Μεσα απο τα λαθη γεννιεται ενα υπεροχο κοματι!

τι θελει να πει ο ποιητης!
λοιπον πατε στουντιο με ενα καινουριο δικο σας κοματι!
το ψυλοδειχνετε στους αλλους κ ξεκηνατε να το παιζεται για να δειτε πως παει!
σε μια φαση ο κιθαριστας βαραει λαθος συγχορδια η ο μπασιστας λαθος νοτα η ο δραμερ κανεις λαθος σκασιμο
εκεινη την στιγμη ομως βλεπετε εσεις οτι αυτο το “λαθος” σας αρεσε κ ετσι το προσθετε μεσα στο κοματι σαν καινουρια ιδεα!

ποσες φορες σας εχει συμβει αυτο?

προσωπικα παρα παρα πολλες φορες!

εμενα δεν μου εχει γινει αυτο ακριβως! Εχει γινει ομως να πηγαινω στον πληκτρα του γκρουπ και να τουλεω οτι εχω γραψει στιχους και μουσικη (με το στομα) για ενα κομματι για το Δεχτερ και να του λεω πως το σκεφτομαι (στα πληκτρα με ηχο πιανου μπλα,μπλα) και εκεινος επειδη δεν του αρεσε μου λεει δεν μπορω να το παιξω (ηταν τοσο ευκολο που εγω αν και ανιδεος το βρηκα). Πλακωθηκαμε και εφυγε…το γραψαμε με τα παιδια που εμειναν και βγηκε ενα πολυ ωραιο funk κομματι απο εκει που το σκεφτομουν πιανο-μπαλαντα! Βγηκε παντως και παλι πολυ συναισθηματικο! Σε αυτο το κομματι παιζω και τραγουδαω…(οντας λογικο!) ! :smiley:

Επισης μεσα απο τα λαθΗ γενιεται και ενα υπεροχο θρεντ!@!!! Τι θα κανεις με αυτη την ορθογραφια πλεον :stuck_out_tongue:

Eιστε πολυ τυχεροι που μεσα απο τα λαθη διημιουργειτε υπεροχα κομμματια…Τα δικα μου τα λαθη διημουργουν τον Φρανκεσταιν συνηθως…:?
Ωραιο θρεντ…:wink:


:lol:

πολυ ωραιο κομματι αυτο! Τα σπαει!!!:lol: :lol:

επειδη κοροιδευεις οαρε στη μαπα μια κοματαρα με αυτο το ονομα!:stuck_out_tongue:
Edgar Winter Group - Frankenstein

ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΛΕΜΕ!

το κομματι οντως γαμαει!

Δν με εχει συμβει αυτο.

Εγω εχω παθει ΤΟ θεικο. Κατεληξε σε διασκευη, μονο αυτο λεω. Ψαρια εγω με την κιθαριστα μου και την ντραμερ και μας εχει βαλει ο καθηγητης μας να παιξουμε σε μια γιορτη οπου μας εχει αναθεσει… elton john. Στην εισαγωγη λοιπον παιζω εγω (μπασο) με την κιθαρα. Η ντραμερ “δινει” με τις μπαγκετες μεχρι να μπει. Αρχιζουμε και κατι παθαινει ο ενισχυτης της κιθαρας και δεν ακουγεται. Κι εχω μεινει μονη μου και παιζω μια εντελως δικια μου εισαγωγη!! Ελα ομως που την παιζω αργα (την εισαγωγη :Ρ) και η ντραμερ παιρνει τον (λαθος) ρυθμο μου! Σε κλασματα δευτερολεπτου ολα αυτα. Σπαει ο διαολος το ποδαρι του και φτιαχνει ο ενισχυτης την ωρα που μπαινουμε κουπλε. Μπαινει η κιθαρα, στον δικο μου ρυθμο και παμε ολο το κομματι ετσι. Με την εισαγωγη την δικη μου κοκ… Νταξει οι φωνες φυγανε οταν μπηκαν αλλα το αποτελεσμα ηταν πιο δημιουργικο απο το πρωτοτυπο κομματι. Μονο η περδικουλα μου το ξερει βεβαια τι περασα :Ρ