ΑΘΑΝΑΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ: Ποιά πιστεύετε πως είναι?

Συγνωμη κύριε μπορώ να παραγγείλω ένα σουβλάκι με γύρο , με απ’ ολα μεσα … α και πιπερι κοκκινο για τον Primitive … Σκέτο Λέμε :twisted:[/quote]

Ο JAPAN είναι ειδικός σ’ αυτά… Κόβει το γύρο με το γνωστό ειδικό ηλεκτρικό μαχαίρι, ρίχνει το αλατοπίπερο με τα χέρια και γυρίζει τη σούβλα με μηχανικό τρόπο… Αναζητώ τη βοήθεια του ειδικού λοιπόν… ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

θα πρεπει να συμφωνησω απολυτα!!!αλλα οπως ειπα ηδη εχουμε ξεφυγει…λιγο απο το θεμα… :?

Συγνωμη κύριε μπορώ να παραγγείλω ένα σουβλάκι με γύρο , με απ’ ολα μεσα … α και πιπερι κοκκινο για τον Primitive … Σκέτο Λέμε :twisted:[/quote]

Ο JAPAN είναι ειδικός σ’ αυτά… Κόβει το γύρο με το γνωστό ειδικό ηλεκτρικό μαχαίρι, ρίχνει το αλατοπίπερο με τα χέρια και γυρίζει τη σούβλα με μηχανικό τρόπο… Αναζητώ τη βοήθεια του ειδικού λοιπόν… ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ[/quote]

Μετα απο συζητηση αποφασισαμε να ανοιξουμε σουβλατζιδικο με ταμπελα " ΤΟ ΝΙRVANA " και με μοτο "smells like grunge spirit "

Σας περιμενουμε στο ανανεωμενο χωρο μας … !!!

θα πρεπει να συμφωνησω απολυτα!!!αλλα οπως ειπα ηδη εχουμε ξεφυγει…λιγο απο το θεμα… :?[/quote]

Ρε μαγκάκια του γλυκού νερού primitive και sofi-k μας γνωρίζετε κι από χτές και μας λέτε κομπλεξικόυς, βλάκες και κολλημένους μεταλλάδες…; Πόσο χρονών είστε ρε…; Σας χαρακτήρισε κανείς; Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά… Οι NIRVANA είναι σουβλατζήδες ότι και να λέτε, αλλά έχετε κάθε δικαίωμα να τους γουστάρετε και να τους υποστηρίζετε. Αν γίνει ξανά προσωπικός χαρακτηρισμός θ’ ακούσετε ότι δεν έχετε ξανακούσει ποτέ στη ζωή σας…

θα πρεπει να συμφωνησω απολυτα!!!αλλα οπως ειπα ηδη εχουμε ξεφυγει…λιγο απο το θεμα… :?[/quote]

Nα συμφωνήσεις σε τι ? Στο ότι το Τρίκαλο μας λέει, στο Τελη και εμένα , κομπλεξικους και κολημένους , η στο οτι μας λεει μεταλλαδες (μπλιαχ) ?
Στο οτι μας παραθέτει ενα κομματι λεγοντας μας … smells like teen spirit ? και εγω με τη σειρα μου του λεω οτι ειναι καραγκιοζης και μπαμπαλουέτας!!!
εφεραν επανασταση σε τι ? στη μουσικη βιομηχανια ? παπαριες … ας μην ηταν οι πολυεθνικες απο πισω τους και θα σου λεγα εγω που θα ηταν , ουτε λεφτα να παρει σφαιρες για το πιστολι του για να αυτοκτονησει δεν θα ειχε ο ζακιας …
Επανασταση στο οτι ξεσηκωσε την punk νοοτροπια … και την σερβιρε για επανασταση ?

