ΑΘΑΝΑΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ: Ποιά πιστεύετε πως είναι?

:oops:

Λοιπόν έχουμε και λέμε :

Scorpions - Wind Of Change
Scorpions - Send Me An Angel
Whitesnake - Still Of The Night
Whitesnake - Is This Love
Tyketto - Forever Young
Blackfoot - Send Me An Angel
Blackfoot - Teenage Idol
Def Leppard - Too Late For Love
Robin Beck - First Time
Extreme - More Than Words
Iced Earth - Melancholy
Judas Priest - Painkiller
Ozzy - Shout In The Dark
Wasp - Wild Child
Riot - Angels Eyes
Signal - Liar
Jagged Edge Uk - Loving You To Long
Red Dawn - Promises
Queensryche - Eyes Of A Stranger
Savatage - Edge Of Thorns

και παει λεγοντας

tou mpetoberga kai twn immortal

παρατηρω ενα διαλογο μεταξυ angel in black και primitive και αναρωτιεμαι καποια πραγματα οπως που εχει παει το επιπεδο μας…επισης αναρωτιεμαι αν θεωρουμαι και εγω 15χρονο επειδη ειμαι μεταλλου και χαιρομαι που ειμαι.(οχι 15χρονο,μεταλου εννοω),αναρωτιεμαι αν ειμαι και εγω τρικαλο που απλα αναγνωριζω τους nirvana σαν ενα απο τα συγκροτηματα που εφερναν επανασταση σε οτιδηποτε και για οποιοδηποτε λογο…η επανασταση ειναι επανασταση ειτε μας αρεσει ειτε οχι…κολλημενους θεωρω αυτους που εχουν συνδεσει τη μουσικη με μια συγκεκριμενη ηλικια.
το αν εχει ακουσει καποιος πολυ μουσικη,το να ειναι ενημερωμενος για τις εξελιξεις,αν εχει παει σε πολλες συναυλιες και οχι μονο,καλο ειναι να τα κραταει για την παρτη του γιατι η επιδειξη δυνατοτητων ειναι ψωνιστικη.νομιζα πως ειμαστε σε forum και οχι σε μουσικο διαγωνισμο…αλλα φαινεται πως θα πρεπει να εισηγηθουμε για δωρακια poseradika cd αφου το να εισαι μεταλας θεωρειται βρισια…
τελος για να απαντησω και στο τοπικ ακομα και αν παρεξηγηθω θα αναφερω ενα απο τα αθανατα τραγουδια του Metal για τα οποια ειμαι περηφανη που τα ακουω και αυτο ειναι ειναι το master of puppets…

Την γνωμη σου και την αποψη σου την γραφω σε μια τριχα απο τα αρχιδια μου .

Την γνωμη σου και την αποψη σου την γραφω σε μια τριχα απο τα αρχιδια μου .[/quote]

καλο θα ηταν και καμια φορα να ξυριζεσαι εκει κατω χαμηλα για λογους αισθητικης και πανω απο ολα υγεινης…
επισης καλο θα ηταν και καμια φορα να απαντας χωρις να προσβαλλεις για να αποδειξεις για ακομα μια φορα σε ολους μας το μεγαλειο και τις δυνατοτητες του υπερτατου μυαλου σου
τελος ξεπερασε επιτελους την μαλακισμενη νοοτροπια του νεοελληνα και open your mind…ξεπερασε το…αν δεν μπορεις μονος σου ζητα βοηθεια…

εγω δεν σε γραφω πουθενα…απλα δεν υπαρχεις…

Sorry ρε Ανδρέα αλλά είναι τώρα “συμπεριφορά” αυτή;
Ακόμη κι έτσι να νιώθεις μη δίνεις τροφή σε ορισμένους να σου (και μας) τη λένε.
Piece! 8)

Την γνωμη σου και την αποψη σου την γραφω σε μια τριχα απο τα αρχιδια μου .[/quote]

Πωπω, βρωμάει αντρίλα εδώ μέσα…Μιλάμε για αποστομωτική απάντηση, όχι αστεία. Εύγε ρε…

Sorry ρε Ανδρέα αλλά είναι τώρα “συμπεριφορά” αυτή;
Ακόμη κι έτσι να νιώθεις μη δίνεις τροφή σε ορισμένους να σου (και μας) τη λένε.
Piece! 8)[/quote]

