Ποια ονόματα συγκροτημάτων σας αρέσουν?

Dimmuborgir (note: not Dimmu Borgir, as the band’s name) is a place in northern Iceland, where local legends say it is an entrance or gate to hell.
“Dimmu” means dark, and “borgir” can mean city/ town, castle, rocky hill or shelter.

Ωραια τα λεει ο Bacillus.Μalevolent Creation ειναι περιγραφικο ονομα και ειναι γαματο!
Εμενα μαρεσουν τα ονοματα που σου μενουν με την μια.
Slayer
Emperor
Metallica
Sepultura

etc

συνεχιζω με

Amoprhis(μας αρεσει γιατι η ριζα ειναι και ελληνικη:) )

ΕyeHateGod (πρωτοτυπο ονομα , δεν εχω ακουσει ποτε ,υποθετω κανα metalcore θα ναι,οποιος ξερει ας με διορθωσει)

Slipknot…

Ειναι ηγετες οι τυποι.Δεν εχω ασχοληθει πολυ με την δισκογραφια τους,αλλα εχουν επηρεασει
μπολικο κοσμο.Παιζουν sludge metal.Παιζει να το ορισαν και σαν ορο.

Οι τύποι τα σπάνε. Μουσική για δύσκολα και περίεργα γούστα βέβαια. Ο,τι κι αν βρεις είναι εγγύηση. Προσωπικό αγαπημένο το “Dopesick” του '96 αν θυμάμαι καλά.
Στο θέμα μας:
Kyuss (σχετίζεται με Dungeons&Dragons αν δεν κάνω λάθος αλλα δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες, οι γνώστες ας με διορθώσουν/συμπληρώσουν)
Hawkwind (δεν έχω ιδέα πως προέκυψε αλλά είναι πολύ εύηχο και όμορφο)
Iron Butterfly (επίσης δεν έχω ιδέα πως προέκυψε…ψυχεδελοσουρεαλιστική ιδέα χωρίς κανένα νόημα φαντάζομαι:p )
Τέλος το καλύτερο όλων…τα σπάει κανονικά…:respect: :respect: :respect: :respect: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:
The Chuck Norris Experiment

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4728&highlight=%CB%E5%F5%EA%DE+%D3%F5%EC%F6%F9%ED%DF%E1