Και γω λεω την γνωμη μου αν δεν αντεχει την κριτικη ας μου πει … φιλε το σογκι που λες εσυ ειναι μαπα για αυτο και αυτο το λογο … , αλλα ο βλαχος προσπαθει να το παιξει και εξυπνος … δεν καταλαβε το λογοπαιχνιο που εκανα με την λεξη επανασταση , που σημαινει οτι στερειτε και του χιουμορ …
Και στο τελος προσβαλει τρια ατομα συμπεριλαμβανομενου και εμου και λεει για τα ποστ … Αρες μαρες κουκουναρες …
Γνωσεις ?, ασε ο τυπος εχει γνωσεις “δημοτικου” μαλλον οταν θα φτασει να ακουσει οτι εχουμε ακουσει και οι δυο μας τελης και εγω , ας ερθει να μιλησει , μεχρι τοτε ας ρουφηξει το αυγο του , και καντου και εσυ παρεα , μιας και εχει δικιο οπως λες !!!

Αν και από χιούμορ οι Τέλης και Αντρέας ήταν και είναι πάντα άψογοι θα ήταν πιο συνετό να μέναμε στα όρια του δημοψηφίσματος ε? Πολύ προσωπικά δεν παίρνει τοκάθε μέλος εδώ μέσα τις απαντήσεις?Πραγματικά βαρέθηκα να διαβάζω θέματα και ο ένας να επιτίθεται στον άλλο για τις μουσικές του απόψεις! Και εγώ γουστάρω nirvana αλλά δε θα την πω σε όποιον τους μισεί! Και φυσικά δεν θα περιμένω το αντίθετο! Ξεκολλάτε επιτέλους!Είναι forum ενημέρωσης και μέχρι στιγμής τα πάει πολύ καλά,μη τα σκατώνουμε τελείως!!!
Όσον αφορά το θέμα με τους nirvana δε μπορώ να τους βάλω στο Punk με καμία δύναμη(ρε παιδιά εκεί δεσπόζουν bad religion(κατα κάποιο τρόπο) green day κτλ που δεν έχουν καμιά σχέση με nirvana)αλλά συμφωνώ ότι έφεραν την επανάσταση στη διαφήμιση!Αν δεν είχαν διαφημιστεί έτσι δε θα γινόντουσαν γνωστοί,ούτε οι πρώτοι θα ήταν ούτε οι τελευταίοι που θα παίζαν κάτι διαφορετικό αλλά δεν θα γινόντουσαν διάσημοι! τεσπά,το θέμα είναι ότι έγιναν!Ξεκολλάτε με τα πιο απλά!

Αθάνατο τραγούδι για την ερμηνεία του τραγουδιστή είναι για μένα το since i’ve been loving you…αααα ρε plant!!!

Ρε Τάσο μας έβρισε. Μας είπε μεταλλάδες!!!

Τασο … μην ακους τον κακουργο Τελη δεν στεκει καλα , και εχει πολυ επιθετικος τωρα τελευταια … φαντασου οτι προσπαθει να μας περασει τους Εurope μεγαλυτερους απο τους Νιrvana , αν ειναι ποτε δυνατον …

σοβαρευουμε τωρα και λεμε … δεν ειπα οτι οι nirvana ειναι punk , ειπα οτι "οτι ξεσηκωσε την punk νοοτροπια … και την σερβιραν για επανασταση μουσικα … ακου το κομματι προσεχτικα και θα καταλαβεις τι εννοω … !!!

Eίπες δύο πολύ σοβαρά πράγματα…
Το πρώτο είναι ότι οι NIRVANA ξεσήκωσαν όλη την Punk νοοτροπία, αλλά και τη μουσική τεχνοτροπία και το δεύτερο ότι το solo του Norum στο Stormwind και του Marcello στο Superstitious είναι όλη η καριέρα των NIRVANA!!!

Angel_in_black mallon ksexnas poios xarakthrise prwtos poion.twra ta ypoloipa peri dhmotikou kai ti exei akousei h aythentia ta grafw sta arxidia mou.Goustarw kiolas na mou peis ki alla gia na ektonwtheis.allos epitethike prwtos.de me endiaferei an de dexeste kapoia pramata gia tous nirvana.apla kapoia apo ayta pou eipate mou fanhkan ligo kollhmena.h leksh metallas den einai kakh(isa isa) alla h leksh kollhmenos metallas einai.
me thn sofi-k eimaste prwta ksaderfia kai me enisxyei gia na pernaw tis apopseis mou!