[quote=]hit_the_lights"]παρατηρω ενα διαλογο μεταξυ angel in black και primitive και αναρωτιεμαι καποια πραγματα οπως που εχει παει το επιπεδο μας…επισης αναρωτιεμαι αν θεωρουμαι και εγω 15χρονο επειδη ειμαι μεταλλου και χαιρομαι που ειμαι.(οχι 15χρονο,μεταλου εννοω),αναρωτιεμαι αν ειμαι και εγω τρικαλο που απλα αναγνωριζω τους nirvana σαν ενα απο τα συγκροτηματα που εφερναν επανασταση σε οτιδηποτε και για οποιοδηποτε λογο…η επανασταση ειναι επανασταση ειτε μας αρεσει ειτε οχι…κολλημενους θεωρω αυτους που εχουν συνδεσει τη μουσικη με μια συγκεκριμενη ηλικια.
το αν εχει ακουσει καποιος πολυ μουσικη,το να ειναι ενημερωμενος για τις εξελιξεις,αν εχει παει σε πολλες συναυλιες και οχι μονο,καλο ειναι να τα κραταει για την παρτη του γιατι η επιδειξη δυνατοτητων ειναι ψωνιστικη.νομιζα πως ειμαστε σε forum και οχι σε μουσικο διαγωνισμο…αλλα φαινεται πως θα πρεπει να εισηγηθουμε για δωρακια poseradika cd αφου το να εισαι μεταλας θεωρειται βρισια…[/quote]

telisvas—>Όντως έφερε την επανάσταση των ανίδεων… Οι πανκιάδες αφήσανε μαλλί και γίνανε και καλά metal… FUCK 90’s!!!

telisvas—>Οι Nirvana φέρανε την επανάσταση των άσχετων στη μουσική και ο κόσμος αντι ν’ ακούει hard και metal άκουγε μια μπάντα με ήχο κόρνας από ντεσεβώ…
Οι πωλήσεις δεν είναι δείγμα γραφής ποιοτικής μουσικής.
Τo punk μολύνει περισσότερο από την pop το Metal…

telisvas—>Οπότε μην μας παίρνεις και πολύ στα σοβαρά, άσχετα αν οι Nirvana ΜΟΥΣΙΚΑ είναι όντως κάτι ανάμεσα σε ταβερνιάρηδες και σουβλατζήδες κατά την ταπεινή μου άποψη…

telisvas—>Ρε μαγκάκια του γλυκού νερού primitive και sofi-k μας γνωρίζετε κι από χτές και μας λέτε κομπλεξικόυς, βλάκες και κολλημένους μεταλλάδες…; Πόσο χρονών είστε ρε…; Σας χαρακτήρισε κανείς; Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά… Οι NIRVANA είναι σουβλατζήδες ότι και να λέτε, αλλά έχετε κάθε δικαίωμα να τους γουστάρετε και να τους υποστηρίζετε. Αν γίνει ξανά προσωπικός χαρακτηρισμός θ’ ακούσετε ότι δεν έχετε ξανακούσει ποτέ στη ζωή σας…

  • οτι ειχε μπει καποια στιγμη για να την πει επειδη δεν της εκανε η αποψη μου για τους
    metallica , σε αλλο τοπιk + οτι ξεθαψε τοπικ meta απο 2 μηνες για να μου την πει και καλα …

οποτε Ηλια μου … λιγα ειπα . και μαλιστα σε ατομο που δεν ασχοληθηκα καθολου .

Sandman ρουφα το αυγο σου … δεν ζηταμε δικηγορους .

Δηλαδή είσαι μεταλλού που ακούει Nirvana;

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Eιδικά στην Ελλάδα, μη χέσω που οι μεταλλάδες (true κι έτσι) πάνε να το παίξουν κυνηγημένο είδος…

Να σου κάνω μερικά poserάδικα cd δώρο και σίγουρα θα πάψουν να σ’ αρέσουν οι μεταλλάδες Nirvana!!!

Και κλείνοντας θα σου πω Hit the Lights, ότι στο συγκεκριμένο forum δεν έχουν πέραση το γνωστά metal κλισέ τύπου hammer… Kαι καλά “Σκληροί σαν μέταλλο”, “Fuck trends”, “Death to the false metal”, δηλαδή βρίζεις τους ποζεράδες και αυτόματα έγινες ο συμπαθής γνήσιος μεταλλάς. Γι αυτό το λόγο γράφουν και πολλοί ΜΗ “Καμμένοι”…

“Ρούφα το αυγό σου” “Τρίκαλο” " τρίχες"…

Βλέπω πως η επιχειρηματολογία σου συνεχίζει να βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα…

Εγώ δεν θα καθόμουν να ασχοληθώ, δεν μου πέφτει λόγος στην τελική, αλλά η απάντηση τύπου “την γνώμη σου την γράφω στα @@ μου” και σε γυναίκα μάλιστα, με χάλασε. Αν εσύ νομίζεις πως αυτό σε τιμά, σε κάνει γνήσιο αρσενικό και γενικά την βρίσκεις σωστή, τότε οκ, πάω πάσο, και να μου πεις πότε έχεις γενέθλια να σου φέρω δώρο στην σπηλιά σου ένα ρόπαλο για να επιβάλεσαι ευκολότερα, γιατί μάλλον έχεις ξεμείνει στην εποχή των ανθρώπων των σπηλαίων.

