Τα πουλέν μας

Βlack Tide…Τα σπάνε ολα…

αντε να πω και τους terror.τους τσεκαρα απο τοτε που εβγαλαν το ep lowest of the low(λογω του backround του scott vogel στους hardcore θεους buried alive)και νιωθω τυχερος που τους ειδα στο αν το 2004(ποσοι ημασταν αραγε τοτε?)μιας και με τη φορα που εχουν παρει θ’αργησουν να ξαναρθουν

FIREWIND

Tους εμαθα τον καιρο λιγο πριν κυκλοφορησουν το Burning Earth και τους στηριξα ως μια αξιολογη μπαντα απο την πολη μου. Η πορεια τους με δικαιωσε για την εμπιστοσυνη που τους εδειξα καθως απο ενα γκρουπακι της Θεσσαλονικης εγιναν παγκοσμιως γνωστοι. Αν και ο αγαπημενος μου δισκος απο αυτους παραμενει ο πρωτος τους ‘‘Between Heaven And Hell’’.

ΙNNERWISH

Tους εμαθα διαβαζοντας μια κριτικη για το Silent Faces οταν κυκλοφορησε, στο περιοδικο Rock On (πλεον δεν νομιζω οτι κυκλοφορει). Το αγορασα και τους λατρεψα αμεσως. Πλεον μετα τις εμφανισεις τους στο περσινο MMD και το φετινο Rockwave θεωρω πως τους εχουν μαθει αρκετοι, εστω ως ονομα.

KAMELOT

Tους εμαθα τυχαια το 2004 οταν ειδα στο ραφι του δισκοπωλειου το ‘Eternity’ album. ‘‘Ψαρωτικο’’ ονομα το Κamelot, ‘‘βασιλικο’’ εξωφυλλο το Eternity, το αγορασα. Δεν με εντυπωσιασε, αλλα στη συνεχεια αγορασα τα The fourth Legacy και το Εpica οταν βγηκε την επομενη χρονια και εγιναν μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες. Το μεγαλο ονομα το εκαναν με το The Black Halo, και πλεον εχουν γινει αρκετα αναγνωρισιμη μπαντα και γνωστη σε ολους, αλλα τοτε που τους ακουγα δεν νομιζω οτι ειχαν και μεγαλο κοινο.

Eπισης στηριζουμε και τους συμπολιτες Crosswind , oι οποιοι ακομα δεν εχουν κυκλοφορησει full-length album αλλα τα δειγματα στο myspace τους http://www.myspace.com/crosswindmetal υποσχονται μεγαλα πραγματα. Μονο τις επιρροες να δεις σε προδιαθετουν θετικα.
''Crosswind’s sound can be described as the fusion of NWOBHM’s melody, German Power Metal’s speed and technique and American Heavy Metal’s epic sound ‘’ Τι αλλο να ζητησει κανεις ?! :slight_smile:
Εγγυηση. 8)

Carbomb

το μελλον της meshuggah/dillinger escape plan σκηνης

ριξτε μια αυτια στο CENTRALIA , πολλη διαστροφη…

Τους Car Bomb μου τους εχουν ξαναπει αλλα δεν ετυχε να τσεκαρω

Και για Darkest Hour μπορω να πω το ιδιο. 10 ατομα ειχαμε ολα κι ολα ακουσει το Hidden Hands σ εκεινο το λαιβ.

τι εποχες κι αυτες?μιλαμε για μπομπα εμφανιση.χαλαρα απο τις 10 καλυτερες που εχω δει στο ειδος (θεος ο drummer με τη μπλουζα deadguy που στο τελος πηδηξε στη πλατη του σεκιουριτα).και με 10 ευρω εισητηριο παρακαλω.μακαρι να ξαναρθουν.

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Hinder 8)

Σιγά την μπάντα…:stuck_out_tongue:

Μια χαρα ειναι ρε, ξεκολλα …:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley:

Για τους φανς του hardcore ενα καινουριο project με τον chris beatie(μπασο hatebreed) kai dave russo(drums ex-hatebreed).Εχουν μονο αυτο το κομματι μεχρι στιγμης αλλα γυρω στον ιανουαριο αναμενεται ep.

Y.Γ. Μη με ρωτατε αν ακουνε metallica.

Visions of Atlantis πριν 4 χρονια :?

romeo must die όταν έψαχνα σαν τρελή τι απέγιναν οι stampin ground (btw το ep τους έχει λιώσει αυτιά είναι απλώς ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ)
και το unholy mother of fuck - των revolver (γερμανικό stoner project του 2002 όχι οι ημι-γνωστοί revolver) που είναι γκαραζιά στονεριά αχτύπητη και δεν έχω βρει κανέναν να το ξέρει … αν το ξέρει κανείς παρακαλώ ενημερώστε