Ενδεχομένως να έχετε παρεξηγήσει τη sofi-k. Το “θα πρεπει να συμφωνησω απολυτα” ίσως πηγαίνει στα όσα ανέφερε ο primitive για τους Nirvana και όχι για την άποψη του για τον Τέλη και τον Ανδρέα. Δεν είναι ανάγκη να τα παίρνουμε όλα τις μετριτοίς (πως διάολο γράφεται αυτή η λέξη) και να τα χώνουμε στους άλλους.

Τέλος πάντων, το έχω ξαναπεί αλλά το επαναλαμβάνω. Προσωπικά πιστεύω πως οι Nirvana είναι υπερεκτιμημένοι για κάποιον πολύ περίεργο λόγο, αλλά σίγουρα όχι για τη μουσική αυτή καθε αυτή που έπαιζαν.

Δε μπορώ να το δω έτσι ακριβώς…

Τέλη τουλάχιστον δε σου έβρισε το σπίτι… :lol: Αν και είναι εξίσου σοβαρό…και μένα θα με πείραζε(hard rock forever) :stuck_out_tongue:

Θα συμφωνήσω “σχεδόν απόλυτα” με kourou για sofi-k και Nirvana(έλειψε να είχαν υπερεκτιμηθεί οι pearl jam?)και θα πρέπει να σταματήσουμε να τα παίρνουμε όλα της μετρητοίς!Υπάρχουν και οι δόσεις… :wink:

Αθάνατα τραγούδια έχει ο Axel Rudi Pell στο ballads του! Όπως αυτό που ακούω τώρα “Falling tears”!!!Τι κομματάρα!

καταλαβες ακριβως τι εννοουσα,αλλα βλεπεις οι αλλοι 2(τελης και ανδρεας)πεσανε να με φανε!καλα ισως να φταιω κι εγω που δεν διαχωρησα σε ποια απο οσα ειπε ο primitive συμφωνω και σε ποια οχι…δεν συμφωνω με τα μπινελικια τυπου, κομπλεξικοι,κολλημενοι και λοιπα…
συμφωνω ομως με το γεγονος(ισως να μην το ειπε ετσι ακριβως ο primitive)οτι οσοι ακουνε μεταλ(και εννοω αυτους που ακουνε μονο μεταλ κυριως)απορριπτουν την grunge και την punk κυριως με τετοιο μισος… :!: και δεν λεω μονο για οσους ειναι εδω μεσα που το κανουν αυτο αλλα γενικοτερα το εχω παρατηρησει σε πολλους φιλους μου…
εγω γενικοτερα δεν βριζω κανενα ειδος μουσικης(ουτε καν τα σκυλαδικα!)γιατι σεβομαι τον κοσμο που μπορει να τα γουσταρει…και μπορει να μην βριζετε εμενα προσωπικα αλλα βριζετε(και μαλιστα με τα χειροτερα λογια)ενα συγκροτημα που για μενα προσωπικα σημαινει παρα πολλα…ειναι η πρωτη μου λατρεια πως να το κανουμε :slight_smile: ,ενω εγω δεν ειπα τιποτα για μεταλ συγκροτηματα που δεν μου αρεσουν καθολου και τους θεωρω μπαζα ενω αναφερθηκαν τραγουδια τους ως ‘‘αθανατα’’ και κοντεψα να φουνταρω,αλλα συγκρατηθηκα. :roll:

αυτα ειχα να πω γιατι παρεξηγηθηκα,εγω δεν βριζω!(καλα λεμε τωρα)και επισης διαψευδω τα περι συγγενειας με τον primitive…φημες! :wink:

Δεν θα σου πω αλλα τρικαλο … γιατι εισαι πολυ καινουργιος και πολυ μικρος για να καθεσε και να μιλας για οτιδιποτε … τις κατινιες και ποιος τις ξεκινησε … δεν θα απαντησω πηγενε μερικα μηνυματα πισω και θα δεις … οτι εγω εξεφρασα την γνςμη μου για τους νιρβανα και εσυ με ειπες κολημενο . τεσπα δεν σε γραφω στα αρχιδια μου γιατι εισαι ασημαντος και ποταπος .
Για μενα η λεξη μεταλας ειναι βρισια του κερατα … δεν ειμαι 15 για να αισθανομε περηφανος να αποκαλουμε μεταλας .
Αν περιμενεις την βοηθεια της ξαδερφης σου για να περασεις τις αποψεις σου … δεν θα το σχολιασω … εγω θα ντρεπομουνα και να το αναφερω , για ευνοητους λογους , που εσυ μαλλον δεν θα τους καταλαβεις και να σου τους πω .
Γυρνα στη μιζερια σου :lol:

Δεν θα σου πω αλλα τρικαλο … γιατι εισαι πολυ καινουργιος και πολυ μικρος για να καθεσε και να μιλας για οτιδιποτε … τις κατινιες και ποιος τις ξεκινησε … δεν θα απαντησω πηγενε μερικα μηνυματα πισω και θα δεις … οτι εγω εξεφρασα την γνςμη μου για τους νιρβανα και εσυ με ειπες κολημενο . τεσπα δεν σε γραφω στα αρχιδια μου γιατι εισαι ασημαντος και ποταπος .
Για μενα η λεξη μεταλας ειναι βρισια του κερατα … δεν ειμαι 15 για να αισθανομε περηφανος να αποκαλουμε μεταλας .
Αν περιμενεις την βοηθεια της ξαδερφης σου για να περασεις τις αποψεις σου … δεν θα το σχολιασω … εγω θα ντρεπομουνα και να το αναφερω , για ευνοητους λογους , που εσυ μαλλον δεν θα τους καταλαβεις και να σου τους πω .
Γυρνα στη μιζερια σου :lol:[/quote]

παιδια ελεος!φτανει πια!smackdown το καναμε…
και να πεις οτι βγαινει κατι…
α,και δεν ειμαι ξαδερφη του!!! 8O

Οκ ότι είπατε είπατε,συνέχεια του καυγά στο off-topic!

Και για τα ΠΙΟ αθάνατα τραγούδια σκέφτομαι Queen(Show must go on) αλλά κυρίως το Stargazer από Rainbow!!!

Θωμά μουσικά θεωρώ ότι έχουν την ίδια βάση![/quote]

Δεν εχεις δικιο…Εχουν σχεσει οι Dead Kennedys με τους Soundgarden πχ???Δεν νομιζω…
Μην νομιζεται οτι εμενα μου αρεσουν οι Nirvana…Με τιποτα δεν τους μπορω αλλα αλλες grunge μπαντες τις γουσταρω πολυ! Πχ Soundgarden,Pearl Jam…

΄
Συμφωνώ και με τα δύο…

EUROPE - The final countdown…

Καμιά πενηνταριά διασκευές από τη Φιλαρμονική του Λονδίνου, μέχρι τους Norther και τους children of bodom

koita Angel in black epeidh varethika ki egw.me eipes I-lithium to dexthika htan kalo.meta me eipes asxeto kai karagiozh…meta to erikses sto 15xrono,meta to phges sthn polh kai sthn vlaxia,sto oti exeis akousei ta panta ktl…eipes para polla dhladh.egw se ena tha stathw(ta alla eipame pou pane…).de me endiaferei ti exeis akousei kai mpravo sou ama exeis akousei polla pramata.apla to oti aporripteis tous nirvana kai de dexesai kati allo,einai deigma kollhmenou metalla.kollhmenos eimai ki egw se kapoia pramata eidika oson afora agaphmena sygrothmata h polu mishta.kai filarako thn sofi-k den thn kserw kan alla strafhkes enantion ths epeidh symfwnhse mazi mou.kai oi xarakthrismoi ekeinou tou post den einai epithetikoi se kamia periptwsh.ektos an opoios exei th myga mygiazetai…

μην το συνεχιζεις γιατι δεν σε παιρνει !!!