Όσο για τα αυγά και τα λοιπά, άσε μεγάλε. Με αποστόμωσες και εμένα με την σειρά μου. Πάω να ακούσω λίγο Bon Jovi για να έρθω στα ίσα μου…

Κάνεις τα πάντα για να μου πάρεις την hit the lights, αλλά με bon jovi μόνο το Ανδρέα θα κερδίσεις… Πάω ν’ ακούσω Fade to black για να έρθω στα ίσια μου…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

για να απαντησω σε εναν ξεχωριστα γιατι μου φαινεται πως θα πεσουν και αλλα κορακια να με φανε…
kourou αυτο με τους ‘‘ορισμενους’’ δεν το επιασα και πολυ καλα…δινεις την εντυπωση οτι προκειται για ενα forum 2 ταχυτητων μη σου πω και 2 ταυτοτητων…αναρωτιεμαι αν εδινα αναλογη απαντηση σαν αυτη του angel in black (για την αρχικη μιλαω) αν θα ειχα την ιδια αντιμετωπιση…
angel in black επιμενω στο οτι δεν υπαρχεις…και εσυ επειδη επιμενεις οτι εχω κατι προσωπικο μαζι σου απλα θα σου επισημανω οτι ο ολος κοσμος δεν περιστρεφεται γυρω απο εσενα.εχεις φτασει στο σημειο να λες οτι ξεθαψα θεμα μετα απο 2 μηνες για να στη πω…και για να ειμαι και ον τοπικ και να μην εχω το φοβο του ban θα σου απαντησω με στιχους απο ενα τραγουδακι ,circus comes to town, you play the lead clown…ψαξε στη πολυχρονη εμπειρια σου και μαθε ποιοι το λενε…ενα μικρο quizaki για μεγαλα μυαλα…
telisvas δεν ειπα οτι ακουω nirvana εκτος και αν δεν γινομαι κατανοητη…τι κακο και αυτο να μη σε καταλαβαινουν…ειπα απλα οτι εφεραν την επανασταση σε ενα συγκεκριμενο χωρο και τους αναγνωριζω μονο αυτο.οπως και σε αλλα συγκροτηματα αναγνωριζω καποια αλλα στοιχεια…οσο για την προθεση σου να με γεμισεις δωρακια σε ευχαριστω πολυ δεν θα παρω…συμφωνα με καποιους ειμαι ακομα στην ηλικια των 15 λογω των μουσικων προτιμησεων μου…κατσε να μεγαλωσω λιγο,να ρουφηξω και εγω λιγο ενα μελατο αυγο και ισως μετα να το ξανασυζητησουμε!!!

Κάνεις τα πάντα για να μου πάρεις την hit the lights, αλλά με bon jovi μόνο το Ανδρέα θα κερδίσεις… Πάω ν’ ακούσω Fade to black για να έρθω στα ίσια μου…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ…Βλέπω πως είσαι δυνατός αντίπαλος και πως δεν το βάζεις κάτω.
Οπότε επιστρατεύω τα μεγάλα μέσα και ευθύς αμέσως βάζω να ακούσω Wherever I May Roam, και ο καλύτερος ας νικήσει… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Όσον αφορά το τόπικ, γιατί ελαφρώς ξεφύγαμε, εγώ θα διαλέξω το Blackened των Metallica, όχι γιατί είναι το κορυφαίο κομμάτι κλπ κλπ, αλλά γιατί ήταν το κομμάτι με το οποίο μπήκα στην metal. :slight_smile:

sandman ακους heavy metal και thrash??? 8O 8O …στη πυρα… 8O 8O 8O

αληθεια εσυ νιωθεις κυνηγημενος ως μεταλας?? 8O

Τι να σου πω…Κάνα 2 φορές με έχουν κυνηγήσει, και αυτές στο γήπεδο…Λες να φταίει που φορούσα μπλουζάκια των Slayer?? Λες να εξιτάριζε κάτι τέτοιο τους μπάτσους;; Δεν το είχα σκεφτεί να σου πω την αλήθεια…

Master Of Puppets !!!

Και κάτω τα χέρια από την hit_the_lights !!!

Οι διάφοροι φλώροι και τοιούτοι υβριστές να κάτσουν στ’αυγά τους! Άντε μην αρχίσει να μιλάει ο St_Anger και ψάχνουν να κρυφτούν μερικοί μερικοί :twisted:

st.anger προσεξε γιατι θα κατηγορηθεις και εσυ…μηπως εισαι δικηγορος??μα καλα τοσα χρονια στη νομικη τι κανω?? 8O

κανα αυγο ρουφηξες εσυ??ειναι της μοδας τωρα τελευταια!!!

Μηπως μαλακιζονται καποιοι εδω μεσα η εγω εχω λαθος εντυπωση???