρεκορ πωλησεων λεει πολλα…και δεν καταλαβαινω επιτελους τι ρικη ειναι αυτη που εχουνε φαει ολοι οι μεταλαδες με τους nirvana… :x[/quote]

Ολο το grunge κινημα ηταν για τα μπαζα , και ηταν και η αιτια που ενα απο τα αγαπημενα μου κινηματα … [οχι δεν ηταν μονο αυτο της 21ης Απριλιου :roll: ] ηταν η αιτια να παραγκωνιστει απο κατι που δεν ανηκε στον ευρυτερο χωρο του Hard Rock / Metal.

Για αυτο δεν μπορω να ακουω τον καθε καραγκιοζη να μου λεει οτι η nirvana φερανε επανασταση … μην ξερασω δηλ …

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Οι Nirvana φέρανε την επανάσταση των άσχετων στη μουσική και ο κόσμος αντι ν’ ακούει hard και metal άκουγε μια μπάντα με ήχο κόρνας από ντεσεβώ…
Οι πωλήσεις δεν είναι δείγμα γραφής ποιοτικής μουσικής.
Τo punk μολύνει περισσότερο από την pop το Metal…

Ρε παιδια τι σχεση εχει το punk με τους Nirvana και το grunge???
Το punk ηταν απολυτα πολιτικοποιημενο ειδος ενω το grunge δεν εχει καμια σχεση με πολιτικη.Πρωτα απ’ολα το punk ξεκινισε σαν πολιτικο κινημα και οχι σαν ειδος μουσικης (οπως και το grindcore …καποτε)
Αν δεν μας αρεσει το punk οκ.Αλλα τουλαχιστον πρεπει να το σεβαστουμε γιατι καποτε επαιξε μεγαλο ρολο σε πολλες κοινονικοπολιτικες “εκδηλωσεις”
Οσο για το grunge…δεν ηταν μονο οι Nirvana αλλα και Pearl Jam και Foo Fighters…και δεν νομιζω να εχεται να πειτε κατι και για αυτους???

Άψογος!!! Τέλη για το ότι έγιναν πιο διάσημοι φταίει η διαφήμιση αλλά και η αυτοκτονία! Όπως και να’χει δεν ισχύει το ότι έστρεψαν τα φώτα πάνω τους και ο κόσμος άκουσε αυτούς αντί για μέταλ! Όποιος ήξερε τι ήθελε να ακούσει δεν αλλαξοπιστούσε,όποιος δεν ήξερε ναι! Είναι όπως και τώρα που ακούει η κυρά κατίνα τους evanescense και λέει ότι είναι μέταλο!!! Ο doomed με κάλυψε πλήρως διότι δεν είναι ότι απλά γούσταρα nirvana αλλά και όλο το είδος(πιο πολύ μάλιστα pearl jam)και όλες τις μπάντες για τις οποίες δεν μπορείτε να πείτε τπτ απλά και μόνο γιατί δε διαφημίστηκαν και έτσι όσους οπαδούς είχαν τους είχαν γιατί τους άρεσε αυτό που παίζαν και όχι γιατί ήταν μόδα να τους ακούς! :smiley:

Θωμά μουσικά θεωρώ ότι έχουν την ίδια βάση!

ξεκκολατε πια με τους nirvana :x …το θεμα ειναι αθανατα τραγουδια κι οχι για το ποιους δεν γουσταρετε…αν αρχισω κι εγω κι αλλος κοσμος να λεμε τετοια θα γινει εδω…
εγω μπορει να μην γουσταρω τους mettalica για δικους μου λογους αλλα δεν τους κατεβαζω καντηλια :evil: …ελεος πια

Γιατί; Για να μην A.G.R.T.H.D.E.W.Q.U.Y.P.O.N.D.G.D.W.H???

oloi edw mesa ta kseroun ola kai de dexontai apo asxetous na lene oti h nirvana eferan thn epanastash…akou ti leei o allos re.den kanete kana egyklopaideia re mages na mas methete kai tipota.ki otan lew epanastash,den ennow sta opla,ennow oti edwse wthisi kai se alla rock sygrothmata na ksekinhsoun giati tote htan pesmena ta pramata.vlakes kai kollhmenoi metallades pou to complex sas de sas afhnei na deite ligo pio ksekathara ta pramata.grunge forever reee

Μίλησε το Τρίκαλο … ΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΡΡΡΡΡΡΡΡΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕε :stuck_out_tongue:

re ti xavale exoun kapoioi pou ksepernoun to fragma twn 1000 post…tha sas malwsw.eiste treloi oloi

Αν τα περάσεις κι εσύ έτσι θα γίνεις. Περάσαμε ειδικές διαδικασίες με το που τα φτάσαμε.

Σας έχω βάλει τα γυαλιά , εξού και το Αvatar 8)

primitive μην κολλάς, τους άσχετους (συγνώμη τους Nirvana ήθελα να πω) βρίσαμε, όχι όσους τους γουστάρουν. Όντως το 94 τα πράγματα στο rock ήταν πολύ πεσμένα και ήρθε το grunge και τ’ αποτελείωσε… ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Όσο για τη βρισιά σου περί κολλημένων μεταλλάδων, νομίζω ότι κάνεις λάθος… Ούτε κολλημένοι είμαστε, ούτε το κυριότερο κολλημένοι μεταλλάδες…
Ποζέρια του θανατά είμαστε και μάλιστα μεγάλη σπείρα. Και οπωσδήποτε σαν happy guys, ανέμελοι και sexy το ρίχνουμε συνεχώς στην πλάκα…Οπότε μην μας παίρνεις και πολύ στα σοβαρά, άσχετα αν οι Nirvana ΜΟΥΣΙΚΑ είναι όντως κάτι ανάμεσα σε ταβερνιάρηδες και σουβλατζήδες κατά την ταπεινή μου άποψη…

Συγνωμη κύριε μπορώ να παραγγείλω ένα σουβλάκι με γύρο , με απ’ ολα μεσα … α και πιπερι κοκκινο για τον Primitive … Σκέτο Λέμε :twisted: